Switch to full style
Poradňa pre začínajúcich chovateľov.
Odoslať odpoveď

Farba očí

Uto 03.06.2014 17:06

Ahojte, náš retriever má skoro 3 mesiace a stále má zelené oči :3 Stretli ste sa už s niečim takým? Myslíte, že mu zostanú? :)

Re: Oči

Str 25.06.2014 9:34

Moja kiky mala do veku 4 mesiace prekrásne zelené oči. potom sa to pomaly začalo meniť :(

Re: Oči

Str 25.06.2014 9:42

Svetlé - zelené alebo modré oči majú takmer všetky šteňatá, ktoré ale časom stmavnú. Svetlejšie oči zostanú len psom, ktoré nesú gén pre svetlú farbu - teda sú tieto psy modré alebo strieborné (weimarák) alebo psy geneticky hnedé (vyžla) alebo majú sfarbenie merle (oči modré, resp. čiastočne modré).

Re: Farba očí

Str 25.06.2014 9:54

Zelene oci urcite nezostanu.
Gaia mala vyrazne zelene oci ako stena, teraz ma zlte. (zelena, to je ten prechod medzi modrou a zltou) :ha:

Re: Farba očí

Pon 25.08.2014 22:37

V podstate ak je tvoj labrador cokoladovy (alebo zlty s hnedym pigmentom), tak to sedi - paralelne s prikladom Viki (vyzla s hnedym pigmentom) a Janky (borderka s hnedym pigmentom) :no: V dospelosti predpokladam bude mat oci jantarove.

Co sa tyka farby oci - minule som sa na vystave stretla s posudzovatelom, ktory (tusim u pudlikov) penalizoval aj u hnedych jedincov svetle oko... preto ma zaujima, ci ste sa stretli s opacnym pripadom, teda ze by cokoladovy (modry, lilavy) pes mal klasicky tmave oko?
(Mne to pravdepodobne nepride, ale mozno sa mylim...)

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk

Re: Farba očí

Pia 12.09.2014 18:36

barymu vytkli svetle oko.. a to je modrak.. :prd:

Re: Farba očí

Sob 13.09.2014 19:02

Gaia mala zelene asi do roku a pol, teraz ma zlte, jantarove. A tiez jej na prvej vystave vytkli svetle oko.

Re: Farba očí

Sob 13.09.2014 19:40

Offtopic: Čokoládový pes a zelené oči, taká môj farebný ideál, bez ohľadu na štandard, čisto esteticky, by som to brala :lol: .

Re: Farba očí

Sob 13.09.2014 19:43

Offtopic: u mna len skoroideal, chyba mi cierny nos :lol:

Re: Farba očí

Str 17.09.2014 7:10

vsetci na nu kukali. Aj nestranní, že ty, videl si. Jaké haluzné oči mal ten pes. Inak nie vsetky stenata z vrhu mali zelene. Niektore mali oko hnede.

Re: Farba očí

Pia 14.08.2015 21:02

My sme mali do piatich mesiacov (sme sa všetci čudovali) oko také do modra a potom náhle stmavlo a teraz je jantárové :smile: Áno, mám hnedého mix labradora
Odoslať odpoveď