Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Sono

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: nakryta / nenakryta?

Poslaťod Artemis » Ned 19.09.2010 19:34

mne bola vysvetlena falosna gravidita tym, ze sa zvacsuju len mliecne zlazy ... ona ma doslova velke, tvrde bursinko, ktore sa zacina rozchadzat do stran... :nwm:
www.cavalier-handling.sk
Grand Ch. Artemis from Semiramida´s garden
Kandinsky z Królewskiego dworu
FCR Gulliver Oasis of Peace
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod adushiik4 » Ned 19.09.2010 19:55

Artemis nemohla by si sem pridať nejakú fotku, aby sme boli "v obraze"?
adushiik4
Šampión

Poslaťod jakut » Ned 19.09.2010 21:13

artemis, nechcem ťa sklamať, ale moja YT mala pri prvej faloške, také brušisko, že som skoro revala od zúfalstva, lebo som si myslela že určite ju nakryl svokrin pes /aj ked som si nevedela predstaviť, kedy a ako/ a bola som presvečená, že ideme rodiť YT lhasakov :ua: napriek tomu, že sme boli na sone a tam nič neukázalo. No a nakoniec sme nič nerodili v našom prípade na moju veľkú úľavu. :nwm:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Artemis » Pon 20.09.2010 12:56

tazko robit foto, lebo skor to citit na ohmat... :ua:
www.cavalier-handling.sk
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod sepboro » Uto 28.09.2010 12:43

podelim sa s vami o moju skusenost s urcenim nakrytia, resp. nenakrytia:

kamarat ma fenku staforda, ku ktorej sa dostal pocas harania jej "partner", tiez staford. Kedze boli spolu cca 10 minut, fenka bola v 9 dni harania, isli sme k vetovi:

vysledok - sono - negativ (22. den). Vsetci sme si vydychli a asi tak po dalsich 14 dnoch jej zacalo rast brucho atd. K druhemu vetovi - vysledok - nakryta!

Uz nechceli davat injekciu na prerusenie - par dni pred porodom sono - odhad 6-7 steniatok.

Vysledok - zacala rodit o 5.00, koniec 10.00 - 15 steniatok!!!! :winner:

Takze ponaucenie: Aj veterinar je len clovek :lol: Tiez sa moze zmylit ako nasi ekonomovia pri predpovediach rastu ekonomiky.
sepboro
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod Artemis » Štv 16.12.2010 8:45

Neviem ci to patri do tejto temy ale mam jednu otazku. :hi:
Pocula som sa, ze sa daju spravit nejake bakterialny vytery na zakladne, ktorych sa da zisit ci dovom, ze sa nam Artemisku uz 2 x nepodarilo nakryt je nejake vaginalne bakterialne ochornenie ( zevraj ziskane zvonka). Viete nieco o tomto? :nwm:

cca. januar, februar ideme skusit kryt s inym psikom mozno si proste s predchadzajucim partnerom nesadli :ua:
www.cavalier-handling.sk
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod aksniteb » Štv 16.12.2010 9:11

Artemis,
môže ísť o vírusové ochorenie HERPES VIRUS, ktoré spôsobuje že fenka nezostane kotná, prípadne potratí, alebo šteniatka neprežujú prvé dni.
Ak sa ti už krytie 2x nepodarilo, určite požiadaj veterinára o stery.
Ináč odporúčam preventívne očkovať fenku proti herpesu - do cca 14 dní po krytí a cca 14 dní pred očakávaným pôrodom. Môžete predísť zbytočným problémom.
aksniteb
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 16.12.2010 11:10

sepboro píše:vysledok - sono - negativ (22. den). Vsetci sme si vydychli a asi tak po dalsich 14 dnoch jej zacalo rast brucho atd. K druhemu vetovi - vysledok - nakryta!Takze ponaucenie: Aj veterinar je len clovek :lol: Tiez sa moze zmylit ako nasi ekonomovia pri predpovediach rastu ekonomiky.

22. deň môže byť ešte skoro, lepšie je ísť tak od 25. dňa
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Re: Sono

Poslaťod lenka159 » Štv 26.05.2011 16:32

chcela by som sa opytat ze je mozne ze moja fenka je kotna ked jej veterinar robil sono medzi 3-4 tyzdnom po nakryti a povedal ze tam nic nevidi ale moja fenka sa sprava akoby bola kotna a pribrala 2kg.....je to mozne zeby sa pomylil a je kotna???
lenka159
Okoloidúci

Poslaťod MisheliQ » Štv 26.05.2011 16:35

Lenka môže ísť aj o falošnú graviditu viewtopic.php?f=11&t=7907&p=678817&hilit=falo%C5%A1na#p678817
Caesarik (14 r), Fergie (9 r), Aron (4 r)
Predstavte si, že vy ste na opačnom konci vodítka. Ako by ste chceli, aby vás niekto venčil?
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Štv 26.05.2011 16:42

Alebo aj moze byt nakryta, kedze niekedy aj sono klame.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bad » Pia 27.05.2011 5:31

lenka159 píše:veterinar robil sono medzi 3-4 tyzdnom po nakryti a povedal ze tam nic nevidi

to je hodně široké rozpětí, tam rozhodují jednotlivé dny, jak píše Afrika :
Tatranská Afrika píše:22. deň môže byť ešte skoro, lepšie je ísť tak od 25. dňa
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Minnie » Pon 29.10.2012 13:48

Myslite, ze ma zmysel dat robit preventivne sono? Moj pes ma 10,5 roka, celkovo je v dobrej kondicii co sa tyka zdravia (ak odhliadnem od vecnych starosti s packami). Dva roky dozadu mu bola robena biochemia, vsetky hodnoty mal v poriadku.
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod moth » Pon 29.10.2012 16:33

Myslim, ze to zmysel ma, nie je to ani drahe vysetrenie, ani vysetrenie, ktore by psika nejak velmi stresovalo :yes: Cez sono sa da zistit stav zivotne dolezitych organov, to znamena, ze zmeny na nich mozu byt zistene skor ako sa to prejavi navonok. Biochemia a hematologia by mali byt robene pravidelne kazdorocne po siedmom az osmom roku zivota, podla velkosti plemena :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED

Poslaťod hruska » Pon 29.10.2012 16:56

Ja biochemiu odporucam aspon raz rocne aj pri mladsich psikoch, predsa clovek nikdy nevie..
hruska
Multišampión

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo