Psy bez PP a ich šírenie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Vikiki22 » Štv 18.08.2016 6:58

martin_s píše:
darksin píše:Videla som foto zo zahrady a to teda viem spoznat ci je to ich mama alebo je to len strcena fenka;).
Ako? Ako to spoznas? Ono zväcsenie strukov moze byt aj pri pseudogravidite... Neviem ako konkretne u psov ale laktacia bola zaznamenana aj u nahradnych matiek... Tak? Navyse ak chcem mat nejake vlastnosti tak to nie je len vecou rodicov, ale ide to aj cez viac generacii a to u bPP sa da asi len tazko najst... A to sa nebavim o exterieri, ten povazujem iba za bonus...

Nehovoriac o tom, že ten množiteľ môže mať niekoľko súk, ktoré majú aktuálne štence a môže ti naozaj ukázať tú najkrajšiu "nematku".
Nechápem ale, o čom sa tu človek s takýmito ľuďmi baví. Keď to raz nepochopí, tak o čom? Však sama príde na to, aké je to mať kokra s luxáciou pately, s kataraktou a s vkuse zapálenými ušami. Možno až potom sa poučí. :lol:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Shel-chan » Štv 18.08.2016 9:46

jaký frajer, že spozná matku bezpapieraka?? :oo: to aj ja chcem, nauč ma to

podľa výzoru nespoznáš matku ani pri papierových psoch, nieto pri krizencoch :ach:

kamarátka mala dva kokry kedysi... čierny musel mať nejakú psychickú poruchu, ten bol úplne mimo, a k tomu chronické zlyhanie obličiek; zlatý mal epilepsiu. a to boli obaja s papiermi.
prajem veľa šťastia pri hľadaní zdravého bezpapieroveho kokra, kde sa niečo také ako zdravie vôbec nesleduje :ahoj:

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod wer » Štv 18.08.2016 9:50

dalsi pribeh zo zivoat - ku mne do kurzu chodil jeden bPP kokrik a, bohuzial, 3-mesacny kurz ani nedokoncil, lebo umrel v dakych 9 mesiacoch... :ua: nevedno na co, ale kazdopadne od maleho stenata mal problem s koordinaciou, zle chodil, bol zle osvaleny...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod hisham » Štv 18.08.2016 10:21

Keby nastacilo: kamoskin bezpapierovy americky koker zomrel uplne z nicoho nic - len ho rano nasli mrtveho. A to ani nebol stary.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Vikiki22 » Štv 18.08.2016 10:38

Heh. Americký koker. Známi si kúpili jedného bez PP - umrel mladý na epilepsiu. Kúpili si ďalšieho - zase bez PP, lebo sa nepoučili dostatočne. Aj ten odišiel do 2 rokov na epilepsiu. Tak si kúpili ďalších - tentoraz rovno dvoch (bez PP), že čo ak zase jeden odíde na epilesiu. To už vážne človek sprostejší byť nemôže. :pac:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Nisus » Štv 18.08.2016 10:42

Offtopic: Viki tak toto je top :heh: :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod MisheliQ » Štv 18.08.2016 11:23

Darksin, nepremýšľaš o tom zle - s tými informáciami, ktoré máš. Ani ja by som na kúpe šteniatka bez PP nič zlé nevidela.

Ale z nejakého dôvodu ste sa rozhodli pre plemeno kokeršpaniel. Plemeno ste vyberali na základe výzoru alebo povahy alebo oboch dokopy alebo ste mali iné kritéria pri výbere.
Pri nekontrolovanom chove, akým chov psov bez PP je, sa nesleduje žiaden výzor ani povaha ani zdravie ani štandard plemena. Čiže to, čo ste si o plemene čítali, to, čo vás na plemene zaujalo, je pri psíkovi bez PP absolútne bezpredmetné. Je to ako pri krížencoch. Človek nevie čo zo psíka vyrastie, nemá absolútne v ničom istotu a rovnako tak si chovatelia s nejakým chovateľským zámerom nerobia ťažkú hlavu - a mali by si (my, ľudia, sme zodpovední za výber rodičov budúcich šteniatok - asi by ste neumožnili vašej fenke, aby si našla partnera, ktorého bude chcieť, nech je to hoci aj kríženec - čiže do výberu zasahujeme aj keď my sami si pre seba vyberáme partnerov akých chceme...).

Keby šlo o šteniatka krížencov, zaplatili by ste za ne rovnakú sumu ako za šteniatko bez PP? A pritom šteniatka krížencov nie sú ani menejcenné ani horšie ako psy bez PP alebo psy s PP. Ak chcete určité plemeno, rátate s tým, že to bude niečo stáť. Pritom odchov šteniatok krížencov sa ničím nelíši od odchovu šteniatok bez PP (rovnako potrebujú papať tie najlepšie granulky na dobrý vývoj, dostávať tú najlepšiu starostlivosť, musia byť ošetrené veterinárnym lekárom....). ...
Tak prečo tá vyššia cena za šteniatka bez PP?? Lebo sa podobajú na plemeno? Aj keď čistokrvné nie sú (pokiaľ nie sú po uchovnených rodičoch s PP)?
Ak ťa plemeno kokeršpaniel zaujíma - choď na výstavu, zoznam sa s chovateľmi a ich psami, len tak spoznáš toto plemeno a otázky, ktoré by ťa zaujímali, ti na um prídu už samé.

Pri šteniatkách bez PP nemáš žiadnu istotu, že rodičia sú skutočnými rodičmi - nepoznáš to ani keby si veľmi chcela. Matka šteniatok nemusí byť skutočnou matkou. A čo sa týka otca šteniatok - sučka môže mať v 1 vrhu šteniatka s viacerými psami (nie len s jedným).

Aj krížence sú krásne aj milé a zaslúžia si milujúcu rodinu a domov - a sú dokonca zadarmo alebo za pár desiatok € :)) ale máte asi nejaký dôvod, prečo práve kokeršpaniel. Ak by sa šteniatka bez PP darovali alebo predali za pár desiatok € ako krížence, ok - aj by som uverila tomu, že človek to nerobí pre peniaze a chcel mať po svojom psíkovi len krásne malé šteniatka. Ale takto.... keď sa nemusia so psami zúčastňovať žiadnych výstav, uchovnenia, zdravotných vyšetrení, povahových testov a čohokoľvek, čo je potrebné absolvovať so psami s PP, aby mohli mať šteniatka s PP - tak to biznis proste je...

Tvoja maltezáčka sa dožila úžasného veku - a vidíš aj to je jedna z vecí, ktorú by si si pri výbere rodičov šteniatok (pri výbere vrhu) mohla zistiť - akého veku sa dožili predkovia :)
Zaujímaj sa od chovateľa ako boli a sú na tom jeho psíky zdravotne, koľko má chovateľ doma psíkov, koľko majú psíkovia rokov, v akej sú kondícii, ako sa im chovateľ venuje, čo s nimi robí, ako často má chovateľ vrhy, ako sa venuje šteniatkam a pýtaj sa ho ďalšie a ďalšie veci, ktoré ťa zaujímajú a ktoré sa napríklad týkajú aj spolužitia vášho budúceho psíka s vami (napr. ak žijete v byte, tak ťa môže zaujímať, či má chovateľ psíkov v dome vonku alebo vo vnútri alebo v byte, či papajú granulky a ak áno tak aké alebo sú na barfe...).

A určite by ťa mal zaujímať vek šteniatka pri odbere (nech je aspoň 8 týždňov, aj keď ja osobne som za vek šteniatka pri odbere 10-12 týždňov aj to ale záleží od toho aký je chovateľ, aká je sučka, či bude mať šteniatko u chovateľa výborne základy a socializáciu alebo sa chovateľ šteniatku nebude veľmi venovať) a koľkokrát bude šteniatko odčervené a vakcinované, keď pôjde ku vám domov (8 týždňové šteniatko by malo byť 4x odčervené a 1x vakcinované / očkované)
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod martin_s » Štv 18.08.2016 11:38

MisheliQ pekne napisane :jop:
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod darksin » Štv 18.08.2016 15:05

MisheliQ píše:Darksin, nepremýšľaš o tom zle - s tými informáciami, ktoré máš. Ani ja by som na kúpe šteniatka bez PP nič zlé nevidela.

Ale z nejakého dôvodu ste sa rozhodli pre plemeno kokeršpaniel. Plemeno ste vyberali na základe výzoru alebo povahy alebo oboch dokopy alebo ste mali iné kritéria pri výbere.
Pri nekontrolovanom chove, akým chov psov bez PP je, sa nesleduje žiaden výzor ani povaha ani zdravie ani štandard plemena. Čiže to, čo ste si o plemene čítali, to, čo vás na plemene zaujalo, je pri psíkovi bez PP absolútne bezpredmetné. Je to ako pri krížencoch. Človek nevie čo zo psíka vyrastie, nemá absolútne v ničom istotu a rovnako tak si chovatelia s nejakým chovateľským zámerom nerobia ťažkú hlavu - a mali by si (my, ľudia, sme zodpovední za výber rodičov budúcich šteniatok - asi by ste neumožnili vašej fenke, aby si našla partnera, ktorého bude chcieť, nech je to hoci aj kríženec - čiže do výberu zasahujeme aj keď my sami si pre seba vyberáme partnerov akých chceme...).

Keby šlo o šteniatka krížencov, zaplatili by ste za ne rovnakú sumu ako za šteniatko bez PP? A pritom šteniatka krížencov nie sú ani menejcenné ani horšie ako psy bez PP alebo psy s PP. Ak chcete určité plemeno, rátate s tým, že to bude niečo stáť. Pritom odchov šteniatok krížencov sa ničím nelíši od odchovu šteniatok bez PP (rovnako potrebujú papať tie najlepšie granulky na dobrý vývoj, dostávať tú najlepšiu starostlivosť, musia byť ošetrené veterinárnym lekárom....). ...
Tak prečo tá vyššia cena za šteniatka bez PP?? Lebo sa podobajú na plemeno? Aj keď čistokrvné nie sú (pokiaľ nie sú po uchovnených rodičoch s PP)?
Ak ťa plemeno kokeršpaniel zaujíma - choď na výstavu, zoznam sa s chovateľmi a ich psami, len tak spoznáš toto plemeno a otázky, ktoré by ťa zaujímali, ti na um prídu už samé.

Pri šteniatkách bez PP nemáš žiadnu istotu, že rodičia sú skutočnými rodičmi - nepoznáš to ani keby si veľmi chcela. Matka šteniatok nemusí byť skutočnou matkou. A čo sa týka otca šteniatok - sučka môže mať v 1 vrhu šteniatka s viacerými psami (nie len s jedným).

Aj krížence sú krásne aj milé a zaslúžia si milujúcu rodinu a domov - a sú dokonca zadarmo alebo za pár desiatok € :)) ale máte asi nejaký dôvod, prečo práve kokeršpaniel. Ak by sa šteniatka bez PP darovali alebo predali za pár desiatok € ako krížence, ok - aj by som uverila tomu, že človek to nerobí pre peniaze a chcel mať po svojom psíkovi len krásne malé šteniatka. Ale takto.... keď sa nemusia so psami zúčastňovať žiadnych výstav, uchovnenia, zdravotných vyšetrení, povahových testov a čohokoľvek, čo je potrebné absolvovať so psami s PP, aby mohli mať šteniatka s PP - tak to biznis proste je...

Tvoja maltezáčka sa dožila úžasného veku - a vidíš aj to je jedna z vecí, ktorú by si si pri výbere rodičov šteniatok (pri výbere vrhu) mohla zistiť - akého veku sa dožili predkovia :)
Zaujímaj sa od chovateľa ako boli a sú na tom jeho psíky zdravotne, koľko má chovateľ doma psíkov, koľko majú psíkovia rokov, v akej sú kondícii, ako sa im chovateľ venuje, čo s nimi robí, ako často má chovateľ vrhy, ako sa venuje šteniatkam a pýtaj sa ho ďalšie a ďalšie veci, ktoré ťa zaujímajú a ktoré sa napríklad týkajú aj spolužitia vášho budúceho psíka s vami (napr. ak žijete v byte, tak ťa môže zaujímať, či má chovateľ psíkov v dome vonku alebo vo vnútri alebo v byte, či papajú granulky a ak áno tak aké alebo sú na barfe...).

A určite by ťa mal zaujímať vek šteniatka pri odbere (nech je aspoň 8 týždňov, aj keď ja osobne som za vek šteniatka pri odbere 10-12 týždňov aj to ale záleží od toho aký je chovateľ, aká je sučka, či bude mať šteniatko u chovateľa výborne základy a socializáciu alebo sa chovateľ šteniatku nebude veľmi venovať) a koľkokrát bude šteniatko odčervené a vakcinované, keď pôjde ku vám domov (8 týždňové šteniatko by malo byť 4x odčervené a 1x vakcinované / očkované)



Ahoj:) dik za komentar. ona by bola mala 2 mesiace, vakciny a vsetko. Bol to vraj krizenec anglickeho a americkeho kokra ale neverim tomu moc lebo otec nevyzera ako americky koker....whatever.. ja som bola skor za dalsiu maltezacku, proste pes pre mna ale manzel vzdy chcel bud labradora alebo kokra. Jednoducho sa mu to plemeno paci. Ja som mala macky, psov, kraliky atd a vzdy tö boli super zvierata a dozili sa krasneho veku. Z pp bez pp som nejako neriesila. Ten koker bez pp nebol drahy, praveze vobec. Ale predsa len sme to zvazili ze pojdeme do cistokrvneho psa a je to fenka ktoru sme nasli ako prvu ale vtedy nas zamrazila cena a dlha cesta za nou.
Na koniec sme to ale vcera ci dnes zvazili a prediskutovali ze mate predsa len aj pravdu a mozno ten koker bez pp by bol superkamos tiez bez vaznych ochoreni. Paradoxne v mojom okoli co su krizenci tak im malokedy nieco bolo, praveze skor cistokrvni boli sensibilni na stravu atd.

No a tak v sobotu sa ide po slecnu s rodokmenom a uz ma nik o tom nepresvedci ze nie atd:D
darksin
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Austria\Slovakia

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Vikiki22 » Štv 18.08.2016 15:08

Super! :aplause: Som rada, že ste sa nakoniec takto správne rozhodli. Želám veľa pekných chvíľ so šteniatkom a nech je hlavne zdravé! :yes:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod wer » Štv 18.08.2016 15:15

vyborne! :jop: spravne rozhodnutie, kiez by takychto ludi bolo viac a zastavila sa ta masineria okolo mnozenia psov...
tak vela zdaru s novym clenom rodiny, nech robi len radost. :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod martin_s » Štv 18.08.2016 15:18

A aj sa pochvalis z ktorej CHS stendo bude? :smile:
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod darksin » Štv 18.08.2016 17:45

martin_s píše:A aj sa pochvalis z ktorej CHS stendo bude? :smile:



Anglickykokrspanel.eu
darksin
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Austria\Slovakia

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Shel-chan » Pia 19.08.2016 0:51

to nie je názov ChS... to je webstranka :heh:
ale kukám, že ChS je teda "Z Breznickeho balkánu", super!! :jop: Pozerám, že chovné psíky aj vyšetrujú, aspoň na tú DBK, a aj poľujú, vyzerá, že ste si skvele vybrali :yes:
nech šteniatko robí radosť a hlavne nech je zdravé :jop:

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod darksin » Pia 19.08.2016 10:47

Shel-chan píše:to nie je názov ChS... to je webstranka :heh:
ale kukám, že ChS je teda "Z Breznickeho balkánu", super!! :jop: Pozerám, že chovné psíky aj vyšetrujú, aspoň na tú DBK, a aj poľujú, vyzerá, že ste si skvele vybrali :yes:
nech šteniatko robí radosť a hlavne nech je zdravé :jop:

Sent from my Passport using Tapatalk


Sak ano webstranka;) co ti povie len nazov chs?:D mne nic:D potrebujem viac info:D
darksin
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Austria\Slovakia

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo