Sono

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Sono

Poslaťod Tasha » Uto 06.05.2008 21:07

Nám veto povedal. že vidí 3. a že maximum bude mať 5. A mala 10
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Sono

Poslaťod Linduska » Str 07.05.2008 21:56

tak teraz vazne neviem ci sa to oplati aj ked ja by som to dala kazdopadne spravit, ale je to dost velky rozdiel
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: Sono

Poslaťod Tasha » Štv 08.05.2008 9:08

Ja som to dala robiť len z toho dôvodu, aby som vedela či budú šteniatka. či mám všetko pripravovať, alebo netreba
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Sono

Poslaťod Kača » Štv 08.05.2008 9:14

Ja som to robila tiež LEN z toho istého dôvodu...u nás sa tam asi 20 minút kukal, aby mi mohol isto povedať... aj mi povedal, že budú 100% dve... Akosi sa prerátal.. a keď Sindy porodila jedno, a dlho nebolo durhé, tak sme ˇvolali a rýchlo tam ežali, že jej dá vyvolávačku... a keď ju prehmatával, tak zistil, že je už prázdna :heh:
A potom povedal, že sa mu tie šteniatka zdali akési symetrické, a neviem, či tam spomenul nejaký zrkadlový, alebo len hocjaký odraz, že to sa stáva a tak :nwm: :lol:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Sono

Poslaťod bassetka » Ned 11.05.2008 17:14

Ak sa sono robi okolo 3-4tyzdna kotnosti nezda sa mi na mieste hovorit presny pocet steniatok.Je pravda,ze este moze dojst k odumrti polodov,ktore sa "vstrebaju"..Uvadza sa niekedy dokonca az cislo 30%.Za podstatny fakt aj ja povazujem,ci je,alebo nie je fenka kotna.Za dolezite povazujem fenku skontrolovat po porode,ci uz pordila vsetky steniatka.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Sono

Poslaťod Kača » Ned 11.05.2008 17:41

nám to povedal nie v 3-4 týždni, ale tri dni pred porodom:D a aj tak zle
Ale nevravím nič zlé, stalo sa a ja z toho nič nerobím... je jedno, no a čo?:)
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Sono

Poslaťod Tingri » Ned 11.05.2008 18:30

8kaca8 píše:nám to povedal nie v 3-4 týždni, ale tri dni pred porodom:D a aj tak zle
Ale nevravím nič zlé, stalo sa a ja z toho nič nerobím... je jedno, no a čo?:)


Aj my sme dávali robiť sono s tým aby sme vedeli či budú šteniatka a koľko. Na moje prekvapenie to bolo zakaždým inak a nakoniec ani nechcite vedieť čo....nemáme náhodou rovnakého veterinára? Nejako nápadne sa mi to podobá... :hmm:
Tingri
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Sono

Poslaťod Kača » Ned 11.05.2008 18:34

No, ja chodím do žiliny... ty tiež? povedz niečo uplne nezavisle o ňom, ale aby som ho spoznala;) to nebude ťažké :no:
akože,k eby som tie šteniatka očakávala, tak my to neni jedno.. ale ja som chcela vedieť, či vobec budú... mno... tak nám povedal, že áno, dve (po 20 minútach)... a že o dva týždne ich máme čakať, lenže mala len jedno. a tak o tri dni prišlo na svet, Sindy si musela poradiŤ aj s malou uplne sama, ja som prišla- mno.. neviem.. malinká bola ešte trošku vlhká. ale všetko bolo na nej, a samozrejme, tak by sme ju nenechali :nie:
Len kvoli tomu mi to trochu vadí
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Sono

Poslaťod Tingri » Ned 11.05.2008 18:46

Vám sa podarilo aspoň jedno štendo, to je super, nám to dopadlo inak...a nakoniec sme bohužiaľ aj skončili u iného veterinára. Nie je ordinácia náhodou v Závodí...aj so salónom hneď vedľa...
Tingri
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Sono

Poslaťod Fraga » Ned 11.05.2008 19:01

Tingri ono sa to asi fakt neda určiť sledujem vašu temu, ale osobne by som na sono s hafkou nešla. To či je alebo nie je kotna, je vidno po par týždnoch, a ked nie je, tak mi to aj tak nepomôže, pretože aj tak by som musela čakať na ďalšie haranie. A keď je tak je. S určitosťou ti asi žiaden veto nepovie koľko štendulín bude, resp. aspon by mal povedať "podľa mna", alebo "zdá sa mi" ako to tu čítam, mám pocit, že všetci veterinári hovoria, že šteniatka budu 4. Kamoška ma teraz štendulinka a sú dve, a vetka jej povedala 4! Je dobre napálená. Takže ber to tak, že asi to tak hovoria všetci. Ona ma vetku v čechách, takže asi nechodíte jednej :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Sono

Poslaťod Tingri » Ned 11.05.2008 19:10

Nechcela som to tu rozpitvávať,ale keď si Fraga začal/la, tak to napíšem...fenečka vyzerala ako kotná, všetko tomu nasvedčovalo...po prvom sone, nabetón čakáme šteniaka, po druhom sone dve po viac ako 20 minútach zisťovania...tretie sono, nabetón jedno....a deň pred pôrodom...vraj tam niečo je ale nehýbe sa to...Čo tam bol mimozemšťan, to niečo? Vraj si máme prísť v pondelok /sono v sobotu/ pre tabletky na vyčistenie.....Sono u druhého veterinára, lebo toto som už skoro nerozchodila....nič tam nie fenka je v poriadku, možno faloška, ale či vôbec bola kotná to nám už nepovie ako jasnovidec. Viem, že nikdy nie je úplne istý počet šteniatok, ale táto situácia bola úplne iná.... :ua:
Tingri
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Sono

Poslaťod Fraga » Ned 11.05.2008 19:13

:ua: tak to je ten horší prípad :ua:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Sono

Poslaťod Tasha » Ned 11.05.2008 19:17

Fraga, ale nie na každej fene je vidieť, že čaká šteniatka. Na mojej rtw nebolo vidieť vôbeec nič. A popritom mala 10!!! A my sme len chceli vedieť či čaká, aby sme mali čas všetko pripraviť. nie aby to bolo na poslednú chvíľu.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Sono

Poslaťod Fraga » Ned 11.05.2008 19:31

Darley ja ked chcem šteniatka pripravím všetko bez ohľadu na to či ich mať bude alebo nie. Ja som nenapísala, že je to vidno, ale po dvoch troch týžňoch je. A zatiaľ čo sme šteniatka mali, tak to vidno bolo a mali sme pokaždé aj bez Sona, s ktorým ako vidim väčšina spokojná nie je, takže zbytočne vyhodené prachy :nwm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Sono

Poslaťod Tasha » Ned 11.05.2008 19:35

No ale na našej to nebolo vidieť ani deň pred pôrodom. Jasné (aj ja som mala najzákladnejšie veci pripravené), ale predsa. A keď mne to nedalo. ja už som to nevydržala a chcela som ich vidie už aj v brušku :hi:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo