Sono

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Sono

Poslaťod windy » Pia 21.08.2009 12:43

Ivana: To je mi luto, ze to nevyslo :ua: Kolko dni ubehlo od krytia? Lebo mne kamoska veterinarka hovorila, ze do 25. dna to nemusi byt na sone vobec vidiet. Ved skuste ist este buduci tyzden, mozno tam predsalen nieco bude. Budem drzat palce :no:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Sono

Poslaťod ivana1 » Pia 21.08.2009 12:51

Ďakujem Vám.
V stredu pôjdeme určite. Včera to bol 24. deň, resp. 22. deň od druhého krytia... :ach: :ua:
:ahoj:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Sono

Poslaťod Fraga » Pia 21.08.2009 16:15

Ivana to mi je luto... :plac: nebláznite... lebo štartujem rovno domov :ua:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Sono

Poslaťod Mackie » Pia 21.08.2009 16:25

prepacte, ze vam do toho vleziem.. ked som bola na sono s mojou fenou, veto povedal, ze ked si nelahne a neoholi jej brucho, tak to proste nebude poriadne vidno a nemoze nic zarucit.. tak nechapem, ako mozu robit sono po stojacky
(a trochu ste ma vystrasili, ked u niektorych v 21 dni nebolo nic vidno, ale neskor ano.. ani moja tam nic nemala, tak som sa upokojila.. a ono to este mohlo dopadnut inac :ua: )
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Sono

Poslaťod windy » Pia 21.08.2009 19:22

Mne tiez povedali, ze brucho musia oholit. A pri sone lezala Seda na chrbte. Ale uz som videla robit sono aj postojacky... :nwm:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Sono

Poslaťod Fraga » Pia 21.08.2009 20:22

Nám ho robili po stojačky a bez holenia nestrašte maaaaaaaaaaa :aaa: :aaa: :aaa:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Sono

Poslaťod Nisus » Pia 21.08.2009 23:52

ale nemboooj, ty mas kratkosrstuuuuu mamickuuuuu :aplause:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Sono

Poslaťod windy » Sob 22.08.2009 12:48

Fraga: tak schvalne, myslis, ze sa srst na bruchu mojej bordery vyrovna srsti na bruchu kratkosrsteho jazvecika? :lol: Tu ide skor o to, ze shiba ma dost hustu podsadu a ak sa neoholi, male zarodky nemusi byt vidiet. Ale zase je pravda, ze neviem, aku srst ma na bruchu teraz, niektorym fenam v gravidite srst na bruchu uplne vypada, zato Seda tam ma chlpy za dvoch :ach: Tu keby nevyholili, tak sa aj ten strojcek na sono v tom poraste strati. :lol:
Inak je to dost desne, sledovat mojho otravneho a vecne napichaneho psa, ako sa vlecie a vzdycha pri kazdom pohybe. Zacala divne funiet a stale jej treba curat. Uz nech to mame za sebou, lebo sa moc nadsene netvari, chuda. :ua:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Sono

Poslaťod ivana1 » Sob 22.08.2009 13:46

Tu keby nevyholili, tak sa aj ten strojcek na sono v tom poraste strati.

:haha:
... vecne napichaneho psa

To je aký pes? :lol:
... shiba ma dost hustu podsadu a ak sa neoholi, male zarodky nemusi byt vidiet. Ale zase je pravda, ze neviem, aku srst ma na bruchu teraz, niektorym fenam v gravidite srst na bruchu uplne vypada

Naša má teraz brucho redšie, ako inokedy - takú jemnejšiu srsť. No pri prvých dvoch radoch bradaviek (od zadu) to má úplne holé, tretia rada je ako - tak, ďalej je to veľmi husté.
Tento náš veterinár nás nikdy neholí, v Rusovciach nás raz chcel oholiť - ale nakoniec sa dal odhovoriť, že je to výstavný pes... Ale natiahnuť sme ju vtedy museli - ako Špagetku. V Bajvete môže Hoshiko stáť, je jej to príjemnejšie.
:ahoj:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Sono

Poslaťod Fraga » Sob 22.08.2009 14:52

Windy schválne aku srsť má na bruchu bulik? :ach: :lol: ako je mi jasne že pri dlhosrstom je to ine ako pri hladakovi, ale aký má podvozok shiba som mohla len hádať :lol: vychádzam z toho čo povedal veto HOLIT nebudem NECHCEM ju stresovať :nwm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Sono

Poslaťod windy » Sob 22.08.2009 23:06

Ivana: Ved hej, potom ma to aj napadlo, ze brucho mozno bude mat hole, predsalen je to iny druh srsti, nez ma Seda.
A napichany pes je taky, co sa pri najmensom pohybe hned dvihne a zacne sa pripravovat na nejaku akciu, ved co ak si sa pohla preto, ze idete na par hodin von, alebo plavat, alebo behat, alebo aportovat, alebo agilitit, alebo proste nieco robit. Ju nezaujima, ze si sa pohla preto, lebo ti trpne noha a potrebujes si ju napravit. :ach: A ked sa potom nic nekona, tak sa pleskne o zem so strasnym povzdychom a uprene ma sleduje este 5 minut. :hmm: Ale to teraz chvalabohu nerobi, trochu sa unormalnila a teraz ma uz len skaredo sleduje z pelechu, ale aspon nevyskakuje pri kazdej hluposti.

Fraga: Aky bulik? :nwm: Ved ja som mala na mysli, ze mas krataka, tak ho holit netreba. Ale Sedu keby neoholili, tak nenajdu ani bradavky, nie este stenata. :lol:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: Sono

Poslaťod Fraga » Ned 23.08.2009 19:10

Aaaale ved Dogsite ma bulíška :smile: tak to mi je jasne, že u Shadow by to bolo ako hladat ihlu v kope sena :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Sono

Poslaťod dogsite » Str 26.08.2009 11:50

...len tak na porovnanie sem pridam fotky

27.deň od krytia
Obrázok

31.deň - boli sme na sone, vetoska videla steniky

33.deň
Obrázok

38.deň - sono, uz nevidela steniky

45.deň
Obrázok

v piatok s nou idem zase, lebo sa mi nezda :nwm:
ObrázokObrázok
dogsite
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: Sono

Poslaťod meraja » Str 26.08.2009 11:59

Mne sa zdá stále rovnaké,len na 33.deň bolo najväčšie (podľa môjho oka).Skús jej merať obvod :no:
Ale myslím,že niečo v sebe určite má,držím palce.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Sono

Poslaťod dogsite » Str 26.08.2009 13:01

no podla obrazku aj podla mna, len ma viac kil od vtedy :no:
ObrázokObrázok
dogsite
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Rimavska Sobota

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo