Psy bez PP a ich šírenie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Vikiki22 » Str 17.08.2016 13:31

A ešte dodám, že nevieš nič ani o zdraví rodičov a tým pádom ani šteňaťa. Modli sa, aby tam nevyskočila nejaká dedičná choroba, na ktoré kokri "veľmi radi" trpia. :ach:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Sunny » Str 17.08.2016 13:33

Offtopic: Ja som tú vetu pochopila tak, že vie o existencii chovateľov psov s PP, nie že títo konkrétni chovajú aj PP :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod martin_s » Str 17.08.2016 13:35

Offtopic: Ja som to tiez tak pochopil...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Margita » Str 17.08.2016 13:36

a po dalsie nie je nic vynimocne ked fotky si stiahli kadejake, a na osobnej navsteve zaujemci nevideli ani jedneho psa,lebo boli odcestovani,na prechadzke na welnese,v hoteli na dovolenke alebo isli na diskoteku....
no ked uz si sa teda rozhodla ze zaplatis za krizenca,tak si vsimaj cistotu a poriadok...kondiciu psov, ci su bojazlivi,priatelski,si nie su zablseni,spinavi a pri kokroch si vsimni usi,ci ich nemaji zapalene,smradlave a zasvrabene...a ked bude maz ujo,teta mnozitel nejake vyhovorky,v pripade ze nie je mozne vidiet rodicov,tak ruky prec ,otocit sa a odist...a este nieco,obcas sa stane ze ti ukazu suku a budu ju vydavat za matku steniat,lebo je krajsia ako skutocna matka( aj take sa objavilo na DF) suka co mala stence bude mat este dost vytahane cecky...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Vikiki22 » Str 17.08.2016 13:36

Offtopic: Jaj, tak. Sorry. :lol:
Aj tak nepochopím. :pac:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Sunny » Str 17.08.2016 13:58

Jak píše Margita - pozrieť si podmienky, kde a ako sú psy chované, čistotu, vzhľad všetkých psov a šteniat (sučka po pôrode bude mať vyťahané cecky, môže byť aj trochu pochudnutejšia a vypelichaná, ale nie zničená). Ak z akéhokoľvek dôvodu nebudú chcieť ukázať, ruky preč a odchod... Ďalšia vec sledovať ako sa psy správajú, či bojazlivo, či sú v dome/na dvore "ako doma" alebo ich tam rýchlo strčili pred vašim príchodom... A poriadne skontrolovať očkovák - či bolo šteňa riadne odčervené a zaočkované (nie len nálepka, ale aj pečiatka veterinára). Ideálne by bolo, keby malo šteňa čip a mali by ste aj zmluvu o tom, že ho kupujete a platíte zaňho. Spýtať sa na akú stravu je šteňa zvyknuté.
A mať oči a uši otvorené a všímať si nie len milé zlaté šteniatko, ale aj to všetko okolo.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod wer » Str 17.08.2016 14:47

nie, nie. :nie: podakovat sa a obzriet sa inde! ak chces kokerspaniela (preco chces prave toto PLEMENO..? schvalne zdoraznujem toto slovo, lebo ak chces plemeno, tak zarukou je jedine preukaz o povode), tak jedine s PP. ak je ti to jedno a chces milacika, tak sa obzri po utulkoch.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Vikiki22 » Str 17.08.2016 15:05

To je ako hádzať hrach o stenu. Ľudia si nedajú povedať, zbytočne rady od skúsených. Je to "lacné a milé, malé a proste to CHCEM", nič iné nevidia. Bohužiaľ. :ua:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod darksin » Str 17.08.2016 22:07

Hej chapem, ved pozriem si to pozorne;). Manzel je tiez expert a nevezme hocico. Mala som psa, dozila sa 17 rokov, bez pp ale bola to uzasna maltezacka:) a nemozem teda povedat ze to bol vadny pes alebo co ale viem ze ide niektorim cisto o biznis. Mne je trochu luto ze som ju kryt nedala, lebo ona tuzila byt mamou. Neslo mi o peniaze, ale o to ten pud ze aspon raz ju dat no bala som sa ze to nezvladne:/.

No uvidime. Videla som foto zo zahrady a to teda viem spoznat ci je to ich mama alebo je to len strcena fenka;).

Myslim ze ked chovatel znervoznie a zacne byt cudny ze mu ide iba o jedno;).

Vdaka za vase postrehy!
darksin
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Austria\Slovakia

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Margita » Str 17.08.2016 22:18

darksin píše: lebo ona tuzila byt mamou.

:pac: pane boze
je to zviera,ako moze tuzit byt mamou??za to ze mala falosnu graviditu?to je patologia,nie tuzba
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod wer » Str 17.08.2016 22:25

Chovatel? :pac: Chovatel je ten, ktoremu ide o blaho plemena! Clovek, ktory ma urcity chovatelsky zamer - pracuje na zveladeni PLEMENA (=psy s preuazom o povode) ako celku - na tom, aby urcite plemeno ostalo plemenom - ci uz po exterierovej, zdravotnej alebo povahovej stranke. Dosledne vyberala chovny par - rozhodne nenakryje svoju suku susedovym alikom, lebo je najblizsie....

Vy ste si, bohuzial, chovatela nevybrali. Vyhodite prachy do luftu a aby ste nevyhadzovali dalsie potom u veta, kedze to su dost nachylne psy na barsco...
Ak ste naozaj este pred kupou a zabrdla si do tejto temy, coz je predpoklad, ze ta to zaujima - naozaj sa skus zamysliet, prehodnotit svoje rozhodnutie. PP nie su o vystavach... Pokial ide o cenu - a nechces vystavovat, da sa najst aj PP stena v pet kvalite - ktoreho cena moze byt porovnatelna s cenou stenata bPP. A aspon budes mat zaruku, ze naozaj budes mat kokra.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod wer » Str 17.08.2016 22:40

Hladala som, kde je to tak pekne zhrnute a vysvetlene v kocke, prosim, precitajte si: http://andyskiss.weebly.com/preco-kupovat-psa-s-pp.html
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Shel-chan » Str 17.08.2016 23:54

to si ako hľadala? veď to som včera ja poslala ako odpoveď na dotaz v susednej téme :au: :heh:

dakam mi odišla stránka, mala som to aj tam

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod martin_s » Štv 18.08.2016 0:29

darksin píše:Videla som foto zo zahrady a to teda viem spoznat ci je to ich mama alebo je to len strcena fenka;).
Ako? Ako to spoznas? Ono zväcsenie strukov moze byt aj pri pseudogravidite... Neviem ako konkretne u psov ale laktacia bola zaznamenana aj u nahradnych matiek... Tak? Navyse ak chcem mat nejake vlastnosti tak to nie je len vecou rodicov, ale ide to aj cez viac generacii a to u bPP sa da asi len tazko najst... A to sa nebavim o exterieri, ten povazujem iba za bonus...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod wer » Štv 18.08.2016 2:21

Shel-chan píše:to si ako hľadala? veď to som včera ja poslala ako odpoveď na dotaz v susednej téme :au: :heh:

Google... :nwm:
A nahoda, lebo vedlajsiu temu som asi necitala :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo