Psy bez PP a ich šírenie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod Silwuska » Str 12.03.2008 19:51

Mairi si na omyle...ak by rozumne napisala...ze nevie nic o chove psov, ze chce poradit...ze by chcela steniatko, ale nevie ci je to vhodne...ale pozri o com je tato tema?? ze babenka ma pocit, zato ze jej jukel napisal ze inzerovanie mnozenia psov bez PP sa na fore nepodporuje, ze ju vsetci hned odstrkujeme a sme namysleny, lebo tu urcite mame vsetci psov s PP...co som jej napisala ako prvy a druhy prispevok?? precitaj si to este raz...aby pouzila tlacitko Hladat a citala...lebo tu je vsetko tisickrat omielane...ale ked jej dam radu a to bola rada...tak babulka vybehne aky sme bezcitny ze ona svojho psika lubi a porovnava psov z detmi z detskeho domova... :pac: ja nemam problem normalne s niekym nieco riesit, ale tieto babule co si fakt tlcu stale to svoje a ako si mairi velmi dobre napisala kukaju len na svojho psa ma uz zacinaju troska jeduvat... :nwm:

Kazdy nech si pohrabe svoj piesocek...ja som jej pak napisala ironicky o kvietkoch a vcelickach... ale inac sa to fakt nedalo :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod MisheliQ » Str 12.03.2008 19:53

Mairi, súhlas. Je to fakt naozaj dosť odstrašujúce takéto vyšteknutie na niekoho. Priznávam, aj ja niekedy tak prehnane pohoršujúco reagujem, ale dúfam, že sa mi podarí popracovať na tom /Mairi si :jop:, obdivujem tvoj prístup páána /. Ozaj ani ja by som nebola rada keby na môj príspevok tak niekto reagoval.

Takže kikuska, je pekné, že by si chcela mať svojho psíka alebo aspoň jeho povahu, gény tu na tomto svete večne. Ale každý jeden psík je svojim spôsobom výnimočný, jedinečný. Nikdy nebudú dva psíky rovnaké. Každé bude mať svoju osobnosť. O to väčšia šanca je, že na svojho psíka v živote nezabudneš práve pre to, aký bol. Bude mať v Tvojom srdci nezabudnuteľné miesto. A to len preto, lebo je svojsky. Iný ako ostatní.

Ak by si chcela šteniatka niekedy, nechci ich po psíkovi bez PP. Útulky sú preplnené a nikdy si nemôžeš byť 100% istá ako sa bude dariť šteniatkam po tvojom psíkovi. Nikdy! Ľudia dokážu klamať aj bez toho, aby to bolo bádateľne, a tak si nemôžeš byť istá, či by ti hovorili pravdu. Samozrejme, ešte existuje reč tela, ale tú neovláda každý /myslím tým, že nevie každý z nej čítať/. A o šteniatka samotné je treba veľa veľa starostlivosti, trpezlivosti a financií.

Ale rovnaký súhlas aj so Silwuskou. Je to 50% na 50%, lebo dá sa to chápať aj tak aj onak
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod kikuska » Str 12.03.2008 19:56

Mairi, dakujem velmi pekne :smile:
To, preco som reagovala tak ako som reagovala, si super vystihla v prvej casti - nikto mi nevysvetlil o co ide, len sa zacali rozdrapovat...
Ja mam psika bez PP, lebo mi ho kupil moj tatino ako terapiu po velkej tragedii (ale aj keby som o tom rozhodovala ja, tak by mi to bolo jedno, ci papiere ma, alebo nie). Preto som na neho taka naviazana a preto aj tuzim po jeho dietatku (a nie po inom psikovi aj ked tej istej rasy) - aby tu po nom nieco ostalo, ked uz tu nebude. Psov mam radsej ako ludi, pretoze nedokazu ublizovat a nikdy by som im ani nepriamo nechcela sposobit nejaky problem.

Za to, ze som sem dala taky prispevok, som sa uz ospravedlnila, bola som tu prvykrat a nevedela som, ze sa to proste nesmie a ze tu spustim taku lavinu.

Ako tu niekto pisal, ze mam ist vencit psikov z utulku - robievala som to, ked som chodila na strednu skolu a teraz sa tiez snazim do Slobody aspon odniest nieco na vystelky kotercov a tak...takze si uvedomujem nezodpovedne spravanie ludi...

A na PP mam taky zly nazor zo skusenosti z mojho okolia - napr. sesternica kupila papieroveho cavaliera z (v tej dobe) vynikajucej chovnej stanice, chodili s nim na vystavy, vyzeral super a potom sa doslo na to, ze ma dysplaziu...ked zacali do toho vrtat, zistili, ze to pani z tej chovnej stanice ma vsetko podchytene, aby sa to neprevalilo - vratane RTG rodicov - o otca tohoto havina prisla vraj nestastnou nahodou...
A v mojom okoli vidim vela aj napr. Yorkov, ktori maju PP, ale na Yorka sa teda ani zdaleka nepodobaju...
kikuska
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod Silwuska » Str 12.03.2008 20:02

Kika pozri sa zareagovalo sa tak jak sa zareagovalo, pretoze kazdy navstevnik fora je povinny si precitat pravidla...ja som neny vynimka a tiez sa seknem selikedy a jukel ma zvrza...ale ty si si ich evidentne neprecitala...je tu tlacitko hladat...mohla si si tam fuknut PP a naslo by ti to vela diskusii preco ano a preco nie...
A nikto sa tu nerozdrapuje!!! rozdrapena si tu prisla ty s nazorom ze mi vsetci tu odsudzujeme psikov s PP...nechapem ako si nato prisla...zatoze ti dvaja ludia napisu nazor odsudis cele forum...to ma nastvalo...

a k tym papierom a yorkom...vecsina modnych plemien a hlavne spolocenskych su v tejto dobe velmi ohrozene podla mna...teda co sa tyka chovatelstva ...su tak oblubene ze je s nimi uzasny biznis...a vela ludi spravi vselico aby s dostalo ku koritu...

Btw...nikto nieje povinny ti tu nic vysvetlovat...ak ti ako vysvelenie nestacilo co ti napisal jukel tak uz nefim... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod Fraga » Str 12.03.2008 20:32

Kikuska ako naozaj nikto nie je povinny niečo vysvetlovať, ale ked neviem spýtam sa a isto každý rád pomôže a vysvetlí (tým chcem povedať, že nie z povinnosti, ale sám od seba). Okrem toho čo písala Mairi obšírne som ti ja napísala hned na začiatku
Fraga píše:Kikuška nikdy žiadne štendo nebude ako jeho mama alebo tata napriek tomu či PP má alebo nemá...takže ak chceš len štendo toho istého plemena a bez PP tak si ho proste zober z útulku.

Ak si tým chodila som venčiť myslela tento moj citat, tak mne nešlo o to, aby si ich chodila venčiť, ale ak chceš ďalšieho psíka aby si si ho vzala z útulku myslím, že o yorkov fakt núdza nebude. Veď pozri na inzeráty koľko ich tam ponúkajú...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod MisheliQ » Str 12.03.2008 20:58

kikuska píše:A na PP mam taky zly nazor zo skusenosti z mojho okolia - napr. sesternica kupila papieroveho cavaliera z (v tej dobe) vynikajucej chovnej stanice

Asi nebola taká vynikajúca? Čo máš na myslí pod pojmom vynikajúca? že sa o nej veľa písalo alebo ako?

kikuska píše:A v mojom okoli vidim vela aj napr. Yorkov, ktori maju PP, ale na Yorka sa teda ani zdaleka nepodobaju...

Tak tomu sa mi nejako nechce veriť, ale nehovorím /nepíšem/ že to nemôže byť pravda, proste som sa s tým zatiaľ nestretla no. Tvoj sa varí podobá?
:smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod Jack » Str 12.03.2008 21:01

Inak bolo by dobré napísať názov tej chovnej stanice. Dalo by sa to preveriť či sú tvoje slová pravdivé a ak áno tak následne vyvarovať nových záujemcov o cavaliere s PP :no:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod Kača » Str 12.03.2008 21:15

Kik: okej, chápem Ťa...
Ale toľko kritiky, prosím Ťa:(
Prečo si vravela, kto aké zlé skúsenosti má s PP,? prečo si nepovedala aj tiedorbé?
-napr poznám, moja kamoška si kúpila bíglicu bez PP, neodčervená, ŽIADNE očkovanie, demodikóza, problémy zo zúbkami atď... (nedožila sa 5. mesiaca :ua: )AJ u chovateľov s PP sa možu vyskytnúť neseriózny, to nepopieram... ale je o 90% menšia šanca, lebo sú prísne kontrolovaný (medzinárodnou kynologickou federáciou, Slovenskou kynologickou jednotou, a daným klubom plemena), že by sa mohlo stať čosi u "nepapierákov", ich majiteľ fenku napári, predá, a nikto ani nič o tom nemusí vedieť, vieš? :jop:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod raky » Str 12.03.2008 21:32

Prečítal som si zopár príspevkov a napadlo ma napísať zopár viet....
1, Kikuška má rada určite svojho psíka a možno chápem aj jej reakciu
2, Som samozrejme zástancom psov s PP z viacerých dôvodov, zdravie, povaha, garancia exteriéru plemena atď, ale hlavne pre evidenciu ich a majiteľov...
3, Asi pred týždnom niekto vyhodil pri nás dvoch priotrávených vlčiakov, jeden zomrel a ten druhý ho tam celý deň strážil, volali sme /s Lucik / do útulku, ale ten strážiaci a aj pravdepodobne priotrávený pes strážil svojho priateľa/ku agresívnym spôsobom a aj s útulku mali problém ho odchytiť. Napadlo ma len, že ak by mal ten pes PP, nebol by problém ,,zohnať,, majiteľa, chovateľa, klub a ak nie nič viac, tak aspoň mu spraviť dobrú reklamu...
Možno by stačilo, aby každý pes bol čipovaný, ale kedže to nie je povinné, tak jediná evidencia sú PP. Aj pre to som ich zástancom a prevedčila ma o tom aj návšteva útulku a ich osadenstvo..... Dúfam, že týchto pár riadkov presvedčí uvažujúcich o chove psov.......
:no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod lucik » Str 12.03.2008 22:01

raky, uz mas dost rokov, aby si prestal byt naivny :pac: :no:

chi, ja som mala povodne v plane hrdinsky ist toho NO pozriet a odchytit.. kym mi raky nepovedal, ze chce zozrat vsetkych, co sa priblizia :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod raky » Str 12.03.2008 22:07

lucik,
som večný optimista vo svojej osemnástke .... hihihi....
Videl som ako ho chytali, zožral by nás oboch.... :heh:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod MisheliQ » Str 12.03.2008 22:21

a tí čo ich chytali skončili v žalúdkoch? Teraz pre zmenu ako :kak: :oo:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod lucik » Str 12.03.2008 22:23

Mishi, vies, oni maju na odchyt nastroje.. my len paprce, dobru volu a pamlsky :ach:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod MisheliQ » Str 12.03.2008 22:40

aaa ja som to pochopila, že ste videli ako ho chytali ostatní náhodní ľudia z ulice, a to ste mali na mysli útulkárov, jáááj, tak to už o inom :ha:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pes bez PP = odpad???

Poslaťod mirec » Štv 13.03.2008 18:07

bavíte sa tu o tom či sú psi bez pp odpad ale pritom stále čítam len otom že niekto vyhadzuje psov na ulicu. Myslím si že ani jeden zvás čo je na tomto fóre psa nikdy nevyhodil a ani nevyhodí. Tak isto mám psov s pp ako aj bez pp. A taktiež si myslím že keď si nejaký kretén kúpi psa a chce sa ho zbaviť tak je mu jedno či má papiere alebo nie.
Na záver len toľko :neodsudzujte psov bez pp koľko krát sú lepší ako tý s pp.Zoberte si len NO pes bez pp zdravá kostra (nehovorím zase že všetci) pes s pp koľko krát prešlachtený nakoľko majiteľ chce udržať farbu a stavbu tela tak skríži súrodencov alebo nejekých iných potomkov(zase nie všetci). To je podľa mňa väčší odpad ako psi bez pp.
mirec
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Sereď

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo