Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Mayaa » Str 01.10.2014 22:42

Dnes nás veľmi zaujala nová iniciatíva Slovenskej kynologickej jednoty "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS". :jop:
Bližšie sa o nej dočítate na webovej stránke http://www.pesprezivot.sk a môžete sa k nej pripojiť aj prostredíctvom Facebooku https://www.facebook.com/pesprezivot

Obrázok

Citácia z predstavenia iniciatívy na Facebooku:

"Webovú stránku Pes pre život, nie pre biznis... venuje Slovenská kynologická jednota svojim členom a všetkým, pre ktorých je poctivosť a humánnosť v chove a držbe psa povýšená na jednu z najvyšších hodnôt. Chceme podporiť tých, ktorí ku kynologickej činnosti pristupujú zodpovedne a s rešpektom nielen k jej odbornej stránke, ale aj s rešpektom k prírode, citu a láske, ktorú chovatelia svojej záľube venujú.

Aj takto chceme hovoriť a poukázať na chov psov s preukazom pôvodu, ktorého hlavným princípom je chov zdravých jedincov s vyrovnanými povahami, v súlade s ich oficiálnymi štandardami.

Spoznajte naše princípy prostredníctvom našich príbehov a názorov na tejto stránke.

Našou myšlienkou je priniesť príhody a osudy chovateľov, ale aj psích jedincov tak, aby sa stali zdrojom poučenia pre nás všetkých a zároveň poukázať na neduh, ktorý sa premnožil do pomaly nekontrolovateľných rozmerov – MNOŽITEĽSTVO.

Budeme radi, ak sa stránka bude rozrastať tak, aby bola zdrojom informácií a podporila poctivých chovateľov a majiteľov psov.

Navštívte našu stránku http://www.pesprezivot.sk a postavte sa spolu s nami na stranu poctivej kynológie.

Slovenská kynologická jednota"



(Ak som tému nezaradila správne, prosím administrátora, aby ju presunul.)
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Vikiki22 » Štv 02.10.2014 6:59

Veľmi pekná myšlienka. Snáď prinesie aj svoje ovocie. :jop:

Tému som presunula do Chovateľstva, myslím, že sa to najviac hodí sem. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Štv 02.10.2014 9:18

Len hlúpy uverí týmto farizejom!!!!!! Keby im išlo o psy a o ich prospech, nikdy by nedovolili a neumožnili ľuďom robiť s nimi to, čo robia! Nikdy by tak nedopadlo mnoho plemien a o jedincoch ani nehovorím! Celá FCI a zvlášť SKJ nie je o ničom inom, ako o prachoch! Len si spomeňte keď pred dvomi rokmi na Jahňátkov pokyn skočil Jursa do pozoru, natrel sa lubrikantom a pokúsil sa zaliezť kamsi strašne hlboko. Spomeňte si, čo robili s pani Staviarskou a ľuďmi s podobným názorom. ZApredanci nikdy nemôžu myslieť vážne čo akú ušľachtilú myšlienku, resp. aj realizáciu každej pohnoja. Prejdite sa po výstavách a všímajte si správanie týchto ľudí... Cisár je nahý - zvolalo prosté dieťa. Kto nechce nevidí, škoda, že v každom majiteľovi psa s PP organizovaným pod SKJ trochu toho dieťaťa neostalo...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Mayaa » Štv 02.10.2014 12:10

SKJ je dlhodobo medzi chovateľmi kritizovaná, že nerobí nič užitočné vo vzťahu k širšej, kynologicky neorganizovanej verejnosti. A keď konečne vyvinie nejakú aktivitu, zase je zle? :pac:
My túto iniciatívu vítame. Je len dobre, že aj v SKJ sa napokon našlo zopár nadšencov, ktorí sa začali problematike množenia psov systematickejšie venovať. Asi netreba nijako zvlášť zdôrazňovať, akú nedobrú povesť má Slovensko kvôli nekontrolovanej produkcii šteniat. Aj ten najmenší pokrok v osvete je preto krokom vpred!
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Štv 02.10.2014 13:34

Mayaa neberiem ti Tvoje nadšenie, rovnako ako ti nezávidím Tvoju naivitu! Keby vo vzťahu k širokej kynologickej verejnosti mala SKJ záujem niečo robiť, tak predovšetkým by v jej vedení nesmeli byť ľudia, ktorí z kynológie už štvrťstoročie pohodlne žijú a robia všetko preto, aby ešte pár rokov z nej žili. Vo vedení je niekoľko profesionálnych množiteľov (hoci s PP :heh: ) a oni idú "bojovať" proti množiteľom? Neviem, koľko máš rokov a koľko sa pohybuješ v slovenskom kynologickom svete. Zrejme veľa nie, preto to nadšenie. Ako môže ovplyvniť organizovaná kynológia množenie neorganizovaných, keď sama vo svojich radoch má chovateľov produkujúcich štence aj, "aj"? Veríš, že proti nim zasiahne? Keby bojovala proti množiteľom, tak prvý krok čo urobí, je zasadenie sa za dotiahnutie do konca identifikácie všetkých psov. To dopadlo ako dopadlo. Keď nie je možný prvý krok - identifikácia zvieraťa, nič následne nemôže nasledovať (len to, čo tu bolo doteraz - plné útulky a transporty šteniat do sveta). Tu SKJ nepohla ani prstom. A už len posledná vec, ktorú si mohla pochopiť, vzhľadom na to, čo píšeš. Áno, SKJ je kritizovaná zo sveta, pretože ona je tou "hlavou". Tak aby kritizovaná nebola, presne pre tento účel vyhlásila túto iniciatívu. Jej konkrétne výsledky nebudú žiadne (to sa s Tebou stavím o čo len chceš, stačí počkať rok, dva), ale ako alibi to je fasa! Veď my bojujeme! :heh: Takže s tými ľuďmi, ktorí sú tam a hovoriť o pokroku je viac ako úsmevné! Aby si ma porozumela ešte lepšie - myšlienka je to pekná, realizácia a pravá príčina vzniku tejto akcie je kepienok zakrývajúci Judášov.
PS. Hovoríš my. Neviem, kto je to MY. Ja hovorím za seba...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Mayaa » Štv 02.10.2014 14:25

Puk, naozaj ma mrzí, že Ťa táto téma tak trochu rozčertila. Nemám už ani 20 a zďaleka nie som ani tak naivná ako si možno predstavuješ. Chápem všetky Tvoje výhrady k fungovaniu FCI, SKJ i k nižším stupňom organizácie... a ver mi, že nemám problém sa k ich pôsobeniu kriticky vyjadriť, ak je to namieste. Ale rozumné vzdelávanie a osvetu podporím vždy, nech ju robí ktokoľvek z nich. :smile: Zatiaľ sa mi totiž v živote veľmi osvedčilo držať sa hesla, že je lepšie zapáliť čo len jednu sviečku ako preklínať tmu. Neviem, čo konkrétne máš proti pani Staviarskej, ja som rada, že sa do tejto akcie pustila a držím tejto iniciatíve palce.
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Štv 02.10.2014 14:30

Nie, nerozčertila. :joint: Osveta je OK. Ale v tomto (a nielen v tomto) prípade neverím vedeniu SKJ ani slovo! Práve z dôvodu skúseností s tým, čo som popísal vyššie a z ich niekoľkoročného správania sa. Verejnosť možno presvedčia, mňa veru nie... Množiteľstvo nemajú ako ovplyvniť, takže to všetko je len humbuk. Myslím, že skutočného množiteľa zastaví jediné - iný a lepší príjem z inej činnosti, lebo ten je proti pôsobeniu na city imúnny. Alebo tvrdá represia. Nie osveta, ani presviedčanie, ani hra na city... Budem ironický - čo zastaví "papierového" množiteľa?
PS. Je množiteľ každý, kto má doma vrh šteniat bez PP?
PPS. Pani Staviarsku si vážim! Keď nie za nič iné, tak určite zato, ako sa postavila proti zmrdom vo vlastných radoch pri prvom Jahnátkovom zákaze plemien psov. To, že je pod touto iniciatívou podpísaná ona, to som ani netušil. Neverím jednoducho sebalepšiemu nápadu, ak ho realizuje SKJ a jej funkcionári, pretože aj najušľachtilejšiu myšlienku dokážu - no slušne povedané - sprofanovať.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Emily » Pon 06.10.2014 21:27

Dobry vecer PUK

skus si precitat svoje prispevky v tejto teme zvlast k pani Staviarskej... a skus sa zamysliet. Vyssie pises skaredo a nizsie si tych ludi vazis...
Pes pre zivot nie pre biznis, je dlhodoby projekt, ako zaciatok = boj proti mnozitelom. Nejako sa zacat musi a SKJ a jej 3 clenovia sa spojili a podporili tento projekt, aj financne.
A mrzi ma, ze to vidis o prachoch. Robime to zdarma, po veceroch ale hlavne nociach a vsetci mame svoje rodiny, psy a pracu (hlavne pani Staviarska, tomu venuje vela casu). Dost sa ma tvoje prispevky dotkli.

Verim, ze tento projekt bude uspesny a ked len par ludi, odradime podporit mnozitelov, tym ze si kupia steniatko s PP, alebo sami sa nestanu mnozitelmi, tak to stalo za toi... , vsetko je to o osvete... :jop:

P.S.: neber to v zlom, ale isla som sem mrk, ze dam banner a divaj sa uz som farizej, a ani som o tom nevedela... :ahoj:
Naposledy upravil Emily dňa Pon 06.10.2014 21:32, celkovo upravené 1
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 06.10.2014 21:32

Puk píše:Vo vedení je niekoľko profesionálnych množiteľov (hoci s PP :heh: ) a oni idú "bojovať" proti množiteľom?
toto sú dosť hrubé obvinenia... sú niečím podložené? alebo súdiš len na základe počtu vrhov? či?
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod kellee » Pon 06.10.2014 21:35

Emily, ale nebolo by dobre, aby v prvom rade boli "potrestani" alebo ako to napisat, ti, ktori maju CHS a popri tom robia bokovky bez PP? ako to potom moze posobit doveryhodne?
Ja tuto iniciativu beriem a drzim jej palce, len to kazi cely projekt.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Emily » Pon 06.10.2014 21:48

Ja Ti rozumiem / je tam taka cast "cierna skrinka" nech sa paci...
Ved nejako sa zacat musi...
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod kellee » Pon 06.10.2014 21:53

Emily píše:Ja Ti rozumiem / je tam taka cast "cierna skrinka" nech sa paci...
Ved nejako sa zacat musi...


kamaratka to nahlasila na UKK, ti odpisali, ze nasledne ziadali klub o presetrenie, no odvtedy nikto nic, nemyslim si ze to niekto vyriesi
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Mayaa » Pon 06.10.2014 22:12

Emily píše:...
Pes pre zivot nie pre biznis, je dlhodoby projekt, ako zaciatok = boj proti mnozitelom. Nejako sa zacat musi a SKJ a jej 3 clenovia sa spojili a podporili tento projekt, aj financne.
...

Emily & spol., držte sa a nedajte sa odradiť! :rocky: Istotne je nás viac, ktorí chápeme túto akciu presne rovnako: nejako sa musí začať a niekto to musí začať!!
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod Puk » Uto 07.10.2014 17:19

Emily, skutočne som nevedel, kto je pod projektom podpísaný. Pani Staviarsku si vážim za jej postoje. Ale to je len zo skutočne jeden z minima ľudí v SKJ, ktorému verím. Za jej postoje a nebojácnosť vysloviľ svoj názor v kritických chvíľach, keď iní hľadeli do zeme a mali zamknuté huby, lebo... Nič menej - za svojim názorom o vedení a čelných predstaviteľoch SKJ si stojím. Nie som v kynológii ani dnes a ani odvčera. Mne tretiu dierku do nosa vŕtať nikto nemusí. Pokiaľ akákoľvek iniciatíva neprinesie lóve vedeniu SKJ, tým skôr je odsúdená na zánik! Bodka! Do písmena si za týmto stojím a uvidíš, že o rok o dva keď už bude môcť byť niečo vidno, na konci snaženia bude jedna veľká nula! Môžem sa s Vami staviť o čo chcete a hovorím to ešte predtým, než ma odsúdite. Ľudia v najužšom vedení - pozrite sa kde sú dnes niektoré,v minulosti pracovné plemená, ktoré riadili a riadia - veď práve oni ich tam doviedli v blízkej minulosti. Od týchto ľudí čakáte jasné stanoviská, charakter, zásadovosť, či nebodaj pomoc? Nechcem sa smiať, lebo by to bol skôr smiech cez slzy.

Emily a spol. mňa nepresvedčíte. Vás použili len ako zásterku. Ja Vám neupieram úprimnú snahu, a nie som Vševedko, lenže už teraz vidím výsledok, pretože povedané rečou tipéra - je to tutovka!... Skúste ma presvedčiť napr. prvým krokom : keď z vlastných radov (tzv. PP "chovateľov") vylúčite aspoň 10 čiernych oviec verejne a natvrdo! A že ich je tam požehnane!!! Nikdy sa to nepodarí, pretože tí nad Vami to zahrajú do autu. Presne tak ako nedávno u iného nemenovaného plemena. Pritom sa vedelo, že ten človek to robí už desiatku rokov a... A to sú tí organizovaní množitelia, ktorých de facto máte pod palcom a môžete zmačknúť! Na tých, na ktorých (prepáčte za prirovnanie ) "štekáte spoza plota" ste ešte oveľa, oveľa kratší... To chce politickú vôľu a zákony. Od Jahňátka? Od vlády? Od koho?
Jediné prvé dva kroky, ktoré (podľa mňa) ešte môžu viesť k nejakému výsledku je presadenie povinnej registrácie VŠETKÝCH psov a druhý krok je výmena všetkých sprofanovaných funkcionárov žijúcich z kynológie (na všetkých stupňoch odnoži SKJ - SPZ, UKK, ZŠK). A to nie sú len množitelia, to sú napr. aj tí, ktorí krásne žijú práve z "práce" množiteľov" - veselí a vysmiati priekupníci, nejeden, ak nie všetci z tých radov, o ktorých sa bavíme... Samozrejme, sú aj ďalšie čerešničky na kynologickém dortu :heh:
Nenahovárajme si, nemáte na to, čo by Vás viedli akékoľvek ušľachtilé pohnútky. "Zamestnali " Vás činnosťou, tí "kompetentní", aby neboli rušení... . Ja si ten rôčik, dva počkám, dovtedy sa budem dívať... A nie je to urážka Vašej práce, srdcovky, či naivity, je to jednoducho skúsenosť s vrcholom ľadovca slovenskej organizovanej kynológie.
To je všetko, kameňujte ma až po roku. A ja sa Vám verejne ospravedlním a pokloním! Ale aj sa pripomeniem! :ahoj:

Úplne na záver. Emily - píšeš, že píšem o ľuďoch škaredo. To je vec uhla pohľadu. Vyslovujem svoj názor, nič viac a nič menej! To, že niektorých ľudí beriem ako duševných maloroľníkov je fakt. Nie je to otázka sympatie, či antipatie. Je to môj pohľad na to, čo stvárali, stvárajú a ešte pár rokov bezosporu stvárať budú. Práve to, že nie som dnešný - práve preto sa na to všetko dívam tak, ako sa dívam a píšem to, čo píšem.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nová iniciatíva SKJ "PES PRE ŽIVOT, NIE PRE BIZNIS"

Poslaťod maira6 » Str 08.10.2014 11:41

Emily, držím palce v projekte. :jop:

Puk, čo si urobil ty, aby boli potrestaní tí, o ktorých píšeš? Lebo toto je choroba celej spoločnosti - tí čo vedia, nekonajú. A tí čo nevedia sú potom naivní... Lebo iní ani nemôžu byť.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Ďalší

Späť na Chovateľstvo