Sono

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Sono

Poslaťod Tasha » Ned 11.05.2008 19:38

Moja bola tak naučená, že prišla, vyskoščila na stôl, vyvalila sa a vet jej v pohode urobil sono. A bolo to zlaté. tých 200-300 mi za to stálo.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Sono

Poslaťod Fraga » Ned 11.05.2008 19:39

Darley my sme frndulu keď čakala malé mali vždy vnútri a kym som ležala na gauči a pozerala telku, ona sa predo mnou rozvalila na chrbat tie mališké bolo vidno ako klopkali hlavičkami o stenu bruška, hranate hlavičky vyzerali ako draci :lol: sme ich cez bruško hladkali a počítali :hi:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Sono

Poslaťod Tasha » Ned 11.05.2008 19:43

To mohlo byť krásne. Na našej to vôbec nebolo vidno. Ale vôbec nič. ani cítiť. Ona bola obrovská a nejak sa to v nej stratilo :heh:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Sono

Poslaťod Fraga » Ned 11.05.2008 19:45

Darley nebola tučnučká? že vraj ked je fenečka tušnušká má problém zostať kotna :ach: ale inak je to fakt zlaté, teším na uchovnenie tej mojej terajšej ked budu štendulínka :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Sono

Poslaťod Kača » Ned 11.05.2008 20:28

tingri: trafila si do čierneho!!! :oo: :oo: :oo:
Ja totiž bývam v závodí a to je najbližší vetko a.......
Naposledy upravil Kača dňa Pon 12.05.2008 18:55, celkovo upravené 1
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Sono

Poslaťod Tasha » Pon 12.05.2008 8:26

Fraga píše:Darley nebola tučnučká? že vraj ked je fenečka tušnušká má problém zostať kotna :ach: ale inak je to fakt zlaté, teším na uchovnenie tej mojej terajšej ked budu štendulínka :no:


Fraga nebola tučnučká (to až po pôrode). Ona kotná ostala, len to na nej do posledného dňa vidieť nebolo. Preto to sono.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Sono

Poslaťod Fraga » Pon 12.05.2008 9:54

Hm tak potom nefim na našej to bolo vidno hned bola jak súdok
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Sono

Poslaťod Tasha » Pon 12.05.2008 10:05

Naša bola obrovská, ale nie tučná. Normálne si ich ľudia mýlili s Darom. že daro je fena a ona pes. Takže tak. Ona bol aj vysoká aj mohutná a dosť dlhá. čiže sa to v nej ,,stratilo". Ale čakali sme, že to na nej bude vidieť. To boli naše prvé a zatiaľ aj posledné (kým si neuchovním fenky) šteniatka. TAkže si to vieš predstaviť. Meranie teploty, každodenné pozorovanie... :haha: Chúďa, tá si s nami užila
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Sono

Poslaťod Linduska » Pon 12.05.2008 18:47

fuuu tak bez sona by to boli dva mesiace v cakani, v tom pripade je to na stopercent lepsie spravit... raz ked aj ja budem chciet mat male tak jej to dam, a da sa tam spravit aj taka fotka ako pri babatku?
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: Sono

Poslaťod Kača » Pon 12.05.2008 18:55

Áno, nám vet robil aj fotky, potom sa pýtal, či to chcem na mail... áno, ale nikdy to nedošlo a asi ani nedôjde :ua:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Sono

Poslaťod Tasha » Uto 13.05.2008 7:46

Ja som chcela aby mi to dali na usb, ale niečo sa tam vtedy pokazilo, takže nakoniec nič z toho, ale bolo to zlaté
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: nakryta / nenakryta?

Poslaťod ivana1 » Uto 06.01.2009 16:49

Puk píše:Na túto otázku pravdivo odpovie sono, prvýkrát cca. 28 deň po krytí.. Inak jedinú správnu odpoveď dá termín pôrodu. Buď štence budú, alebo nebudú. Až vtedy to bude isté.


My máme po krytí 26 deň, na sono dnes nebolo nič vidieť. (Máme skúsiť ešte o týždeň.) Už som sa na malinké moooc tešila. :plac: :plac: :plac:

Hoshiko sa mi zdá nejaká ešte pokojnejšia. Von sa jej moc nechce chodiť, ale to býva po háraní u nej bežné. Inak nie je badateľné nič - a ja sa pomaly lúčim s predstavou krásnych drobcov... Aj keď krytie prebehlo bez problémov (už som to na viacerých miestach písala), bolo to aj podľa rady vetka - ... :ua: :plac:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: nakryta / nenakryta?

Poslaťod Ivanka.P » Štv 08.01.2009 12:52

ivka, ešte nezúfaj. Krytie a oplodnenie vajíčok nemusí byť v ten istý deň. Spermie sú schopné oplodniť tuším ešte 48 hod po..... Tj ak aj ešte neboli uvolnené vajíčka a uvolnili sa následne po krytí, tak ste sono robili na 24 deň a možno to bolo skoro. Vydrž týždeň aj dva a skúste znovu :ahoj:

Čítala som v inej téme, že ste nedali prekryť obdeň, ja by som preistotu prekryla :yes: no ale už je to pasé......... takže ešte držím palce.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: nakryta / nenakryta?

Poslaťod shishi » Štv 08.01.2009 21:29

off topic: mne vcera vetka hovorila, ze sono odporuca po 30., 35. dni od nakryvania tak este ozaj nesmut, je skoro podla mna...
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: nakryta / nenakryta?

Poslaťod sjulia » Štv 08.01.2009 22:16

Na sono sme boli až 30 deň podľa rady chovateľov.

Pre tých ktorý čakajú prvý vrh je tu super pomôcka, špeci kalendár na stránke Ridgebackov, odkiaľ som čerpala vedomosti a v podstate som sa riadila tým ich kalendárom. Musíte si ho však prispôsobiť svojmu plemenu , ja som vedela že KK má dlžku gravidity 62 dní ( to sa plemeno od plemena líši), tak som dva dni odpočítala ,vlastne som si celý posunula o dva dni na hor a ono to presne sadlo. :lol:
http://www.rr.sk/modules.php?name=Preg_kal
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo