Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Pia 10.10.2014 10:22

[quote="Elis"-

...Porad trosku cekam na nejake dalsi nez obecne duvody ze bPP skodi plemenum :no: me fakt nenapadaji....][/quote]

Elis, - keby chov psov s PP dodržiaval všetky regule, nebolo by treba psov bez PP...
- psy bez PP (pokiaľ sú typovo vhodní) sú nie raz veľkým "lákadlom" získať na ne podvodom PP a produkovať
a predávať jedincov ako PP (nejeden taký prípad existuje - to len pre rýpalov, aby som konkretizoval!)
- ak sa dostane "vysnené plemeno" do rúk majiteľa ako bezPP (samozrejme cena!) a jedinec už v 3 mesiacoch
vyrastá na niečo iné ako pôvodne mal :lol: , v mnohých prípadoch už pri ďalšom psovi majiteľ po tom
pôvodnom plemene nesiahne, pretože v podvedomí mu to pracuje.
- neraz jedinec s PP nie je uchovnený (dôvodov môže byť veľa) a majiteľ "chce prachy naspäť". Dôvody. pre ktoré
sa jedinec neuchovnil, sa vymykajú štandardu - skresľujú imidž plemena? :nwm:
- + sú aj ďalšie....

Ale na okraj - tu som dal jednu otázku v jednom z mojich prvých príspevkov v tomto vlákne - bez odpovede... Je ten, čo z nejakých dôvodov (napr. zdravotný) urobí na suke jeden vrh za jej život bez PP množiteľ?
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Bad » Pia 10.10.2014 10:50

Offtopic:
MisheliQ píše:píšete o tom ako máte nevychovaných psov...asi je tá nevychovanosť a tvrdohlavosť diskutabilná

nevychovanost a nevychovatelnost není totéž


Puk píše:Ale na okraj - tu som dal jednu otázku v jednom z mojich prvých príspevkov v tomto vlákne - bez odpovede... Je ten, čo z nejakých dôvodov (napr. zdravotný) urobí na suke jeden vrh za jej život bez PP množiteľ?

nejdřív musíš definovat slovo "množitel"......
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod MisheliQ » Pia 10.10.2014 11:21

Offtopic: ano to nie je ale je diskutabilne ci dotycna ma psy nevychovatelne, nevychovane a/alebo tvrdohlave...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Kamelia » Pia 10.10.2014 14:36

kellee píše:
Puk píše: Kto chce riešiť množiteľov, najprv si musí zamiesť pred vlastným prahom!

:jop:


:jop: palec hore
...aj medzi PP chovatelmi su taki co mnozia a mnozia (predavaju psov PP ako bez PP bez rodokmena + prip. maju vrhy pomimo), zdravotne vysetrenia na dedicne ochorenia daneho plemena im nic nehovoria (vsak nie su podmienkou uchovnenia! :ua: ) , farbia srst + dorabaju psom vajka atd. vsetko kvoli odrbom na vystavach, kryju psy s hysterickymi/plachymi/agresivnymi povahami a plno dalsich svinstviev robia - su znami tym v tom dannom plemene a kazdy drzi hubu a krok a nik s tym nic nerobi :ua:
Takze ked boj SKJ tak najprv vo svojich radoch :fizel: a to zakazom cinnosti a pokutou


...a ked sa obycajni smrtelnik, kt. bol oklamany pri kupe otvori usta na urc.miestach, tak len dostane vyhubovane, ze to je vymysel a hrozbu zaloby za ohovaranie atd (pripad mojej znamej, kt. bola ochotna riesit problem)
Naposledy upravil Kamelia dňa Pia 10.10.2014 14:52, celkovo upravené 2
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod kellee » Pia 10.10.2014 17:05

suuuuhlas uplny s Kamelia a to ja nie som v radoch ziadneho klubu, ale par krat som bola zial svedkom takehoto jednania a je to smutne, ludia s PP psami co vystavuju, by mali ist prikladom a nezatajovat a klamat,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod renqa » Sob 11.10.2014 18:22

kellee píše:ludia s PP psami co vystavuju, by mali ist prikladom a nezatajovat a klamat,


presne.
bohužiaľ však väčšine chovateľov s PP ide len a len o peniaze. Majú zo 10 psov, ktorým sa nemajú kedy ani venovať, keď im pes prestane vynášať, tak je len na príťaž a podarujú ho niekomu "na gauč". :hmm: A pre mňa osobne nie sú o nič lepší ako tí čo pripustia raz, 2 krát za život fenu bez PP, ktorú chovajú v tých najlepších podmienkach.

Píšem, že väčšine, takže česť výnimkám. :jop:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod raky » Sob 11.10.2014 22:46

renqa píše:
kellee píše:ludia s PP psami co vystavuju, by mali ist prikladom a nezatajovat a klamat,


A pre mňa osobne nie sú o nič lepší ako tí čo pripustia raz, 2 krát za život fenu bez PP, ktorú chovajú v tých najlepších podmienkach.

Píšem, že väčšine, takže česť výnimkám. :jop:


osobne je pre mňa smutné už len tie myšlienky... a trochu sa smejem tej naivite...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod hruska » Ned 12.10.2014 7:09

Ot. Minule som narazila na papierovu suku co rodi doslova kazdeho pol roka cca, mala tak 4 ci 5 vrhov v rade, neviem presne, ma to zaraza hlavne z ludskeho hladiska, ale to je skor do etiky.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod renqa » Ned 12.10.2014 7:36

Offtopic: raky - nerozumiem akej myšlienke. :nwm:
určite som tým nechcela povedať, že idem pripúšťať moju suku bez PP, lebo nebudem o nič horšia.
a tiež nechápem akej naivite.
keď som prišla na DF, všetci tu písali len o tom, aký je užasný PP chov a ako ide všetkým o zveľaďovanie plemena
a o lásku k plemenu. A ako sa ani nedá zarobiť na chove s PP. A bez PP sú len hnusní množitelia, ktorí sa nestarajú o svoje psy a nevenujú sa im.
Bohužiaľ som zistila, že realita je bohužiaľ niekde úplne inde.
Že nič nie je biele a čierne a že to nie je o papieroch ale o ľuďoch.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod raky » Ned 12.10.2014 7:59

to rodenie je vec klubu a pravidlám - ktoré zasa robia ľudia... chovatelia a majitelia krycích psov...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod hruska » Ned 12.10.2014 8:53

Rky, pre mna je to hlavne o chovateloch, nie o klube a z mojho pohladu o neucte k zvieratu. Sle zas len moj nazor.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod skacenka » Ned 12.10.2014 9:46

hruska píše:Rky, pre mna je to hlavne o chovateloch, nie o klube a z mojho pohladu o neucte k zvieratu. Sle zas len moj nazor.


Hruška v prvom rade ale stojí klub, ktorý stanoví určité pravidlá...
V druhom rade je chovateľ, ktorý by mal pravidlá klubu dodržiavať a riadiť sa nimi...
Ak sú pravidlá klubu, podmienky k uchovneniu a ostatné "slabé" tak to zvádza k tomu-"načo investujem viac, keď stačí toto"
Jasné chovateľ si môže zvoliť ťažšiu cestu a investovať do trebárs vyšetrení, ale povedzme si úprimne, ak niečo nie je povinnosť(kontrolovaná) tak aké percento ľudí robí niečo navyše? :nwm:
A samozrejme v treťom rade stoja budúci majitelia, pretože tí vytvárajú dopyt a ak im stačia šteniatka po nevyšetrených rodičov, nepreverených povahách, bez prac.skúšok...tak zas len to chovateľov zvádza k tomu "načo?" A samozrejme tých "poctivcov" ktorí sa snažia robiť viac to celkom slušne môže deprimovať, pretože ten kto na to :kak: predáva štence ako na bežiacom páse, a ten kto reálne pre chov niečo robí(a to sa odráža aj na cene) má šteniatka doma dlho pretože sa ľuďom zdajú drahé :nwm:

A to sa v podstate len točíme okolo toho, že všetko je o ľuďoch-a je jedno či sedia na stoličke vo vysokej funkcii, alebo či sú to začínajúci chovatelia alebo budúci majitelia :smile:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod MisheliQ » Ned 12.10.2014 10:52

Offtopic: Už len to, že vôbec táto iniciatíva vznikla, je :jop: Mohlo to predsa zostať tak ako to je, nikto nemusel nič robiť.
Nemyslíte, že by bolo konštruktívnejšie, keby ste vašu kritiku napísali na info@pesprezivot.sk alebo ju prišli osobne vyjadriť na Európskej výstave v Brne?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod hruska » Ned 12.10.2014 10:59

Skacenka, je rozdiel moznost a povinnost. To ze klub umoznuje, aby suka rodila ako tie na dedinach, co vsetkych tak pohorsuje neznamena, ze to budem robit, tam vidim tu neuctu k zvieratu, ved porody sakra vycerpavaju. Pre mna je to papierove mnozenie.
Nech zacne skj jednat a robit poriadky tam.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod hruska » Ned 12.10.2014 11:01

Miska, uprimne, mne je to jedno, len som si povzdychla. Som zabudla, ze sa to nesmie :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo