Chov a prínos pre plemeno

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod meggie26 » Str 13.08.2008 10:52

pre boha o com tu pises ???
nie to je o tom ze nevies vysvetlit a argumentovat tvoj nazor tym padom nemas skusenosti s tym a tym padom sa moze stat ze ten nazor je nespravny
fraga mmselti a ja sme ti zargumentovali a vysvetlili nase nazory ale ty nevies odpovedat na jednoduchu otazku ako prispieva do chovu ked neni vystavovany uchovneny???
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Van » Str 13.08.2008 11:04

lusy píše:no tak mi vysvetli aky vyznam to ma? myslim si to, lebo ja ho tam totiz nevidim.

v podstate suhlasim s tym, ze najvacsi prinos pre plemeno maju seriozny chovatelia...tato vasa vymena so silwuskou ma vsak donutila zamysliet sa nad tym, ci nema prinos aj niekto iny, mozno nie priamy,na odchovoch...no a dosla som vo svojej hlave k zaveru, ze kupit si jedinca moze mat vyznam pre plemeno len vtedy, ak ten jedinec patri k malopocetnym plemenam v danej krajine a je prezentovany na vystavach, skuskach atd...jednoducho, reprezentuje svoje plemeno, dava ludom vediet, ze aj taketo existuje a je to sikovny pes atd...a robi urcitu osvetu, pripadnym zaujemcom o stenata dohodi chs atd. ...tu by som maly lokalny prinos pre plemeno videla...dostava ho do povedomia a tak vytvara v danej krajine podmienky na buduci chov...napriklad. Ale pokial ten jedinec nie je nikde prezentovany, tak tato moja uvaha je bezpredmetna...
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod mmseltie » Str 13.08.2008 12:39

Ono je to tak, že pri chove nejde o množstvo potomkov, ale o kvalitu potomstva. Preto je chovateľovi veľmi ľúto, keď jeho odchovanec, pokiaľ nesie viaceré žiadané znaky svojho plemena, nepôsobí ďalej v chove. Nie každé šteniatko je budúci šampión a možno práve taký sa niekde stratí, hoci v milujúcej rodine. Ja som tiež neplánovala chovať, ale napriek tomu, keď som si obstarávala svoju papierovú fenku, tak som vyberala plemeno aj podľa toho, aby som ju vedela uchovniť, ak na to bude mať. Keďže na to mala, tak je uchovnená a ja mám moju minichovku. Keby mi rozhodcovia na výstavách dali negatívne hodnotenia, tak tu figurujem v inej farbe, ale môj názor by bol rovnaký. Samotné zaobstaranie si psa ešte nieje prínosom pre plemeno.
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Silwuska » Str 13.08.2008 12:57

meggie26 píše:pre boha o com tu pises ???
nie to je o tom ze nevies vysvetlit a argumentovat tvoj nazor tym padom nemas skusenosti s tym a tym padom sa moze stat ze ten nazor je nespravny

A teraz kto je sudcom toho ci je nazor spravny alebo nespravny?? :no:


meggie26 píše:fraga mmselti a ja sme ti zargumentovali a vysvetlili nase nazory ale ty nevies odpovedat na jednoduchu otazku ako prispieva do chovu ked neni vystavovany uchovneny???

Tak ty mi odpovedz na otazku akym sposobom vyhotovujeme piloty v nespevnenej zemine :pac: ta tvoja stale sa opakujuca otazka je uplne odveci pretoze ja som nikde nehovorila o tom ze ten pes prispieva do chovu, ale o tom ze aj clovek ktory neodchovava stenata a nechodi po vystavach moze mat prinos pre plemeno, napriklad uz len tym ako napisala van, ze dava do povedomia ludi malopocetne plemeno v dobrom svetle...robi osvetu medzi beznym ludom...alebo podla mojho nazoru je prinos pre plemeno aj to ze si clovek kupi stena s kvalitneho chovu, a nie nejakeho bundasa co sa na plemeno ani nepodoba ale je s chovky...no opet sklzavame do slovickarenia...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod meggie26 » Str 13.08.2008 13:12

Silwus ale to tom to je ze sa ti to tu vysvetlujeme a ty si omielas to iste...takze neviem (ako si mi raz napisala) ze sa da laikovi vysvetlit nieco co si vysvetlit nechce dat... :no:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Silwuska » Str 13.08.2008 13:26

Myslim ze tu nieje co vysvetlovat...ty a fraga mate pocit ze nikto iny nema pravo hovorit nieco do konkretnej temy len zato, ze neodchodil kazdu vystavu...a nemyl sa, nehovorim teraz o sebe, ale konkretne o hanke...vrat sa k zaciatku temy o tomto ja hovorim...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod lusy » Str 13.08.2008 13:28

Offtopic: pockat pocka, boli spominany hnedy, modry, zeleny a co my ruzovy??? :lol: ktora je nasa tema??? :nwm:

meggie stale sa pytas na to iste, na co ti uz silwuska odpovedala. hovori o tom kupeni toho psa. i ked z casti by to mohlo byt prinosom pre plemeno podla toho, co napisala Van, ale sama pise, ze bez propagacie psa urcite nie.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Silwuska » Str 13.08.2008 13:30

Offtopic: hmm..vasa tema...no vy sa mozete odstahovat do chatu...alebo na chatu?? :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Fraga » Str 13.08.2008 13:38

Silwuska píše:...ty a fraga mate pocit ze nikto iny nema pravo hovorit nieco do konkretnej temy len zato, ze neodchodil kazdu vystavu...

Silwik ak niekto ma ten pocit tak si to iba ty... ja ten pocit nemam...

A ty si hovorca hanky? Myslím, že ak bude chcieť sa sama vyjadrí :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Silwuska » Str 13.08.2008 13:44

Fraga píše:Lenže aj tak tvoj názor je "zbytočný" pretože ty nechováš podľa štandardu, neberú ťa výstavy, ako si napísala tvoje suky nebudú mať nikdy šteniatka, takže z toho mi vyplýva, že ani nemáš záujem, aby sa plemeno zkvalitnilo.


no chapem ze pocity sa cloveku menia fraga, len na to treba upozornit :no: :nwm: :nwm:

Nie niesom hovorca hanky, len som nechcela aby mala meggie pocit ze sa idem stavat do pozicie cloveka co podla mna ma prinos pre plemeno aj bez toho aby choval :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Fraga » Str 13.08.2008 13:57

Silwik nikde v tej citácii nepíšem, že mám pocit.... a v tom príspevku som aj vysvetlila ako zbytočný.....
a ak si si nevšimla :no: slovo zbytočný je v úvodzovkách to znamená, to čo som napísala aj tebe a to presne tu :no:
Fraga píše:Silwuška nikomu nevadí, že máš názor, ale ak sa ti tu tucet ludí snaží vysvetliť, že ten tvoj je nanič, tak prečo to nevezmeš? Hlavne ak oni skúsenosť majú. Nehovorim, aj neskúsení môžu mať dobré názory, alebo nápady - vtedy sa hovorí nová krv nové možnosti ... :nwm: :ahoj:


Silwik hlavne ta tmavá veta :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Silwuska » Str 13.08.2008 14:03

Tak z akeho dovodu bola dotycna osobna (nebudem teda menovat aby som nebola hovorca :lol: ) "obvinena" z toho ze v podstate je jej nazor "zbytocny", a ze jej podla tvojho skromneho chovatelskeho nazoru nema zaujem aby sa plemeno skvalitnilo ?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Fraga » Str 13.08.2008 14:05

:pac: :pac: :pac: :pac: Silwik ja z teba chytím infrakt :pac: :pac: :pac: :pac: ludia pomooooooc :heh: :heh: :heh: obvinená, preboha len ešte napíš že ešte aj popravená a koniec :heh: :heh: :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Silwuska » Str 13.08.2008 14:09

Fraga nasadit brejle a vsimat si uvodzovky :lol: :no: ...naladujem sa na tvoju vlnu, tak ako si ty zauvodzovkovala v slove "zbytocny", tak som ja v slove "obvineny" :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Chov a prínos pre plemeno

Poslaťod Fraga » Str 13.08.2008 14:16

Ja som to vidella :no: o to pokoj( :hi: nedalo mi ked bola obvinena aby nebola aj popravená :hi:) :heh: , ale aj tak si myslím, že "obvinená" Hanka by sa mala ozvať :ach: lebo ak píše knihúúúú a nam nepovedala tak :nie: :ahoj: To by len potešilo... ale :nwm: :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo