Cenový rozdiel odchovu šteniat s PP a bez PP

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Cenový rozdiel odchovu šteniat s PP a bez PP

Poslaťod moth » Uto 28.02.2012 18:21

bordinka1 píše:aby sme sa rozumeli, mne vobec nevadi ked budem nieco dokupovat, ked si to tu niekto mysli....ale nikdy to nebude 4000.....
A mimochodom ja mam psa pre radost(nemam ich 10, nemam ich v kotercoch, nejsom ziaden velkochov..) a keby som to zacala ratat, za celu dobu co ich mam tak by mi asi nevysla mala suma.
Ale potom by mi niekto z vas co tu na mna utoci, mohol vysvetlit preco velke chovky maju 3-4 a viac vrhov rocne opakovane krytia?? nato aby mohli ist do minusu na kazdom vrhu?? pojdu rocne minus 10000 -15000e ked t komu zaratam vystavy atd...
Takze poprosim nejaku dobru dusu ktora mi toto relevantne vysvetli. dakujem

Ja som na teba zatial neutocila, ale mojou domnienkou je takato odpoved na tvoju otazku:
"Takyto chovatelia maju asi mnozstevne zlavy, ked sa im to oplati!" :lol: Akokolvek uznavam tvoju ideologiu o odchove a verim, ze po svojom prvom odchove napises aj prakticke info, nielen ocakavanu teoriu :no:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Cenový rozdiel odchovu šteniat s PP a bez PP

Poslaťod QuintipaNO » Uto 28.02.2012 19:03

MisheliQ píše:
Quniti, aké boli tvoje náklady za odchov?


neviem či môžem povedať nahlas :hi:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Cenový rozdiel odchovu šteniat s PP a bez PP

Poslaťod MisheliQ » Uto 28.02.2012 19:30

Offtopic: Ale no a prečo nie?! :ok: veď sa nám zdôveruj
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Cenový rozdiel odchovu šteniat s PP a bez PP

Poslaťod Liola » Uto 28.02.2012 19:39

bordinka1 píše:Nenapisala som ze vsetky vrhy sa budu opakovat.. uz to tu bolo napisane, keby to tak prudko islo do minusu,/ tiez nikto nato neodpovedal../ ti ludia ktori chovaju vo velkom by proste nechovali, nikto neni idiot aby si sa tak tazko zadlzoval..a ked ma niekto 10 -15 psov tak urcite to robi z "lasky".
margita: ked bude akoze inseminovat 3 suky s rovnakym psom tak to je uz v pohode..to je akoze kvalita?


Margita, inseminacia sa skor "oplati" pre jej mozny prinos do chovu, napr. ak sa vdaka nej za ocean dostane hodnotny geneticky material europskeho plemena z krajiny povodu, ci naopak. Taketo krytia by sa fyzicky mohli uskutocnit iba tazko.
Bordinka, absolutne nesuhlasim!!! Sama mam jednu sucku, ale chovat na dvoch liniach nie je znamkou nekvality! Ak prepravis semeno trebars z/do USA, aka je v tom nekvalita, ak bude pouzite v dvoch ci troch vrhoch??? Ved chovatel je vlastnikom semena, nemusi ho nutne pouzit sam, po dohode s majitelom psa moze byt postupene na vrh aj v inej CHS. To ako "pes na jedno pouzitie", inak "akoze kvalita"? Geneticky material prejde x tisic km, moze byt prinosom pre viacere linie v krajine prijemcu... a navyse, ak by si sa v tom co len trocha orientovala, tak vies, ze semeno sa predava v inseminacnych davkach podla sposobu inseminacie, je vyhradne na kupujucom, kolko davok na kolko prepodkladanych vrhov chce odobrat. Pokojne si moze kupit aj jednu davku, keby len o to slo.
A take prvoplanove zjednodusovanie, ze kazdy kto ma viac psov a chova na nich to robi pre peniaze? :pac: . To moze platit leda tak u bPP mnozitelov, u PP chovu to byva aj o tom, kto ma ake podmienky pre psov / teda kolko chuti, casu, priestoru a penazi. Ale Ty asi nepoznas chovatelov, co maju chovy s dvadsiatimi psami a tvrdo pracuju, tridsat rokov nemali den dovolenky, psi su ich cely zivot, oni su stredom sveta kadeho jedneho zvierata, co u nich zije, ich odchovy su spickove a ziju po celom svete... o vela si prisla, mat takych priatelov da cloveku vela.
Takisto ako sa mat aj 20 psov robit to z lasky, rovnako moze mat clovek jednu suku a pride s nou na krytie s tym, "aby sa mu konecne vratili prachy, co do nej vrazil" :hmm: ! Kvalita chovatela vychadza z jeho ludskych kvalit, nie z toho, kolko ma doma psov a vrhov!
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Cenový rozdiel odchovu šteniat s PP a bez PP

Poslaťod moth » Uto 28.02.2012 19:40

QuintipaNO píše:
MisheliQ píše:
Quniti, aké boli tvoje náklady za odchov?


neviem či môžem povedať nahlas :hi:


Quinty, fakt si niekoho odchoval? A fakt mozes napisat, ved to budeme citat, len my :lol:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Cenový rozdiel odchovu šteniat s PP a bez PP

Poslaťod moth » Uto 28.02.2012 19:48

Liola píše:Bordinka, absolutne nesuhlasim!!! Sama mam jednu sucku, ale chovat na dvoch liniach nie je znamkou nekvality! Ak prepravis semeno trebars z/do USA, aka je v tom nekvalita, ak bude pouzite v dvoch ci troch vrhoch??? Ved chovatel je vlastnikom semena, nemusi ho nutne pouzit sam, po dohode s majitelom psa moze byt postupene na vrh aj v inej CHS. To ako "pes na jedno pouzitie", inak "akoze kvalita"? Geneticky material prejde x tisic km, moze byt prinosom pre viacere linie v krajine prijemcu... a navyse, ak by si sa v tom co len trocha orientovala, tak vies, ze semeno sa predava v inseminacnych davkach podla sposobu inseminacie, je vyhradne na kupujucom, kolko davok na kolko prepodkladanych vrhov chce odobrat. Pokojne si moze kupit aj jednu davku, keby len o to slo.
A take prvoplanove zjednodusovanie, ze kazdy kto ma viac psov a chova na nich to robi pre peniaze? :pac: . Ale Ty asi nepoznas chovatelov, co maju chovy s dvadsiatimi psami a tvrdo pracuju, tridsat rokov nemali den dovolenky, psi su ich cely zivot, oni su stredom sveta kadeho jedneho zvierata, co u nich zije, ich odchovy su spickove a ziju po celom svete... o vela si prisla, mat takych priatelov da cloveku vela.
Takisto ako sa mat aj 20 psov robit to z lasky, rovnako moze mat clovek jednu suku a pride s nou na krytie s tym, "aby sa mu konecne vratili prachy, co do nej vrazil" :hmm: ! Kvalita chovatela vychadza z jeho ludskych kvalit, nie z toho, kolko ma doma psov a vrhov!

Liola 100% suhlasim, sice neodchovavam, ale chovam, a dovolenka v mojom pripade je nepripustna, tak predlzeny vikend je mozny aj to len ako ucast na akcii mojho plemena :yes: Co sa tyka inseminacie, je to jednoznacne velky prinos pre plemeno, samozrejme, ak je tento cin riadne premysleny a myslim, ze kazdy si to maximalne premysli, nakolko to nie je lacna zalezitost! Ako tu bolo napisane, jedna sa o biologicky material, takze prechadza cez veterinu a colnicu rovnako ako importovane steniatko a ano ako s nim prijemca nalozi, je na jeho svedomi, pochopitelne aj na zmluvnych podmienkach s odosielatelom/majitelom takeho pokladu :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Cenový rozdiel odchovu šteniat s PP a bez PP

Poslaťod QuintipaNO » Uto 28.02.2012 20:16

aby ma tu ešte dakto obvinil z neserióznosti to isto :heh:
Moth SS
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Cenový rozdiel odchovu šteniat s PP a bez PP

Poslaťod MisheliQ » Uto 28.02.2012 20:28

Offtopic: keď budú mať na to dôvod :ach: tak potom máš pravdu, to obviňovanie mi silno niekoho pripomína :joint:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Cenový rozdiel odchovu šteniat s PP a bez PP

Poslaťod Bad » Str 29.02.2012 9:14

I u velkého plemene ti vrh vydělá, záleží na počtu štěňat.
A co se týká množství chovných fen - myslím, že pokud má chovatel ambice výrazně ovlivnit plemeno, tak s jednou fenou toho moc nesvede.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo