Chov a prínos pre plemeno

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Baarbora » Str 13.08.2008 14:11

ja by som povedala, ze neuchovneny jedinec ma rovnaky vplyv na plemeno ako kastrat/strelizovana suka. Sam o sebe sice do chovu nijako nezasiahne, ale, pokial ma moznost ucastnit sa vystav, dobrym hodnotenim zvysi chovnu hodnost otca, matky a surodencov. ale v pripade, ze lezi doma na gauci a nevystrci nos z domu- cize neucatni sa ani roznych skusok a sutazi, tak na tom nevidim nic chovu prinosne.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod raky » Str 13.08.2008 14:50

Silwuska píše:Hej takze podla tvojho meritka sa teraz do granul bude vyjadrovat len marco varhol, a bude si tam pisat sam zo sebou...do vychovy si budu pisat navzajom hanka s reou a ostatny modry...vy hnedy si budete tetelit svoje vystavne ega tu v chovatelstve, mi zeleny sa budeme na secko kukat s dialky a kadzy obycajny modry bude kruto a bez lutosti vyhosteny...to by bolo super forum, co?? :ach:



a ružoví ? :haha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod lusy » Str 13.08.2008 14:53

Offtopic: raky ty necitas? uz som sa pytala. a tu mas jej odpoved:

Silwuska píše:[ot]hmm..vasa tema...no vy sa mozete odstahovat do chatu...alebo na chatu?? :heh:
Naposledy upravil lusy dňa Str 13.08.2008 16:43, celkovo upravené 1
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod raky » Str 13.08.2008 15:00

sorry - dnes som dáky rýchly, ale aj tak na žiadnu chatu nejdem.... :aaa:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod LadyTrixiKe » Str 13.08.2008 17:20

Offtopic: každý normálny človek to tu po čase vzdá a neháda sa s tvrdohlavcami ktorí neuznávajú iný názor ... teda je jasné že sa to tu postupne skupinkuje(veď jedine názor človeka s rankom chovateľ môže byť ten správny v tejto téme :ach: ) ... aspoň to som si všimla ja a tento postup radím aj Silwuske pokial nechce stratiť nerv
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod lusy » Str 13.08.2008 18:09

LadyTrixiKe a aky je teda tvoj nazor na tuto temu???
ja nemam rank chovatel a ani puk a mohla si si vsimnut, ze aj my sme toho nazoru co meggie a fraga.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod raky » Str 13.08.2008 22:32

lusy - aj ja som ružový..... :aaa:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod lusy » Str 13.08.2008 22:38

raky píše:lusy - aj ja som ružový..... :aaa:


raky nie som este farboslepa :lol: , ale nemchapem co ty chciet povedat tym. :nwm:
Naposledy upravil lusy dňa Str 13.08.2008 22:52, celkovo upravené 1
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod raky » Str 13.08.2008 22:49

LUSY - nič - len, že som ružový...... :joint: :haha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod LadyTrixiKe » Štv 14.08.2008 9:59

moj názor na všetok chov s pp je taký že by ma tu väčšina chovateľov ukameňovala :D podľa mňa by mali všetci psy či už sú zastancami plemena alebo nie mať papiere pôvodu(rodokmene s uvedním predkov) aby boli všetky chovy psov pod kontrolov a malo by sa zakázať páriť geneticky choré zvieratá a cena psa by mala byť vyššia čím sú lepšie jeho vlastnosti a nie exteriér ... už len pri názve tejto témy som ju hneď preskočila takže sa nevyjadrujem ... a to či je pes s pp bez vystavovania a následného odchovu prínosom pre plemeno by som riešila až vtedy keby boli útulky prázdne a žiaden pes by nebol priviazaný pred domom na reťazi lebo dovtedy je akurát tak príťažov pre opustené psy lebo keby si človek radšej zobral útuláka ako papieráka vyzeralo by to na slovensku inak ... tak toť moj názor na papieráky môžte začať kamenovať a nazývať ma laikom ktorý sa v chove nevyzná
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod mmseltie » Štv 14.08.2008 11:04

Pekná myšlienka. Ale totál nerealizovateľná. Neviem ako by si prinútila ľudí povinne čipovať šteniatka (kôli presnej evidencii v tých preukazoch) čo sa "pritrafili"(tu by samozrejme chýbal otec, lebo že sa fenka hárala zbadajú tri dni pred okotením) vďaka ich zodpovednému chovu, kde odčervovanie nepoznajú a jediný kontakt s veterinárom je ten, keď v obecnom rozhlase vyhlásia, že sa od-do očkuje pred úradom proti besnote a oni náhodou majú čas a chuť ísť tam a obetovať tých pár korún (ak si to prerátajú na pivo, tak radšej nejdú).
Nadruhej strane by to bolo super, lebo všetky vyhodené psy by sa vracali tým kto ich vyprodukoval či vyhodil a neplnili by útulky.
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod alzahra22 » Štv 14.08.2008 11:22

Hmmm trošku s a vrátim a vyslovím SVOJ OSOBNÝ NÁZOR, aj človek ktorý nechodí na výstavy môže mať prínos pre plemeno. Presne tak ako tu už niekto spomínal dobrou reklamou(má vychovaného psa, dobre socializovaného)My napríklad na výstavy chodíme málo, lebo nepotrebujeme mať psa s kopou titulov. Ale vždy keď sme niekde v meste tak si ho môže pohladkať hociktoré dieťa aj dospelý bez problémov. myslím že aj toto je prínos. A mama vždy vysvetlí aké je to plemeno, čo jeho výchova obnáša a nehovorí že hej hej to je zlatý psík. Ľudí vždy pozve na najbližšiu akciu kde si môže psov pozrieť a porozprávať sa s viacerými ľuďmi.

A ešte k tým chovom, súhlasím s Hankou1 že radšej budem chovať menej alebo vôbec než chovať a dať potom psa niekomu len tak. Lebo darmo aj budeš mať výborných potomkov keď ich potom budúci majitelia nezvládnu alebo len tak dajú ďalej.

Náš pes vyhral pred dvoma rokmi svetovú výstavu a hneď ním chceli všetci kryť len preto aby mali šteňatá v rodokmeni takéhoto otca, nepozerali na to či sa na ich suku hodí alebo nie. Proste len chceli produkovať šteňatá s rodičom s titulmi.
Veronika
    alzahra22
    Šteniatko
    Obrázok užívateľa
     
    Príspevky: 64
    Bydlisko: Ľubietová(25 km od BB smer na Brezno)

    Re: Chov a prínos pre plemeno

    Poslaťod lusy » Štv 14.08.2008 11:26

    LadyTrixiKe píše: podľa mňa by mali všetci psy či už sú zastancami plemena alebo nie mať papiere pôvodu(rodokmene s uvedním predkov) aby boli všetky chovy psov pod kontrolov


    jo a bolo by tam pisane: otec: dunco od susedov :lol:


    ... a to či je pes s pp bez vystavovania a následného odchovu prínosom pre plemeno by som riešila až vtedy keby boli útulky prázdne a žiaden pes by nebol priviazaný pred domom na reťazi lebo dovtedy je akurát tak príťažov pre opustené psy


    :oo: pes s PP je pritazou pre utulkacov? :pac: ty si uvedomujes co pises??? sa tu navazas tymto vlastne do chovatelov, ale uvedom si ake psy su v tych utulkoch. skoro vsetko bastardi a kto ich mnozi? by si mala prehovorit k tym mnozitelom, co im je jedno kde tie psy koncia a nie odsudzovat kontrolovane chovy. jo zastavme chov psov s PP. chcete chodit na polovky so psom? ved zoberte si nieco z utulku a pracujte s tym, mozno vas prekvapi. :heh: aj na pasenie by vam stacil nejaky utulkac, co by pobehoval len okolo, no nie?
    uz radsej ani nepokracujem. toto ma proste dostalo.
    lusy
    Šampión
    Obrázok užívateľa
     
    Príspevky: 3706
    Bydlisko: Taliansko

    Re: Chov a prínos pre plemeno

    Poslaťod LadyTrixiKe » Štv 14.08.2008 11:28

    Offtopic:
    mmseltie píše:Pekná myšlienka. Ale totál nerealizovateľná.
    ono ide tu najme o ľudí a keby to bolo trestané pokutamy ktoré by v podstate finančne vyrovnali náklady na čipovanie a registráciu bolo by to možné ... no na slovensku je to nerálne
    Obrázok
    LadyTrixiKe
    Hafan
    Obrázok užívateľa
     
    Príspevky: 575
    Bydlisko: Košice

    Re: Chov a prínos pre plemeno

    Poslaťod Fraga » Štv 14.08.2008 11:31

    Suhlas s Lusy aj ja som zírala, že PP sú príťažou pre útulky to je smutné ak to niekto takto vidí... :ua:
    Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
    Obrázok
    Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
    Fraga
    Multišampión
    Obrázok užívateľa
     
    Príspevky: 4437
    Bydlisko: BA

    PredchádzajúciĎalší

    Späť na Chovateľstvo