Kedy prvé šteniatka???

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Yorkshire Terrier » Pia 30.09.2011 13:45

Dobrý deň prajem

My plánujeme šteniatka, a to má už moja sučka 6rokov. Boli sme sa aj poradiť s veterinárom či to nieje už veľa na prvé šteniatka, a ten povedal, že vraj rodia aj 10 ročné prvý krát. Takže, podľa mňa, fenky do tých 6 rokov sa môže rodiť.
Yorkshire Terrier
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod katkariinka » Pia 30.09.2011 13:55

vraj rodia aj 10 ročné prvý krát.

No tak sorry, ale co bolo toto sa veterinara? Pravdupovediac mi moja xenofobna mysel vyprodukovala otazku, ci to nahodou nehovoril o cigankach... :angel:

Dufam, ze budete mat veterinara na telefone, prvykrat nechat rodit 6rocnu sucku je fakt odvaha. Preco az teraz?

EDIT: Offtopic: Koncim s internetom, tak hrozne mi kazi gramaticke citenie, ze robim priserne chyby...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Yorkshire Terrier » Sob 01.10.2011 10:08

No, povedal že aj 10 ročné rodia prvý krát, ale že do tých 6rokov by sa to ešte dalo. Ale neskôr by už neodporúčal kryť. Bol to jeden starší veterinár na Pet-vet. Ja osobne mu dôverujem, lebo mi už dávnejšie zachránil Ratlíka.

No, prečo až teraz, to je na dlho. :hi:
Yorkshire Terrier
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 01.10.2011 10:19

Yorkshire Terrier píše:No, prečo až teraz, to je na dlho.

mna by to zaujimalo :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod lavyrle » Sob 01.10.2011 10:34

A od koľkých rokov je vhodné, aby nakrýval pes??? Ak tento mesiac prejdeme bonitáciou, z nášho maznáčika sa stane chovný pes. V decembri bude mať dva roky :smile:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Tatranská Afrika » Sob 01.10.2011 10:41

V našom klube sa psi bonitujú od 18 mesiacov a odvtedy teoreticky kryť môžu, myslím, že od 2 rokov v pohode.
My sme teraz mali prípad asi najrýchlejšieho krytí po bonitácii - v sobotu bol pes zbonitovaný, v nedeľu na klubovke dostal BOBa a poobede išiel kryť.... tiež bude mať 2 roky v decembri.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod lavyrle » Sob 01.10.2011 10:43

u nás je tiež bonitácia u psa od 18m. u fenky od 15. No ja sa len pýtam - nie je to na nás. Psa si vyberá fenka, nie? Ako to vlastne je? Mám ho niekde prezentovať? Alebo len čakať kedy sa niekto ozve?
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod adavra » Sob 01.10.2011 11:42

Určite prezentovať :yes: a hlavne udržiavať v chovnej kondícii. Nie je nič horšie ako keď majiteľ feny musí vyhrabávať informácie o krycích psoch spod zeme, príde na krytie a pes má problém obehnúť koliesko okolo záhrady a nie ešte nakryť fenu :ua:
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod raky » Sob 01.10.2011 11:43

Offtopic: ale je to smutné... :hi:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Tatranská Afrika » Sob 01.10.2011 12:29

lavyrle píše:u nás je tiež bonitácia u psa od 18m. u fenky od 15. No ja sa len pýtam - nie je to na nás. Psa si vyberá fenka, nie? Ako to vlastne je? Mám ho niekde prezentovať? Alebo len čakať kedy sa niekto ozve?

U nás sa fenky bonitujú tiež od 18 mesiacov, krycie povolenie môžu dostať až od 24 mesiacov.
Šteniatka môžu mať poslednýkrát v roku, kedy im je 8 rokov, ešte môžu dostať výnimku na rok.
lavyrle, treba sa s Akimom veľa prezentovať na výstavách, vybehať mu nejaký ten šampionát, urobiť mu peknú stránku s peknými fotkami, skamarátiť sa s chovateľmi... :lol:
My máme na oficiálnej stránke klubu aj zoznam krycích psov, takže nevesty si môžu vyberať, ale veľa chovateľov si vyberá kvôli nepríbuznému rodokmeňu ženíchov v zahraničí.
Inak v našom klube je aj obmedzenie, že v SR pes môže kryť 6x za rok, zahraničie je neobmedzené.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod lavyrle » Sob 01.10.2011 12:41

Offtopic: a tak ja psa držím v kondícii už len kvôli nemu samotnému, takže my beháme denne :smile: v tých výstavách sa lepšíme :hi: boli sme v BB, v BA, teraz máme klubovku a chystáme sa aj do Nitry. Akurát si píšem v americkom klube VSSP - ale pozerám, že tam tí psy nejak nesplnajú štandard :oo: ale štandard je len jeden, nie??? Stránku plánujeme
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod katkariinka » Sob 01.10.2011 12:47

Offtopic: lavyrle, v USA sa vacsinou nechova pod FCI, ale pod AKC, UKC,... A tam mozu byt odlisne standardy.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod lavyrle » Sob 01.10.2011 12:53

Offtopic: no lebo náš Akim má odtiaľ otca :oo:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Mia.. » Štv 10.05.2012 22:08

Moja sesternica je psíčkarka a dala nakryť 7 ročnú fenku 1.KRÁT! Ale všetko šlo ako po masle, mala 4 steniatka..
Mia..
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 10.05.2012 22:14

risk je niekedy zisk, ale ja by som kvôli svojim drahým členom rodiny neriskovala.... :nwm:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo