Kedy prvé šteniatka???

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Silwuska » Str 16.07.2008 14:26

Boze moj a co ja hovorim ze bezpapierak je nejaky bordel, alebo co?? ja mam doma dvoch bezpapierakov, a este k tomu krizencov...myslis ze by som si to dovolila povedat??

Bohuzial to privilegiu sme nedali, keby sme ho mohli dat, tak by som prisne zakazala a trestala mnozenie psov bez PP...akychkolvek...myslis ze dievcinka (skor jej rodicia) daju porobit psovi rentgeny a podobne srandy u veta?? myslis ze to budu ziadat od psa?? Myslis ze budu chodit pravidelne zo stenatami vetovi?? Myslis ze spisu nejake zmluvy s buducimi majitelmi?? a myslis ze ked si to vsetko prepocitaju, a zistia ze ak chcu "seriozny" odchov, ze sa im to vobec neoplati, ze toto vseko absolvuju?? neabsolvuju, stence sa mozno ani nebudu podobat na yorkov, daju to bohvie komu, a zas bude na svete vrh nestastnych steniat...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod bubonic » Str 16.07.2008 14:34

Silwuska píše:Boze moj a co ja hovorim ze bezpapierak je nejaky bordel, alebo co?? ja mam doma dvoch bezpapierakov, a este k tomu krizencov...myslis ze by som si to dovolila povedat??

Bohuzial to privilegiu sme nedali, keby sme ho mohli dat, tak by som prisne zakazala a trestala mnozenie psov bez PP...akychkolvek...myslis ze dievcinka (skor jej rodicia) daju porobit psovi rentgeny a podobne srandy u veta?? myslis ze to budu ziadat od psa?? Myslis ze budu chodit pravidelne zo stenatami vetovi?? Myslis ze spisu nejake zmluvy s buducimi majitelmi?? a myslis ze ked si to vsetko prepocitaju, a zistia ze ak chcu "seriozny" odchov, ze sa im to vobec neoplati, ze toto vseko absolvuju?? neabsolvuju, stence sa mozno ani nebudu podobat na yorkov, daju to bohvie komu, a zas bude na svete vrh nestastnych steniat...


silwus súhlasím, práve preto by som na slečnu apelovala, aby fenku kryť nedávala, ale asi zbytočne. ale pri jej vedomostiach asi budeme radi, ak to budú yorkova a nie york+kokršpaniel, ako tu nenápadne naznačila Iv. :heh: :jazyk:
aby sme sa držali pôvodnej témy - tak navrhujem ešte rok počkať na prvé šteniatka. úplne ideálne by bolo nemať ich vôbec.
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Silwuska » Str 16.07.2008 14:35

úplne ideálne by bolo nemať ich vôbec.

Tak s tymto mozem jedine suhlasit :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod dedo » Str 23.07.2008 16:32

ČSV - hladaj odpoveď v prírode... tam je to pri druhom háraní... čiže druhom roku veku ...:2:
dedo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod ??Maria?? » Ned 16.05.2010 9:53

Ahojte. Podla vas je lepšie mať šteniatka na zimu či na leto?
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 16.05.2010 16:04

bezpredmetné... pokiaľ nemá s tým sučka problém, je to jedno. cez leto je to pohodlnejšie pre teba
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Vevinka » Str 19.05.2010 13:14

Ahoj :smile: ja si myslim ze prve steniatka by boli najlepsie na jar,ked bude mat tvoja fenka 2-3 roky :smile: vtedy si myslim osobne ze je to najlepsie,a na jar preto,aby steniatka mali vek ked zacnu behat a chciet byt vonku,ked budu mat take 3 mesiace a bude vonku super,teplucko a slniecko :yes: tak sa im bude najlepsie spoznavat svet :no: na zimu by som ich nedavala ked sa narodia,predsa len nebudu moct ist von troska ked budu mat tie tri mesiace :smile: teda mozno ano,pretoze je rozdiel medzi napr civavou a nejakym vecsim psom, akeho mas napr ty :smile: ale ja osobne by som to dala na jar :smile: drzim palce :ahoj:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Vevinka » Str 19.05.2010 13:18

[quote="bubonic"]Silwus orieškiáda je s mäkkým "i". :haha:
A čo keď má psíka bez PP, no šak aj také hádam môžu mať šteniatka.

mimochodom neviem koľko má Sheila mesiacov, ale druhé háranie je podľa mňa na fenku skoro, teda aby mala šteniatka. teda na fenu malého plemena, lebo predpokladám, že má tak maximálne okolo roku a pol. podľa mňa by ste mali ešte počkať, aspoň do tých dvoch rokov. druhou vecou je to, či budete mať šteniatka kam umiestniť, lebo aj to by malo zavážiť.


UPLNE SUHLASIM :jop:
Obrázok
Vevinka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 776
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Terka » Str 19.05.2010 14:27

Uhm čítala som tu čo ste napísali, ale neviem čo je to bonitácia :ha: poradili by ste mi? stačí mi dať aj dáky link na dáku stránku a ja si to prečítam :))

A ja by som nakryla medzi 2-3 rokom :)) keďže máš ČSV tak im by zima vôbec vadiť nemala :)) Len treba zvážiť či ich máš kde umiestniť a či budeš mať dosť času na nich pokým trošku podrastu :))
Ak sa rozhodneš tento rok tak veľa šťastia! :))
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod MisheliQ » Str 19.05.2010 18:30

bonitácia = uchovnenie téma tu viewtopic.php?f=30&t=4112&hilit=bonit%C3%A1cia
keďže máš ČSV tak im by zima vôbec vadiť nemala

Nemala? A to už prečo nie? Ja si aspoň myslím, že to skôr záleží od toho, či fena odchováva daný vrh vo vnútri alebo vonku...ale pravdu povediac neviem a zaujímalo by ma ako to je
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 19.05.2010 21:50

Podľa mňa sa nedá vek sučky na prvé šteniatka paušalizovať, v našom RR klube môžu mať sučky šteniatka od 2 rokov, my sme napríklad prvé šteniatka odložili na neskôr, sučka nám pripadala v 2 rokoch ešte ako veľké štendo.... :lol:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 20.05.2010 8:52

Terka píše:Uhm čítala som tu čo ste napísali, ale neviem čo je to bonitácia :ha: poradili by ste mi? stačí mi dať aj dáky link na dáku stránku a ja si to prečítam :))

A ja by som nakryla medzi 2-3 rokom :)) keďže máš ČSV tak im by zima vôbec vadiť nemala :)) Len treba zvážiť či ich máš kde umiestniť a či budeš mať dosť času na nich pokým trošku podrastu :))
Ak sa rozhodneš tento rok tak veľa šťastia! :))


to ako ja? ja neplánujem šteniatka... :pac: mám len samca a teraz si idem pre sučku, narodí sa niekedy v auguste, pretože čsv hárajú poväčšinou len raz ročne a ako vlci na zimu. stane sa však, že počasie alebo iná sučka spôsobí posunutie.
feny čsv a ani šteňatá nemajú problém s mínusovými teplotami... takže je úplne fuk, či dnu alebo vonku...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.05.2010 9:13

Offtopic: Ďakujem za odpoveď :) A platí to pri všetkých veľkých plemenách s riadnym kožuchom?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 20.05.2010 9:24

ak to bola na mňa otázka, tak áno. ak má sučka riadne zateplenú búdu, ktorú si sama vyhreje dychom, nie je problém. problém môže nastať, ak v zime odchováš šteniatka dnu pri radiátore a potom ich pustíš von do zimy...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kedy prvé šteniatka???

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.05.2010 9:56

Offtopic: Áno, bola to otázka na teba :) No takže som mala pravdu, že sa to nedá spraviť tak, že šteniatka pustíš von do snehu, ak su odchovávané vo vnútri v teple bez ohľadu na to o aké plemeno ide :yes: už v tom mám jasno, díky :jop:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo