Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Tasha » Ned 09.03.2008 19:11

Chceli by sme mať chovateľskú stanicu. Ako presne sa zakladá? O registráciu mám požiadať až keď budem mať uchovnenú fenu alebo môžem aj skôr? A ak Vás náhodou napadne nejaký vhodný názov pre chovateľskú stanicu pre československých vlčiakov a rotvajlerov, tak budem rada za každú pomoc. Vedela som pre čsv, ale keďže tam bude aj rtw, tak už neviem... Fenka bude uchovnená (ak všetko dobre pôjde) v auguste. ďakujem za každú pomoc. :poklona:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: chovateľská stanica-názov, čo všetko potrebujem...

Poslaťod mairi » Ned 09.03.2008 19:41

musis si vyplnit ziadanku tu dostanes na skj, a poslat ju potvrdit do klubu, takze musis byt clenom klubu, myslim a poslat na skj, hm robila som to pred rokom, len keby som nebola taka zabudliva, nemusis mat uchovnene nic dokonca ani psa.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: chovateľská stanica-názov, čo všetko potrebujem...

Poslaťod Fraga » Ned 09.03.2008 20:23

Nooo mala by si mať cieľ čo chceš. Čo chceš v chove dosiahnuť.

Potom psíka teda fenku, ktorú chceš uchovniť. Môžeš mať aj psíka ale na toho chovnú stanicu mať nemôžeš, môžeš mať len chovného psíka.

Potom by si mala byť v klube svojho plemena. Väčšina klubov vyžaduje pre odchov šteniatok aby bol chovateľ členom klubu.

Potom treba zavolať na SKJ alebo Poľovnícky zväz (rozdiel či ide o spoločenské alebo poľovné plemeno), tam ti dajú prihlášku na registráciu chovnej stanice a šek na 1000,-- SKK, ktorý je potrebné zaplatit. Zaplatiť môžeš aj v hotovosti priamo na SKJ, keď prinesieš vyplnenú prihlášku.

Na prihláške vyplníš aký chceš názov CHS je tam 6 políčok. Najlepšie ak si svoj názov overíš na http://www.fci.be, lebo ak jeden bude obsadený vybrú ti ďalší v poradí a tak kým nenatrafia na taký, ktorý nie je registrovaný. Oficiálne to má trvať 3 mesiace, ale ak náhodou vystrieľajú všetkých 6 názvov, tak musíš vyplniť znovu a celé sa to opakuje preto je to lepšie overiť pred podaním. Mne trvalo vybavenie 2 mesiace Smile

Potom treba mať chovnú fenku. Chovnosť sa rozoberá v chlieviku nižšie a teda pre každé plemeno platia iné podmienky.

CHS sa nezakladá pre jedno plemeno. Môžeš na ňu chovať vlčiaky, boxerov, chrty, to jedno. Chovy sa odlišuju písmenami abecedy, ale Ty si môžeš zvoliť pre dané plemeno abecedu od začiatku. Vlčiak od A-Z, Chrty A-Z aby si mala lepší prehlad, alebo pokračovať v písmenkách Vlčiaky A, Chrty B, další chov vlčiakov C. To je na tebe. CHS môžeš mať pre život len jednu jedinú a tú ti už nikto nevezme, lebo FCI chráni tvoj názov. CHS sa ale dedí. Teda môžeš ju zdediť
Dufam, že som na nič nezabudla a ak, tak isto ma niekto doplní :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: chovateľská stanica-názov, čo všetko potrebujem...

Poslaťod Tasha » Pon 10.03.2008 8:21

Plánujem sa venovať len chovu čsv a rtw. Cieľ? odchovávať šteniatka približujúce sa čo najviac k štandardu...
Fenku (dokonca 2) mám. Len ešte nie sú uchovnené. Ale Grace tento rok určite bude.
členom klubu som,
O tých 6 názvoch viem. Už len niečo vymyslieť. ďakujem za ten link. konečne som si to mohla skontrolovať a plakať, že tie dva úbohé názvy čo som vymyslela už sú obsadené. :plac:
Ja viem, čo potrebujem na to aby som uchovnila fenky. S tým problém nie je.
Ale o tom, že pri každom plemene môžem začať od A som nevedela. Takže ďakujem.

TAk už len jedna otázka. Lebo som to úplne nepochopila. Môžem požiadať o registráciu CHS aj teraz, keď ešte nemám uchovnenú fenku?
ďakujem

//upravený príspevok
//jukel
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: chovateľská stanica-názov, čo všetko potrebujem...

Poslaťod Fraga » Pon 10.03.2008 8:42

Jasne že môžeš :no: dokonca ja ked som si vybavovala pred dvoma rokmi mi povedali, že do 7 rokov musím odchovať štendulata inak mi názov aj cela chovka padá...teraz som sa pýtala tento rok...a už to tak nie je :no: môžeš odchovať kedy chceš chovku máš navždy :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: chovateľská stanica-názov, čo všetko potrebujem...

Poslaťod Bibiana » Pon 10.03.2008 9:10

Bože baby, mať tak vaše problémy.. Ja mám názov chovky vymyslený už hodnú chvíľku, ale FENEČKA mi chýba :lol: No normálne uvažujem, že si tú chovku aj tak zabookujem, predsa len taký skvost.. By som asi plakala keby mi ju niekto ukradol.. :nie: I keď či by niekoho napadol :heh:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: chovateľská stanica-názov, čo všetko potrebujem...

Poslaťod Fraga » Pon 10.03.2008 9:57

Hihihihi :lol: :lol: :lol: Bib tak ten tvoj názov isto nie :heh: ten je nevymysliteľný :heh: hihi ako si teda k nemu došla? :heh: :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: chovateľská stanica-názov, čo všetko potrebujem...

Poslaťod Tasha » Pon 10.03.2008 11:30

No bibi, tak by si mohla vymyslieť aj mne. ja som už zúfalá...Inak ďakujem za rady
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: chovateľská stanica-názov, čo všetko potrebujem...

Poslaťod raky » Pon 10.03.2008 14:25

Bibik aj mne... :jazyk: inak prajem príjemný výlet... :yes:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: chovateľská stanica-názov, čo všetko potrebujem...

Poslaťod MisheliQ » Pon 10.03.2008 18:51

aj ja mám takú otázočku ohľadom toho, keďže CHS v našej rodine nemá nikto, a tak neviem čo je potrebné mať na registrovanie nejakej tej CHS /vlastne teraz už viem po prečítaní príspevkov/, ale neono nezabite ma za ňu :smile:
otázka 1.:
Kto môže vlastniť CHS? /je to vekovo obmedzené?/
otázka 2.:
Musím vlastniť už nejakú fenku s PP alebo stačí ak ešte len nejakú budem vlastniť?
otázka 3.:
Musím registráciu poslať alebo odovzdať len osobne alebo dá sa aj iným spôsobom? /eh asi si nejako uľahčujem prácu, keď sa na také niečo pýtam, čo? Ja viem asi mi stačí pozrieť sa na stránku SKJ/ :hi:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: chovateľská stanica-názov, čo všetko potrebujem...

Poslaťod Tatiana » Pon 10.03.2008 20:06

obcan musi mat uz osemnast rokov ,potom moze byt majitelom ch.s.,sucku musis mat s PP,mozes ju iba vlastnit,ale predpokladam ze chces aj odchovavat stenulata,no a posiela sa ziadost na sKJ,poplatok 1000 sk :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: chovateľská stanica-názov, čo všetko potrebujem...

Poslaťod Bibiana » Pon 10.03.2008 20:25

No tak.. Môj vám samozrejme neprezradím (to je moje výrobné tajomstvo :lol: ), ale na svojom konte už mám Apollon Adonis Slovakia (ND modré) a zatial neuznaný El Blanco Cariňo (AD- preklad Biele zlatíčko).. :ahoj:
A ako som k svojmu došla.. Čítala som jednu knižku X, ktorá bola o Y a napísal/a ju Z :heh: Bola veľmi zaujímavá a keďže do budúcna plánujem 3-4 plemená (o Buldočokovi stále premýšlam, netrúfam si na odchovy- ale na to je ete času a času) a všecko by mali byť molosskovia, tak som sa nemohla zamerať konkrétne napr. na AD a podobne.. A tak som objavila niečo čo súvisí s molossmi ako takými.. :lol:
Inak darley, ja s radosťou skúsim niečo vymyslieť, času bude dosť (začala mi škola) :jazyk:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: chovateľská stanica-názov, čo všetko potrebujem...

Poslaťod Tingri » Pon 10.03.2008 23:03

So založením chovnej stanice sa netreba až tak ponáhľať pokiaľ je fenečka ešte len šteniatko...trošku totiž potrvá kým sa uchovní, podľa pravidiel toho ktorého klubu, a treba prihliadať aj na to kedy s fenkou plánujeme jej prvý vrh. Vybavenie chovnej stanice trvá asi 2 mesiace ak jej názov FCI schváli hneď na prvý raz, preto je dobré overiť si či už existuje...na urýchlenie by som odporučila z vlastnej skúsenosti napísať už zopár existujúcich názvov a ako prvý ten, čo najviac chceme aby bol schválený :no:
Tingri
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: chovateľská stanica-názov, čo všetko potrebujem...

Poslaťod Tasha » Uto 11.03.2008 8:43

Bibi tak vymýšľaj... Mňa už nič nenapadá. Som zúfalá. Prihliadaj na to, že v tej chov.stanici budú čsv a rtw. A môže byť do názvu zakomponované aj ,,Darley". Ďakujem ďakujem ďakujem.
Tingri, niekedy je lepšie sa aj poponáhľať. To by možno ešte nebolo obsadené ,, DARLEY". A teraz mmusím vymýšľať niečo iné. A naša už nie je šteniatko. Tento rok bude uchovnená a možno na jar šteniatka. uvidíme.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: chovateľská stanica-názov, čo všetko potrebujem...

Poslaťod Fraga » Uto 11.03.2008 8:54

Chceš to verejne alebo cez SS ten názov?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Chovateľstvo