Psy bez PP a ich šírenie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod snusmumrik » Pia 07.10.2016 10:19

Elis píše:
snusmumrik píše: Čo myslíte, že prečo psy silových zložiek majú vlastný chovný systém?.


jo?
proc teda vykupuji ale uplne všechno, co ochotne donese micek :haha:


Kôli rozšíreniu genofondu. Ale brutálne vyraďujú všetko mimo ich štandardu. Tam kopa šteniat končí v spaľovni. Aj dospelých psov.

A wer ja som reagoval na zenei, len som sa viac rozpísal, chcel som poukázať na to, že všetky strany majú svoje temné tajomstvá.
snusmumrik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Shel-chan » Sob 08.10.2016 1:45

a samozrejme ty jediný všetky temné tajomstvá poznáš a si tu od toho, aby si pred nami ochránil všetkých nicnetusiacich okoloidúcich, ktorí so svojim miláčikom nechcú chodiť na výstavy :joint:

Sent from my Blackberry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod snusmumrik » Uto 11.10.2016 12:31

Neviem prečo si taká vytočená (ako kliešť). Som povedal iba svoj názor, nikomu som nenadával, nikomu sa nevysmievam. Keď si myslíš, že sa v niečom mýlim, tak prosím argumentuj. Aby okoloidúci neboli zvedení na scestie.
Želám pekný deň.
snusmumrik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Zenei » Pia 14.10.2016 23:19

snusmumrik píše:Napríklad ja mám bastarda - otec čierny Labrador a matka Zlatý retríver. O čo je ten pes horší od akéhokoľvek čistokrvného? A to som mal papierakov, ktoré neboli hodné za fajku dymu.
Mimo to ja mám na seba papiere od roku 1000. Aké máte vy? A myslíte si že ste kvôli tomu oproti mne menejcennejší? :smile:

snusmumrik píše:Takže podľa mňa, kto chce, nech si konzervuje plemená. Ale nehaňte tých, ktorí to robiť nechcú a majú svojho bastarda, ktorý je inteligentný a netrpí množstvom dedičných chorôb.

Ale veď predsa ani nikto netvrdí, že psy bez PP sú menejcenné. A už vôbec tu nikto nehaní niekoho za to, že má bastarda. Práve naopak, je úžasné, keď si niekto vezme psíka z útulku.

snusmumrik píše:Áno. Snusmumrik je nórsky troll. :ach:

A zjavne aj internetový troll, ktorý iba zámerne provokuje, aj keď vlastne nemá žiadne zmysluplné argumenty. Viď. môj komentár vyššie.

snusmumrik píše:A o vzniku plemien viem dosť, lenže v minulosti sa až na malé výnimky šľachtili pracovné psi a šteňatá, ktoré nespĺňali dané kritéria sa nemilosrdne utracovali. Voľakedy ľudia neboli takí útlocitní, ako dnes.

Aha, takže celé je to o tom, že sme príliš útlocitní? A že chúďatá psy končia v preplnených útulkoch alebo sú utrácané je vlastne úplne v najlepšom poriadku, však? Kedysi sa ľudia zabávali ako v kine na tom, ako sa gladiátori navzájom vraždili. Upaľovali sa "čarodejnice", robili sa verejné popravy, ... Aj to bolo teda asi v úplnom poriadku, však?

snusmumrik píše:A wer ja som reagoval na zenei, len som sa viac rozpísal, chcel som poukázať na to, že všetky strany majú svoje temné tajomstvá.

Na mňa? To by ma zaujímalo, z akého dôvodu :D Ja sama vážne do budúcnosti uvažujem o zaopatrení si kríženca z útulku. Určite by som nad tým nerozmýšala, ak by som ich považovala za horších alebo menejcenných.

A áno, som za to, aby sa problém preplnených útulkov začal riešiť zákazom kšeftovania so psami bez PP. Za tým si stojím. Keď chce niekto silou mocou, aby jeho kríženka mala šteniatka, tak nech. Ja som ale písala len o predaji.
Naposledy upravil Zenei dňa Sob 15.10.2016 7:58, celkovo upravené 1
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Puk » Sob 15.10.2016 5:35

snusmumrik píše: Čo myslíte, že prečo psy silových zložiek majú vlastný chovný systém?.


To teraz vážne sranduješ!!! :heh: Skús mi povedať, AKÝ konkrétne systém majú silové zložky? Jediný systém (a úplne kvalitný!) mali kedysi, ak sa bavíme o Slovensku, mali tzv. osožáci (železničná polícia). Tí najprv postavili psa (a mimoriadne bolo to, že aj suky) na dva - tri roky do služby a až keď sa osvedčili v praxi, až potom na nich chovali. Preto ešte 15 - 20 rokov po revolúcii boli jediní, kto nemal problémy s kvalitou zvierat. Ani Polícia (hoci má chovničku), ani armáda ( tá CHS ani nemá!)ho nikdy nemala. Mnohé silové zložky len nakupovali hotových psov z civilu. Tak o akom "chovnom systéme" tu básniš??? Skús si najprv pozisťovať realitu, než napíšeš hlúposť!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod gandalf » Sob 15.10.2016 7:16

MisheliQ, dík za odkaz na Zviera nie je vec! snáď to konečne prejde v tom parlamente!
gandalf
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Zenei » Sob 15.10.2016 9:59

Škoda, že som si to nevšimla skôr, išla by som na ten pochod. Dá sa niekde dostať k presnému zneniu tých zákonov?

Našla som v nejakom článku toto, ale to je ešte z toho roku 2014:
Druhým návrhom SaS je novela zákona o veterinárnej starostlivosti. Jej cieľom je zaviesť právnu úpravu na kontrolu množenia psov a ustanoviť podmienky chovu za účelom ich množenia. Ak opoziční poslanci uspejú, predaj z neregistrovaného chovu bude nelegálny.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Shel-chan » Sob 15.10.2016 11:52

ja som na pochode bola, strašne málo ľudí prišlo :ua:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Nisus » Sob 15.10.2016 11:57

A ja som o žiadnom nevedela :nwm: Asi to bolo málo medializované. Veď ten najväčší, čo bol, tak mal reklamnú kampaň, bol v správach, boli rozhovory vopred s organizátormi, bol toho plný facebook a internetové noviny. A teraz? Nič. Ja osobne som nepostrehla absolútne nič.
Či počkať, to sa týkalo kampane Jeden meter.
Tak potom som bola na dvoch a ten, čo sa týkal zmeny zákona, aby pes nebol vec, tak mal tiež väčšiu kampaň.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Shel-chan » Sob 15.10.2016 12:21

hej, toto mi tiež chýbalo info. keby to voľakto nezdielal a nejakej skupine na FB, ani neviem. som sa skúšala pýtať pred pár dňami v téme News a zjavne nevedel fakt nikto nič :nwm:
ani televízia to nepokryla, ani nič. iba košický a prešovský pochod boli v Korzari.

s tým jeden meter sa to ani porovnať nedalo. škoda :ua:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Zenei » Sob 15.10.2016 12:28

Tak toto som našla v informáciách o tom pochode:
V októbri 2016 pôjdu znovu v parlamente na prerokovanie návrhy zákonov z dielne SaS o tom, že " zviera nie je vec" a za vznik tzv. " Registrovaných chovov" - návrh zákona zameraný proti utrpeniu psov u množiteľov a zákazu nelegálneho vývozu šteniat.

https://www.facebook.com/events/1161745567233187/
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod gandalf » Sob 15.10.2016 19:50

no, pochod bol v Bratislave, Prešove, Košiciach a Banskej Bystrici, každé mesto malo svoj vlastný event na FB, medializáciu nemôže nikto očakávať - veci sú pre naše bulvári dlhodobo nepodstatné :plac:

inak o tom navrhovanom zákone je tu niečo, len toto znenie je z roku 2014 a bolo SMERákmi zmietnuté zo stola, takže teraz je asi poupravené, ale nič iné som nenašiel: hlavné tézy zákona o ochrane zvierat

Ide o dva návrhy. Prvý návrh mení postavenie zvieraťa v Občianskom zákonníku, aby zviera prestalo byť definované ako vec a aby sa definícia zmenila na cítiacu a mysliacu bytosť. Slovensko je jedinou krajinou v Európskej únii, kde je ešte zviera stále definované ako vec. V druhom návrhu ide o zavedenie tzv. Registrovaných chovov, čiže aby už nemohlo dochádzať k bezbrehému množeniu psov bez PP a tyranii u množiteľa. Zároveň sa tým zabráni nelegálnemu vývozu šteniatok - Slovensko má smutné prvenstvo v EU a to vďaka najväčšiemu nelegálnemu vývozu šteniat do zahraničia.

video z akcie: BA a KE
foto: BB a Prešov
gandalf
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Aris » Ned 16.10.2016 9:51

Ja o tom tiež počujem prvýkrát :oo: tak aspoň tu na df bolo treba spraviť tému, isto by mal aspoň BA pochod väčšiu účasť. Ja som veru z príspevku Shel vôbec nepochopila o aký pochod ide, ja že zas nejaký politický.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Shel-chan » Ned 16.10.2016 12:20

pardon :ua: ja som myslela, že niekto dá viac info lebo že zasa som posledná, čo sa o tom dozvedá, ani ma nenapadlo, že tu o tom vážne nikto ani netuší...

že to nebolo v bulvári, beriem, ale že to nebolo na dogfore, to musí mať iný dôvod, než "dlhodobý nezáujem médií" :ach:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Nisus » Ned 16.10.2016 16:02

To ohladne toho nezáujmu médií tak pravda nebude úplne, pretože keď bol prvý pochod, že zviera nie je vec, tak si pamätám, že tam bola JOJka, lebo som tam videla tú redaktorku a aj Dada natáčali a aj reportáž som videla. A vtedy sme sa presúvali na námestie, kde bol príhovor poslanca/poslankyne? a myslím, že aj Majk Spirit tam bol vtedy. Takže skôr by som videla chybu v organizácii, že to bolo slabo propagované.
Teraz sa tam dialo niečo?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo