Kedy prvé šteniatka???

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Terka » Štv 20.05.2010 16:19

Leiluska píše:
Terka píše:Uhm čítala som tu čo ste napísali, ale neviem čo je to bonitácia :ha: poradili by ste mi? stačí mi dať aj dáky link na dáku stránku a ja si to prečítam :))

A ja by som nakryla medzi 2-3 rokom :)) keďže máš ČSV tak im by zima vôbec vadiť nemala :)) Len treba zvážiť či ich máš kde umiestniť a či budeš mať dosť času na nich pokým trošku podrastu :))
Ak sa rozhodneš tento rok tak veľa šťastia! :))


to ako ja? ja neplánujem šteniatka... :pac: mám len samca a teraz si idem pre sučku, narodí sa niekedy v auguste, pretože čsv hárajú poväčšinou len raz ročne a ako vlci na zimu. stane sa však, že počasie alebo iná sučka spôsobí posunutie.
feny čsv a ani šteňatá nemajú problém s mínusovými teplotami... takže je úplne fuk, či dnu alebo vonku...



uhm nie :D:D nebola to napísané pre teba :lol: to bolo reagovanie ešte na ten úplne prvý príspevok :)) lebo som si nestihla prečítať celú tému a už som musela ísť preč :lol:
ale tak veľa šťastia so šteniatkom :))
uhm a mám otázku k tomu háraniu.... to čsv prebrali od vlkov to, že sa hárajú iba raz za rok?? či sú tým výnimočný?? :lol: alebo to je viac takých plemien? ja som sa totižto až tak o čsv dáko doteraz nezaujímala :pac:
lebo čo som videla na cvičisku v BB tak tam mala jedno pani čsv (psíka) a to bolo obrovské ( ja si totiž psíka pre mňa predstavujem o trošku s menšou výška :lol: ) a on bol veľmi temperamentný, dominantný a ťažko ovládateľný.... a keď ju potiahol tak ona ledva stála na nohách keď to čakala a keď nie tak letela za ním :heh: :heh:
obdivujem ťa za to, že si trúfaš na to obrovský temperament :smile:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 20.05.2010 16:27

Darley už má odchovaný druhý vrh - zadávateľka prvého príspevku :))))
čsv prebrali túto vlastnosť po vlkoch, prevažná väčšina sučiek hára raz do roka na zimu, avšak sú aj také, čo hárajú dvakrát do roka a plnohodnotne - môžu byť nakryté. a aj dĺžka hárania je iná - od normálnych 3-4 týdňov cez tri mesiace. s prestávkami alebo bez.
samci čsv sú takí, no ani sučkám nie je takéto chovanie cudzie.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Terka » Pia 21.05.2010 18:17

3 mesiace?? Nie je to trošku veľa?? A to mávajú aj dáke iné plemená či iba čsv? :ach:

Ináč pozerala som tvoju stránku a máš naozaj krásneho čsv.... a dočítala som sa že "s ním bicykluješ" :oo: a, tak sa chcem spýtať, že ako si ho zvykla na bicykel.... či on s ním problém wobec nemal?? :ach:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 21.05.2010 18:21

boli suky, čo sa hárali aj viac... toto majú po vlkoch, tak skôr typujem ešte saarloosa, ktorý je tiež kríženec vlk * NO, ale o nich neviem toho veľa.
ako som Nera zvykla na bicák? nuž normálne, ako každé iné plemeno, neskutočne vytrvalí sú a toto plus mushing sú pre nich super športy. najprv som ho mala na voľno a šla som na bicáku, aby si na to zvykol a pak na vodítku. normálka :smile:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Terka » Sob 22.05.2010 10:18

uhm na wolno...? to si bola na dákej ceste a ty si bicyklovala a on išiel pri tebe hej?? či ako? a keď zastal tak si si ho znovu zavolala či?? :smile:
lebo mne sa toto zdá ako celkom dobré unavenie psíka ... taká dlhšia túra na bicykli a dobré je na tom to, že to s kondičkou zvládnem aj ja :D lebo keď som chodila behávať s borderkou tak ja som už nevládala a on stále ešte a ešte :D:D tak teraz si idem po ďalšiu borderku a hľadám dáky spôsob na unavenie .... aspoň chvíľkové :smile: :ach:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod agah » Ned 23.05.2010 9:34

to čsv prebrali od vlkov to, že sa hárajú iba raz za rok?? či sú tým výnimočný?? :lol: alebo to je viac takých plemien?

Neviem ci CSV to maju po vlkoch ale je viacero takychto plemien. Vacsina SAO a KO sa hara len raz do roka, podobne su na tom predstavitelky obrich plemien.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Fraga » Ned 23.05.2010 11:38

Moja králička (Jazvečík králičí) tiež hára len raz do roka :no: :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Terka » Ned 23.05.2010 11:54

fraga: jazvečík? :)) tak pravdepodobne existujú aj fenky s cyklusom raz do roka :smile: to by ma zaujímalo že ako to.... pre čo majú neiktoré fenky raz a iné dva krát do roka.... okrem toho vysvetlenia, že sú krížené s vlkmi.... lebo jazvečík môže mať vlkov iba aj veeeeeeľmi veeeľmi vzdialenými príbuznými.... :smile:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Fraga » Ned 23.05.2010 12:32

Veru tak jazvečík hladkosrstý králičí a hára mi len raz do roka :no: možno je to spôsobené práve tým králičím rázom. Háranie a šteniatka dva razy do roka by ju pravdepodobne odrovnali, vzhľadom k jej veľkosti, takže asi preto len raz ročne. Ja som spokojná, že hára len raz :smile: Trpaslíčka nám hára 2x ročne :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Roman Kollar » Ned 23.05.2010 21:05

Moja RR ma 7-8 mesacny cyklus, blbo sa s tym planuju steniatka :ua: .

Ja som pocul ze take "divokejsie" plemena mavaju dlhsie cykly
Roman Kollar
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: BA

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 24.05.2010 9:19

Terka píše:uhm na wolno...? to si bola na dákej ceste a ty si bicyklovala a on išiel pri tebe hej?? či ako? a keď zastal tak si si ho znovu zavolala či?? :smile:
lebo mne sa toto zdá ako celkom dobré unavenie psíka ... taká dlhšia túra na bicykli a dobré je na tom to, že to s kondičkou zvládnem aj ja :D lebo keď som chodila behávať s borderkou tak ja som už nevládala a on stále ešte a ešte :D:D tak teraz si idem po ďalšiu borderku a hľadám dáky spôsob na unavenie .... aspoň chvíľkové :smile: :ach:


no neviem, nepríde mi to niečo výnimočné, kopa ľudí tu bicákuje so psom. máme postroj ťažný, aby mu nezavadzalo vodítko a ideme aj 10km... sme trénovali na pracovné skúšky vytrvalosti psov na 40km, preto sme tak veľa bicákovali. a má to rád, lebo jediný brzdný faktor som v jeho živote ja... :lol:

agah píše:
to čsv prebrali od vlkov to, že sa hárajú iba raz za rok?? či sú tým výnimočný?? :lol: alebo to je viac takých plemien?

Neviem ci CSV to maju po vlkoch ale je viacero takychto plemien. Vacsina SAO a KO sa hara len raz do roka, podobne su na tom predstavitelky obrich plemien.


áno, čsv to majú od vlkov. u ostatných plemien neviem ako, ale toto je po vlkoch. ale sú suky hárajúce dvakrát do roka, raz a niekedy aj 3 krát... taký chaos :lol:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 24.05.2010 9:47

Roman Kollar píše:Moja RR ma 7-8 mesacny cyklus, blbo sa s tym planuju steniatka :ua: .

Ja som pocul ze take "divokejsie" plemena mavaju dlhsie cykly


s naším 11 mesačným cyklom sa plánujú ešte horšie... :ach:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Roman Kollar » Pon 24.05.2010 10:26

Aspon mas cely rok pokoj od psov :jop:
V nasej komunite je Halinka skoro jedina fenka(okrem jednej rocnej dobermanky), a potom mame na jednej ulici 8 psov takze ked harame, je to celkom fun :lol: :lol:
Roman Kollar
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: BA

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Terka » Pon 24.05.2010 16:56

Leiluska:
počula som, že psíky najviac unavuje pozornosť no neviem na nič prísť.... čo by ju aspoň ako tak unavilo :smile: keď bude väčšia

Roman Kollar:
tak potom máš o zábavu postarané w odbe hárania :heh: :heh: :heh: :aaa:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Baarbora » Pon 24.05.2010 16:57

ups, chcela som pisat inde :hi:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo