Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Majiteľ psa v PP

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

meno majitela v PP

Poslaťod aylin » Pon 02.07.2012 15:52

Chcem sa spýtať či ste uvedení na PP na zadnej strane aj vtedy ak ste 1 majitelmi? Robí sa to na SKJ či ako to je? :nwm:
aylin
Snoopy

Barfer.sk

Re: meno majitela v PP

Poslaťod Vikiki22 » Pon 02.07.2012 16:21

To si zapisuje chovateľ alebo majiteľ sám. Malo by tam byť napísané meno tak či tak.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Re: meno majitela v PP

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 02.07.2012 18:22

mne to tam dala zapísať ešte chovateľka, ale je tam napísané, že to vyplní buď chovateľ, alebo majiteľ, tak si to vypíš :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.

"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa

Majiteľ psa v PP

Poslaťod Anavi » Uto 03.07.2012 12:15

Ahojte ,
túto tému som tu nenašla ak je tak ako vždy zamknite. :fizel: .Ale k veci .Mám PP psa , som neplnoletá .Psa si na seba budem môcťnapísať až keď budem mať 18 alebo 15 ?Alebo ako? Díky :smile:
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan

Re: Majiteľ psa v PP

Poslaťod Lindchen » Uto 03.07.2012 12:16

Mám pocit, že vlastnícke práva nie sú závislé od veku.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Anavi » Str 04.07.2012 9:36

Ja tiež neviem dobré by bolokeby sa vyjadrí skúsený chovateľ :ua:
Anavi
Hafan

Poslaťod Sabča » Str 04.07.2012 11:30

Momentalne mam 17, ked som si psa kupovala, mala som cerstvych 15 a v pohode som v PP vedena ako jeho majitelka - takze nie, nemusis byt na to plnoleta :smile:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Liola » Štv 05.07.2012 12:26

So samotným vlastníctvom psa neplnoletou osobou právny problém nie je, na PP ako vlastník môže byť uvedené aj dieťa.
So spôsobilosťou vstupovať s týmto majetkom do vzťahov to už také jednoduché nie je, či už ide priamo o obmedzenia kynologické alebo všeobecné súvisiace s právnym poriadkom. Napr. v FCI je chovateľská spôsobilosť od 18 roku, skôr nie je možné zaregistrovať na vlastné meno CHS a teda sa stať chovateľom. Problémy môžu nastať aj pri uchovnení jedinca, niektoré kluby vyžadujú,aby neplnoletý vlastník bol zastúpený zákonným zástupcom. Vstupovať do zmluvných vzťahov, trebárs v súvislosti s využitím plemenníka v majetku dieťaťa, má tiež svoje špecifiká, využiť suku v chove je možné len na cudziu CHS, rovnako je to už v otázke kúpno-predajnej zmluvy na šteňa, ďalej v prípadoch, keď vlastník psa ručí za záväzky (prihlášky na výstavu a pod.).
Pokiaľ sa ráta s výstavnou a chovnou kariérou jedinca v období pred 18-tym rokom majiteľa, osobne by som volila vlastníctvo plnoletej osoby (napr.rodiča) a po dosiahnutí plnoletosti dieťaťa by som vlastníctvo psa previedla. Ak žiadna veľká administratíva nehrozí, pes je len spoločník, prípadne sa sporadicky obajví v kruhu či v nejakom športe, tak je to asi jedno :lol: .
Liola
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Anavi » Pia 06.07.2012 14:42

Myslím že to vydržím ešte 5 rokov .Aj tak je moja a ja ju najviac lúbim a to čo je v PP nie je prvoradé len som bola zvedavá
Anavi
Hafan

Poslaťod Kaya » Uto 21.08.2012 8:52

Ja mám psa od 12tich, aj v klube som od 12tich a nikdy som nemala problém (výstavy, uchovnenie), len keď chceš chovateľskú stanicu tak môžeš mať registrovanú až od 18tich - kamoška tak dala chovku napísať na maminu a potom keď mala 18 ju mamina darovacou listinou predala kamarátke, čiže ani to problém nie je :)
Obrázok
"Hlúpy pes opakuje stále rovnaké hlúposti, múdry pes vymýšľa neustále nové a nové...
...preto je retriever považovaný za jedno z najinteligentnejších plemien :)"
Kaya
Snoopy
Obrázok užívateľa

Zmena priezviska a doklady psa

Poslaťod Lenicca » Pon 03.06.2013 15:22

Ahojte, máte niekto skúsenosti so zmenou priezviska? O chvílku sa vydávam, a neviem či treba poslať zmenu na SKJ a čo s rodokmeňom psa? Mám tam uvedené svoje rodné priezvisko. Prosím poradte ako správne riešiť tieto veci.
Lenicca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Re: Zmena priezviska a doklady psa

Poslaťod katkariinka » Pon 03.06.2013 16:42

neriesila som. Iba klubu som to oznamila. na vystavy ani nikde inde to nevadi.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kajík » Sob 26.04.2014 14:50

Keď sme kupovali nášho psíka s PP, chovateľka mi ešte nevrhla či nechcem byť majiteľom ja a to som v tom čase mala 14.
kajík
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod straka17 » Pon 29.12.2014 16:16

Ako je to s dopísaním nového majiteľa v PP? Treba zaslať na SKJ alebo...? :nwm:
Priateľ opustí priateľa už vo vetre, pes svojho pána neopustí ani vo víchrici
straka17
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod deny » Pon 16.03.2015 21:02

Bolo mi povedané, že treba rodokmeň podpísať majiteľom (prišli mi poštou), a vie mi niekto povedať, že kde je to miesto, kde má byť podpis? :ach: :angel:
deny
Junior
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Chovateľstvo