Prvorodene stena vo vrhu

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Prvorodene stena vo vrhu

Poslaťod Insomnia » Pia 16.08.2013 17:59

Ahojte,
raz som pocula teoriu ze prvorodene steniatko vo vrhu akoby vychytalo mozne choroby ostatnych steniatok. Mate s tym niekto nejaku skusenost? Potvrdenie? Vyvratenie?
Insomnia
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Prvorodene stena vo vrhu

Poslaťod Vikiki22 » Pia 16.08.2013 19:06

Je to maximálna blbosť. :pac:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Prvorodene stena vo vrhu

Poslaťod weron » Pia 16.08.2013 19:08

chudatko, ved ono nemoze za to, ze je najblizsie ku svetlu na konci tunela :prd:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Prvorodene stena vo vrhu

Poslaťod katkariinka » Pia 16.08.2013 19:14

a ja som pocula, ze to posledne. alebo to najmensie. alebo...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Prvorodene stena vo vrhu

Poslaťod Vikiki22 » Pia 16.08.2013 19:31

...alebo rovno všetky. :heh: Ale nie. V rovnakom pomere môžu mať choroby všetky šteniatka vo vrhu, nech majú poradie akékoľvek, Insomnia. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Prvorodene stena vo vrhu

Poslaťod Insomnia » Pia 16.08.2013 20:49

prave preto sa pytam na vase nazory... lebo sice sa mi to zda ako veeelka hlupost. Ale napr poznam jednu labradorku, ktora ma alergie na hooodne vela veci a vela problemov okolo toho. Majitelka co vie, tak ine steniatka take problemy nemali.

Moje steniatko bolo najvacsie z vrhu a tiez chovatelka nepocula o problemoch ktore som ja s malym mala a ine steniatka nie - preklbovanie, blvkanie a tak..

Len strielam naslepo a skusam hladat dovod PRECO niektori havkaci musia trpiet takymito vecami...
Insomnia
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Prvorodene stena vo vrhu

Poslaťod Vikiki22 » Pia 16.08.2013 21:03

Lebo genetika a prostredie. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Prvorodene stena vo vrhu

Poslaťod weron » Sob 17.08.2013 9:19

a lebo nic nieje dokonale ako by sme chceli :no:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Prvorodene stena vo vrhu

Poslaťod Lučíja » Uto 27.08.2013 10:52

zaujimave :lol: len otazkou je ci bolo myslene prve ktore pride na svet a ktore za to nemoze ako to bolo v mame usporiadane..alebo prve ktore sa vyvinie?? lebo medzi surodencami moze byt rozdiel 1-3dni...mmm to je otazka :lol: podla mna je to hlupost..je to proste genetika, ani jedno steniatko nie je rovnake, mozno proste to jedno akurat schyta najslabsi geneticky zaklad a mozno ani jedno a mozno vsetky a chrust podla mna neni nesmrtelny :lol:
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvorodene stena vo vrhu

Poslaťod Silvuch » Uto 27.08.2013 12:41

u nas vo vrhu sme mali z 9 steniat jedno velmi male a slabe.. Keby sme to nechali na prirodu, neprezije.. Furt ho vytlacali a nemalo silu. Tak som stala nad matkou a chranila ho, proste sme nechceli ani o jedno prist, ratali sme viacej steniat.. A ked sme ich odovzdavali, tak bolo o hoodne mensie ako ostatne.. Teraz som ich bola kuk a bolo druhe najvyssie, a vyzera byt z neho schopny dlhonohy pes. Uvidime.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát


Späť na Chovateľstvo