export steniatka do Kanady

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

export steniatka do Kanady

Poslaťod roadrunner » Pon 03.03.2014 7:41

prepacte ak je tu uz tato tema, nepodarilo sa mi ju nast. Nasla som iba info o vyvoz do USA a inych krajin.
V lete budem na navseve na Slovensku a chcela by som kupit stenatko americkeho Kokerspaniela a doviezt si ho nazad do Kanady. Nevie mi niekto poradit chovatela od ktoreho by som mohla kupit steniatko s PP a ktory by mi mohol pomoct s papiermi? budem potrebovat potvrdenie v anglictine o zdravotnom stave. Na Slovensku budem iba 4 tyzdne a nebudem mat vela casu na zdlhave papierovanie. Nakontaktovala som aj zverolekara, ktory je v okoli kde budem travit vacsinu casu na Sk ci by mi s tymto nevedel pomoct, ale mi tvrdi, ze potrebuje na papierovanie a ockovanie viac ako 4 tyzdne a este presnu trasu a krajiny cez ktore pojdem nazad. Mne sa to zda zbytocne komplikovane (asi to zbytocne komplikuje aby si mohol pytat vela za sluzby, lebo mi ani nechcel dat cenu). Ma niekto podobne skusenosti z vyvozom? Viem, ze ak stena bude vo veku 8-12 tyzdnov, tak nebudem potrebovat potrvdenie o ockovani proti besnote na dovoz do Kanady, len neviem ako to bude v krajinach EU, lebo budem letiet z viedne cez nemecko alebo anglicko (este nemam letenku a ak by to malo nejaky vplyv tak by som kupila letenku cez krajinu, ktora nerobi s vyvozov problemy). Ja viem, ze to bude asi dost tazke vsetko dobre nacasovat, preto sa snazim uz teraz zistit co najviac a ci sa to vobec da.
dakujem
roadrunner
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: export steniatka do Kanady

Poslaťod katkariinka » Pon 03.03.2014 8:40

Urcite si musis stena vybrat pred priletom na SR a uz aj skor zacat s vybavovackami a papiermi. V prvom rade si zisti podmienky na dovoz neockovaneho psa do Kanady a potom este aj podmienky v krajinach, cez ktore poletis. Jednozacne nechod cez Velku Britaniu.
Steniatko chces mat na palube?
Drzim palce, bude to byrokraticka tortura, ale ked clovek chce, vsetko zvladne :no:

Zacni s hladanim chovatela a vrhu.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina


Späť na Chovateľstvo