Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Lindchen » Str 30.12.2015 14:25

Inak na tvojej stránke máš, že oddelené abecedy :nwm: .
EDIT: Tak nie, je tam, že dvojaké označenie.

Toto je na SÚCHNE:

Mená šteniat jedného vrhu musia začínať rovnakým písmenom. Majiteľ chovateľskej stanice začínajúci s odchovom akéhokoľvek plemena pomenováva šteňatá pochádzajúce z prvého vrhu písmenom ,,A“ a pri ďalšom vrhu pokračuje v abecednom poradí bez ohľadu na to, že odchovy pochádzajú od rôznych sučiek rôznych plemien. Počiatočné písmená, ktoré sa zle vyslovujú, môžu byť vynechané. Pokiaľ chovateľ vyčerpá všetky písmená abecedy, začína znovu od písmena ,,A“, musí však používať iné mená, než ktoré boli v predchádzajúcich zápisoch vrhov použité. Označovanie mien číslicami sa nevykonáva.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Leila Tobrok » Str 30.12.2015 14:28

ano, to bola moja posledna info, preto to tam mam a mam pocit, ze to tak aj stale je, len som si nebola ista, ci to stale plati. lenze suchno nie je skj, aj my u vlciakov sme mali, ze mena smeli byt len jednoslovne, to bolo nariadenie klubu a nie skj... skor ma to zaujima u skj ako nadriadenej organizacie

edit: ak by toto platilo, nemohla by mat chovka, ktoru poznam vrhy bulikov a vrhy csv v jednej abecede a ma to...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod lucik » Str 30.12.2015 14:47

aj chovka mojich blabladoriek chová aj curlíkov a v jednej abecede sú vrhy oboch plemien A,C,E,F,G labíci, B,D curlíci
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Efa » Str 30.12.2015 15:00

našla som to v UNKK v časti Zápisný poriadok Únie kynologických klubov
"C) Mená šteniat v prvom vrhu chovateľskej stanice sa zapisujú na počiatočné písmeno abecedy. Všetky šteňatá musia mať mená na rovnaké počiatočné písmeno. Pri ďalších vrhoch sa pokračuje podľa abecedného zoznamu. Chovateľ môže na základe svojho uváženia niektoré písmeno preskočiť.

D) Všetky ďalšie, tu nespomenuté náležitosti vo vzťahu k chovateľským staniciam upravuje príslušná smernica SKJ."
osobne si myslím že to úplne nevylučujú takže asi preveriť na SKJ po novom roku
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Puk » Str 30.12.2015 15:41

Poviem zo svojej skúsenosti : už za éry SKJ som choval dve plemená. Jedno dlho, jedno krátko. Pre obe plemená som začal A vrhom a pokračoval v abecede u každého plemena zvlášť. Nikto nenamietal... Neviem, ale myslím, že ak niekto chová viac plemien a zvolí druhú variantu, že ide podľa abecedy, pričom nezáleží vrh ktorého plemena zapíše, tiež to nebude nejaké porušenie. Podstatné je to, aby sa skutočne všetky šteňatá v danom vrhu začínali rovnakým písmenom. Veď sú to fakticky vrhy jednej a tej istej CHS... Ale to je len môj názor.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod adaadela » Uto 19.01.2016 19:35

Ahojte chcem sa opytat, ako si zmenim priezvisko v chovatelskej stanici? :dancing: Totiz v novembri som si poslala ziadost o chranenie nazvu chovatelskej stanice a do teraz mi este nic neprislo ale medzitym si budem menit priezvisko necakane... svadba :dancing: :dancing: :nwm: Tak poradte kde mam napisat ziadot o zmenu priezviska, ked nazov stanice mi este nebol oficialne prideleny, :jupi: :plac:
adaadela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod ivana1 » Uto 19.01.2016 19:43

No - ak niekto vie hotovú odpoveď, bude to dobré vedieť, ale za mňa - ja by som sa obrátila na UKK, ktorej sa žiadosť o schválenie názvu chovky dáva http://www.unkk.sk/phpmenu.php?s=13 a popýtala sa mailom, či telefonicky.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod adaadela » Str 20.01.2016 14:11

No len moj klub je registrovany cez slovensky polovnicky zvaz tak tam som posielala aj ziadost o chovnu stanicu a nasledne to oni potom posielaju na UKK. tak skusim tam. dakujem. :jupi:
adaadela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod ivana1 » Str 20.01.2016 17:25

Ale tak UKK by to mala vedieť najlepšie, nie?
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Lindchen » Sob 09.07.2016 10:23

Baby chovateľky, je možné, že existuje CHS, ktorá už má aktuálne šteňatá a nie je zapísaná v databáze FCI ani na stránke klubu? Ako je to možné? Či sa to bežne stáva?
Pri množkách, ktoré sa nehanbia dať si do inzerátu aj názov akože-chovky, si to radšej už overujem na FCI, príp. na klube, či existujú.

Nakoniec som sa dopátrala, ktorý pes kryl (áno, v slovenskom chove treba aj túto info vyňúrať!) a poznám majiteľku psa, viem, že by nedala kryť, pokiaľ by to nebolo ok, resp. musela by byť oklamaná. Čiže zrejme CHS existuje, akože nikde nie je evidovaná? :oo:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Vikiki22 » Sob 09.07.2016 13:04

Pokiaľ chová pod FCI, tak musím mať chovku na stránke FCI. Ak to tam nemá, možno ho ešte nemá riadne uznaný. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Lindchen » Sob 09.07.2016 13:27

No šteňatá sú už k odberu... Čudné.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod ivana1 » Sob 09.07.2016 18:03

Nooo - ja som mala papier o uznaní názvu CHS a prešiel dlhý čas - určite som to i niekde písala - pár mesiacov? - kým bol uverejnený na stránke FCI. Teda - problém bol, že tam bol s preklepom, čiže som ho podľa abecedy nenašla. Na základe môjho mailu mi to opravili (pri najbližšej aktualizácii) a ospravedlnili sa mi. Takže to by mohol byť i tento prípad podobne. Inak si to neviem predstaviť - musí tam byť... Inak - podvod???
EDIT: našla som: trvalo to mesiace...
ivana1 16.3.2008 píše:No - nam to trvalo cez dva mesiace, kym to doslo. Ale zaujimalo by ma, kedy to na tej stranke fci bude - od Noveho roku uplynulo 2 a pol mesiaca - to je doba, co uz mam doklad o chranenom nazve - a na fci to stale nie je napisane... :plac: Potom, ak si niekto vybera nazov, darmo si ho overuje na ich stranke, ak ju doplnaju povedzme raz za tri mesiace (ak). :ha:
ivana1 3.4.2008 píše:No, Fragus, uz sme tam, ale s preklepom - chybaju v nazve dve pismenka. Miesto Hviezda Dunaja, je tam HVIEZDUNAJA. :ha: :ha: :ha: Pisala som mail na SKJ, ale este sa neozvali. :plac:
ivana1 4.4.2008 píše:Kartu mam doma. Dokonca dvojmo, lebo na prvej bolo ine meno (Hana, nie Ivana). Tak poslali druhu. Nazov CHS je tam dobre. :lol:
ivana1 15.4.2008 píše:Uz sme opraveniiii! Ale SKJ sa mi neozvalo, tak som priamo pisala na FCI. Obratom mi odpisali a opravili to, ako slubili. :smile:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Tasha » Uto 02.08.2016 8:37

máme viac otázok:
1. Je možné mať registrovaných viac názvov chs?
Chlapík z ČR má registrovanú chs, pod ktorou chová. Je aj členom klubu na Slovensku a chce si založiť ďalšiu chs, pod ktorou bude chovať na slovensku pod slovenským klubom. Je niečo takéto môžné? pri registrácii názvu chs podpisom predsa potvrdzujete, že nie ste majiteľom žiadnej chs.
2.Ako je to s chs a chovom v manželstve?
Mala som chs ešte za slobodna. Manžel chce urobiť vrh mastinov. Automaticky môžeme na moju chs? alebo by si mal založiť svoju chs (čo sa nám pravdupovediac zdá zbytočné) ? alebo mi musí sučku zapožičať do chovu?
Ďakujem
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Vikiki22 » Uto 02.08.2016 8:44

Keďže neviem odpovedať na druhú otázku, tak aspoň na tú prvú. Jeden majiteľ môže mať len jednu registrovanú ch.st. pod FCI bez ohľadu na krajinu. Aj to sa mi zdá, že tam musí mať trvalý pobyt.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo