Switch to full style
Poradňa pre začínajúcich chovateľov.
Odoslať odpoveď

meno majitela v PP

Pon 02.07.2012 15:52

Chcem sa spýtať či ste uvedení na PP na zadnej strane aj vtedy ak ste 1 majitelmi? Robí sa to na SKJ či ako to je? :nwm:

Re: meno majitela v PP

Pon 02.07.2012 16:21

To si zapisuje chovateľ alebo majiteľ sám. Malo by tam byť napísané meno tak či tak.

Re: meno majitela v PP

Pon 02.07.2012 18:22

mne to tam dala zapísať ešte chovateľka, ale je tam napísané, že to vyplní buď chovateľ, alebo majiteľ, tak si to vypíš :no:

Majiteľ psa v PP

Uto 03.07.2012 12:15

Ahojte ,
túto tému som tu nenašla ak je tak ako vždy zamknite. :fizel: .Ale k veci .Mám PP psa , som neplnoletá .Psa si na seba budem môcťnapísať až keď budem mať 18 alebo 15 ?Alebo ako? Díky :smile:

Re: Majiteľ psa v PP

Uto 03.07.2012 12:16

Mám pocit, že vlastnícke práva nie sú závislé od veku.

Re: Majiteľ psa v PP

Str 04.07.2012 9:36

Ja tiež neviem dobré by bolokeby sa vyjadrí skúsený chovateľ :ua:

Re: Majiteľ psa v PP

Str 04.07.2012 11:30

Momentalne mam 17, ked som si psa kupovala, mala som cerstvych 15 a v pohode som v PP vedena ako jeho majitelka - takze nie, nemusis byt na to plnoleta :smile:

Re: Majiteľ psa v PP

Štv 05.07.2012 12:26

So samotným vlastníctvom psa neplnoletou osobou právny problém nie je, na PP ako vlastník môže byť uvedené aj dieťa.
So spôsobilosťou vstupovať s týmto majetkom do vzťahov to už také jednoduché nie je, či už ide priamo o obmedzenia kynologické alebo všeobecné súvisiace s právnym poriadkom. Napr. v FCI je chovateľská spôsobilosť od 18 roku, skôr nie je možné zaregistrovať na vlastné meno CHS a teda sa stať chovateľom. Problémy môžu nastať aj pri uchovnení jedinca, niektoré kluby vyžadujú,aby neplnoletý vlastník bol zastúpený zákonným zástupcom. Vstupovať do zmluvných vzťahov, trebárs v súvislosti s využitím plemenníka v majetku dieťaťa, má tiež svoje špecifiká, využiť suku v chove je možné len na cudziu CHS, rovnako je to už v otázke kúpno-predajnej zmluvy na šteňa, ďalej v prípadoch, keď vlastník psa ručí za záväzky (prihlášky na výstavu a pod.).
Pokiaľ sa ráta s výstavnou a chovnou kariérou jedinca v období pred 18-tym rokom majiteľa, osobne by som volila vlastníctvo plnoletej osoby (napr.rodiča) a po dosiahnutí plnoletosti dieťaťa by som vlastníctvo psa previedla. Ak žiadna veľká administratíva nehrozí, pes je len spoločník, prípadne sa sporadicky obajví v kruhu či v nejakom športe, tak je to asi jedno :lol: .

Re: Majiteľ psa v PP

Pia 06.07.2012 14:42

Myslím že to vydržím ešte 5 rokov .Aj tak je moja a ja ju najviac lúbim a to čo je v PP nie je prvoradé len som bola zvedavá

Re: Majiteľ psa v PP

Uto 21.08.2012 8:52

Ja mám psa od 12tich, aj v klube som od 12tich a nikdy som nemala problém (výstavy, uchovnenie), len keď chceš chovateľskú stanicu tak môžeš mať registrovanú až od 18tich - kamoška tak dala chovku napísať na maminu a potom keď mala 18 ju mamina darovacou listinou predala kamarátke, čiže ani to problém nie je :)

Zmena priezviska a doklady psa

Pon 03.06.2013 15:22

Ahojte, máte niekto skúsenosti so zmenou priezviska? O chvílku sa vydávam, a neviem či treba poslať zmenu na SKJ a čo s rodokmeňom psa? Mám tam uvedené svoje rodné priezvisko. Prosím poradte ako správne riešiť tieto veci.

Re: Zmena priezviska a doklady psa

Pon 03.06.2013 16:42

neriesila som. Iba klubu som to oznamila. na vystavy ani nikde inde to nevadi.

Re: Majiteľ psa v PP

Sob 26.04.2014 14:50

Keď sme kupovali nášho psíka s PP, chovateľka mi ešte nevrhla či nechcem byť majiteľom ja a to som v tom čase mala 14.

Re: Majiteľ psa v PP

Pon 29.12.2014 16:16

Ako je to s dopísaním nového majiteľa v PP? Treba zaslať na SKJ alebo...? :nwm:

Re: Majiteľ psa v PP

Pon 16.03.2015 21:02

Bolo mi povedané, že treba rodokmeň podpísať majiteľom (prišli mi poštou), a vie mi niekto povedať, že kde je to miesto, kde má byť podpis? :ach: :angel:
Odoslať odpoveď