Krytie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Krytie

Poslaťod Connie » Pia 24.01.2014 0:00

Toho, že keďže sú obaja neskúsení tak sa to krytie nejakým spôsobom nevydarí.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Krytie

Poslaťod MisheliQ » Pia 24.01.2014 0:59

Ja som do tohto rizika nesla napr.lebo ja sama som bola neskusena.

Ale ty uz predsa len skusenost mas.

Dala by som vysetrit plodnost psa. A kedze pises ze to nie je az taka dialka, tak by si mohla ist na prekrytie...alebo na par dni ku nim ist nemozes ci nechat veverku u nich (na co by som ja zase srdce nemala)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Krytie

Poslaťod Connie » Pia 24.01.2014 1:11

Uvažovala som aj nad tým, že by sme si tam našli niekde ubytovanie (vezie ma brat, takže by sme si spravili nejakú túru, popozerali okolie....) a o deň/dva by sme prekryli. Nemám srdce nechať u niekoho veverku a neviem ako by to ona zvládala, ešte nikdy nikde nebola bezo mňa :hi: .
Ešte taká otázka....krycí list sa vydáva na troch psov. Pokiaľ sa prvý "nebude mať k činu" je možné ísť kryť k druhému ? Či je potreba odznovu vybavovať krycí list ? Či ako ? :nwm:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Krytie

Poslaťod Bad » Pia 24.01.2014 6:38

Connie píše:Pokiaľ sa prvý "nebude mať k činu" je možné ísť kryť k druhému ? Či je potreba odznovu vybavovať krycí list ? Či ako ? :nwm:

Pokud nenakryje jeden, jedeš za druhým, a nemusí to být v pořadí dle KL. Samozřejmě toto nemůžeš udělat, pokud se prvnímu jakž takž zadařilo (došlo ke spojení ale ne ke svázání, např.). Nový krycí list se nevystavuje.
Krytí nezkušené nezkušeným samozřejmě jisté riziko může, ale taky nemusí být. Stejně tak může být problém i když už kryli, i zkušená fena může brutálně odmítnout krycího psa. Jestli nejedeš přes půlku Evropy a pes za to stojí, tak do toho běž, zvlášť pokud jsi zkušená ty.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Krytie

Poslaťod Connie » Pia 24.01.2014 7:34

ok, ďakujem moc za odpovede :smile: Tak snáď to vyjde všetko podľa plánov.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Krytie

Poslaťod Sidona » Pon 24.03.2014 13:00

Ahojte mám otázku, pred malou chvíľou boli za mnou s fenkou yorka na krytie, asi po 3 minútovom zviazaní sa psík odpojil, ešte sa mi to nestalo, žeby to malo taký krátky priebeh. Viem že krytie treba opakovať ale aj z tohto krátkeho krytia by mohlo niečo byť? Máte s tým niekto skúsenosti?
Sidona
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Krytie

Poslaťod Vikiki22 » Pon 24.03.2014 13:05

Zviazanie pri krytí nie je podmienkou úspešného krytia. U každého psa či páru to trvá individuálne dlho. Ja by som v tom problém určite nevidela.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Krytie

Poslaťod Sidona » Pon 24.03.2014 14:08

A ešte jedna otázka, mala som u seba psíka na krytie mojej fenky, spojili sa raz na 11 deň, spojenie trvalo asi pol hodinu. Od spojenia psík prestal mať o fenku záujem, fenka prestala krvácať, (pred tým musela nosiť gaťky lebo dosť krvácala) I keď som našla na 16 deň ružový fliačik (od nej) ....Ten jeho nezáujem nechápem s čím mohol súvisieť.
Sidona
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Krytie

Poslaťod Vikiki22 » Pon 24.03.2014 21:49

Ktorý chlap má hneď po sexe o ženu záujem? :haha:
To je úplne normálne, veď je to fyzicky náročný akt, tak si potrebuje aj od suky oddýchnuť.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Krytie

Poslaťod Sidona » Uto 25.03.2014 14:19

Hovorím o oddychu do konca harania, nie o 10 minútovom ani hodinovom. Je normalne že by mal prejaviť záujem o deň alebo dva...či?
Sidona
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Krytie

Poslaťod Vikiki22 » Uto 25.03.2014 14:33

Jaj tak. :smile: To záleží na tom, v ktorom štádiu hárania sa bola suka.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Krytie

Poslaťod suzan1111 » Štv 17.04.2014 22:35

ahojte, mam taku velmi laicku otazku, mame huskyho,ktory ma tri roky a este nikdy ziadnu fenku nekryl a asi ani nevidel z blizsa ako 5metrov ;-)nemoze mat z toho nejake zdravotne problemy..treba ho za nejakou povinne zaviest ?nas stary pes si behal kade chcel,takze nad tymto som sa nemusela zamyslat,ale kedze husky si nemoze len tak behat za frajerkami po dedine,tak teraz neviem. :nwm:
suzan1111
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Krytie

Poslaťod Bad » Pia 18.04.2014 5:33

Suzan, fakt z toho zdravotní problémy mít nemůže! Naopak, buď ráda, dost psů poté co kryli začne být při ucítění háravky poněkud hůře ovladatelných.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Krytie

Poslaťod Vikiki22 » Pia 18.04.2014 7:24

Ako píše Bad, určite psovi z toho vôbec nič nebude. Tak isto ako to, že suka musí mať aspoň raz za život šteňatá, aj nutnosť krytia so psom aspoň raz za život, sú len fámy, ktoré vymysleli menej vzdelaní ľudia. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Krytie

Poslaťod wendy1 » Pon 28.04.2014 11:06

Chcela by som sa opytat ci mi neviete zaslat vzor zmluvy na krytie v AJ?
Mam sucku a rozmyslam nad krytim v Polsku.
Je to na dohode resp. v zmluve, alebo ako to je, ak sucka nezostane gravidna, vratia sa peniaze?
Pripadne co ak sa narodi iba jedno alebo 2 stenata? Pripadne viac co nemyslim, ze sa narodi viac ako 5.
Viem ze niektore CHS chcu za kazde stena naviac 100 eur, apson tak som to niekde vycitala.
Naco nemam v zmluve zabudnut?
Budem vdacna za vzor.
Mozte mi to poslat na mail:wendydracomm@gmail.com
Este raz velka vdaka. :poklona:
Naposledy upravil wendy1 dňa Pon 28.04.2014 11:23, celkovo upravené 1
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo