Sono

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: nakryta / nenakryta?

Poslaťod Artemis » Ned 19.09.2010 19:34

mne bola vysvetlena falosna gravidita tym, ze sa zvacsuju len mliecne zlazy ... ona ma doslova velke, tvrde bursinko, ktore sa zacina rozchadzat do stran... :nwm:
www.cavalier-handling.sk
Grand Ch. Artemis from Semiramida´s garden
Kandinsky z Królewskiego dworu
FCR Gulliver Oasis of Peace
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 616
Bydlisko: Levice

Re: nakryta / nenakryta?

Poslaťod adushiik4 » Ned 19.09.2010 19:55

Artemis nemohla by si sem pridať nejakú fotku, aby sme boli "v obraze"?
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: nakryta / nenakryta?

Poslaťod jakut » Ned 19.09.2010 21:13

artemis, nechcem ťa sklamať, ale moja YT mala pri prvej faloške, také brušisko, že som skoro revala od zúfalstva, lebo som si myslela že určite ju nakryl svokrin pes /aj ked som si nevedela predstaviť, kedy a ako/ a bola som presvečená, že ideme rodiť YT lhasakov :ua: napriek tomu, že sme boli na sone a tam nič neukázalo. No a nakoniec sme nič nerodili v našom prípade na moju veľkú úľavu. :nwm:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: nakryta / nenakryta?

Poslaťod Artemis » Pon 20.09.2010 12:56

tazko robit foto, lebo skor to citit na ohmat... :ua:
www.cavalier-handling.sk
Grand Ch. Artemis from Semiramida´s garden
Kandinsky z Królewskiego dworu
FCR Gulliver Oasis of Peace
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 616
Bydlisko: Levice

Re: nakryta / nenakryta?

Poslaťod sepboro » Uto 28.09.2010 12:43

podelim sa s vami o moju skusenost s urcenim nakrytia, resp. nenakrytia:

kamarat ma fenku staforda, ku ktorej sa dostal pocas harania jej "partner", tiez staford. Kedze boli spolu cca 10 minut, fenka bola v 9 dni harania, isli sme k vetovi:

vysledok - sono - negativ (22. den). Vsetci sme si vydychli a asi tak po dalsich 14 dnoch jej zacalo rast brucho atd. K druhemu vetovi - vysledok - nakryta!

Uz nechceli davat injekciu na prerusenie - par dni pred porodom sono - odhad 6-7 steniatok.

Vysledok - zacala rodit o 5.00, koniec 10.00 - 15 steniatok!!!! :winner:

Takze ponaucenie: Aj veterinar je len clovek :lol: Tiez sa moze zmylit ako nasi ekonomovia pri predpovediach rastu ekonomiky.
sepboro
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: nakryta / nenakryta?

Poslaťod Artemis » Štv 16.12.2010 8:45

Neviem ci to patri do tejto temy ale mam jednu otazku. :hi:
Pocula som sa, ze sa daju spravit nejake bakterialny vytery na zakladne, ktorych sa da zisit ci dovom, ze sa nam Artemisku uz 2 x nepodarilo nakryt je nejake vaginalne bakterialne ochornenie ( zevraj ziskane zvonka). Viete nieco o tomto? :nwm:

cca. januar, februar ideme skusit kryt s inym psikom mozno si proste s predchadzajucim partnerom nesadli :ua:
www.cavalier-handling.sk
Grand Ch. Artemis from Semiramida´s garden
Kandinsky z Królewskiego dworu
FCR Gulliver Oasis of Peace
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 616
Bydlisko: Levice

Re: nakryta / nenakryta?

Poslaťod aksniteb » Štv 16.12.2010 9:11

Artemis,
môže ísť o vírusové ochorenie HERPES VIRUS, ktoré spôsobuje že fenka nezostane kotná, prípadne potratí, alebo šteniatka neprežujú prvé dni.
Ak sa ti už krytie 2x nepodarilo, určite požiadaj veterinára o stery.
Ináč odporúčam preventívne očkovať fenku proti herpesu - do cca 14 dní po krytí a cca 14 dní pred očakávaným pôrodom. Môžete predísť zbytočným problémom.
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: nakryta / nenakryta?

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 16.12.2010 11:10

sepboro píše:vysledok - sono - negativ (22. den). Vsetci sme si vydychli a asi tak po dalsich 14 dnoch jej zacalo rast brucho atd. K druhemu vetovi - vysledok - nakryta!Takze ponaucenie: Aj veterinar je len clovek :lol: Tiez sa moze zmylit ako nasi ekonomovia pri predpovediach rastu ekonomiky.

22. deň môže byť ešte skoro, lepšie je ísť tak od 25. dňa
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Sono

Poslaťod lenka159 » Štv 26.05.2011 16:32

chcela by som sa opytat ze je mozne ze moja fenka je kotna ked jej veterinar robil sono medzi 3-4 tyzdnom po nakryti a povedal ze tam nic nevidi ale moja fenka sa sprava akoby bola kotna a pribrala 2kg.....je to mozne zeby sa pomylil a je kotna???
lenka159
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Sono

Poslaťod MisheliQ » Štv 26.05.2011 16:35

Lenka môže ísť aj o falošnú graviditu viewtopic.php?f=11&t=7907&p=678817&hilit=falo%C5%A1na#p678817
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Sono

Poslaťod katkariinka » Štv 26.05.2011 16:42

Alebo aj moze byt nakryta, kedze niekedy aj sono klame.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Sono

Poslaťod Bad » Pia 27.05.2011 5:31

lenka159 píše:veterinar robil sono medzi 3-4 tyzdnom po nakryti a povedal ze tam nic nevidi

to je hodně široké rozpětí, tam rozhodují jednotlivé dny, jak píše Afrika :
Tatranská Afrika píše:22. deň môže byť ešte skoro, lepšie je ísť tak od 25. dňa
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sono

Poslaťod Minnie » Pon 29.10.2012 13:48

Myslite, ze ma zmysel dat robit preventivne sono? Moj pes ma 10,5 roka, celkovo je v dobrej kondicii co sa tyka zdravia (ak odhliadnem od vecnych starosti s packami). Dva roky dozadu mu bola robena biochemia, vsetky hodnoty mal v poriadku.
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Sono

Poslaťod moth » Pon 29.10.2012 16:33

Myslim, ze to zmysel ma, nie je to ani drahe vysetrenie, ani vysetrenie, ktore by psika nejak velmi stresovalo :yes: Cez sono sa da zistit stav zivotne dolezitych organov, to znamena, ze zmeny na nich mozu byt zistene skor ako sa to prejavi navonok. Biochemia a hematologia by mali byt robene pravidelne kazdorocne po siedmom az osmom roku zivota, podla velkosti plemena :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Sono

Poslaťod hruska » Pon 29.10.2012 16:56

Ja biochemiu odporucam aspon raz rocne aj pri mladsich psikoch, predsa clovek nikdy nevie..
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo