Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Buchťa » Štv 30.10.2014 17:53

Děvčata, moc děkuji za ochotu, jen to (Z) není, jako z něčeho, ale je to uvedeno za názvem CHS - velé písmeno Z v závorkách. A vím, že byl problém již na tu CHS chovat. Proto bych potěbovala vědět, co to je + odpovědě na mé další otázky.
Vážně, moc děkuji za pomoc :poklona: .

ODVOLÁVÁM co jsem napsala - (Z) znamená z něčeho (dívala jsem se na jiné CHS, co znám a je to tak). Moc a moc děkovala :poklona: .

Jedna záhada vyřešena, díky vám :jop: .

A ještě bych poprosila pomoci se zbývajícími otázkami :angel: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod Puk » Pon 03.11.2014 20:02

Buchťa píše:Ivanko, moc děkuji :poklona: .

Co znamená - aktualizovat a nebo znovu žádat?
Cítím totiž jednu špinavost a potřebuji pár věcí vypátrat = potřebuji PUK-a :hi: .

Púúúúúúúúúúúúúúúúúúk, kde jsi?????

Moderátori poprosím o přesunutí těchto příspěvkú (začínají mým dotazem na CHS - první 26.10.14 ve 13.41hodin) do příslušné témy. Že děkovala :poklona:



Buchťa, hybaj na stránku SÚCHNA (predpokladám, že Ti ide o NO - Quinty, nedrb ma za to! :jazyk: ), tam by to malo byť. A aj popísané. Ale mám pocit, že Ivanka má pravdu. Ja konkrétne CHS mám od 1976, ale nejasne si pamätám, že niekedy začiatkom 90 tych rokov sa skutočne do Belgicka posielali nejaké kartičky s názvami a oni Ti potom napísali, že Tvoj názov je chránený pre Teba aj naďalej a doživotne, ale ak sa niekde inde vyskytol rovnaký názov, tak ten slovenský zmenili. Neviem, či podľa dĺžky trvania CHS, alebo podľa čoho. Mne zhodou okolností ten názov CHS ostal rovnaký, ale napr. Janovi Sudimákovi ho pozmenili kvôli jednému písmenu. A ak chceš ďalej Oranto, čo bola babičkina CHS, potom by si mala preukázať dedičstvo a nástupníctvo a nemal by byť problém. Ak ale nie, tak ten problém asi bude. Ale neviem nič konkrétne, treba si zrejma napísať na FCI.

Myslím, že niekde som čítal v tých lajstroch, že názov CHS nie je možné preniesť na inú osobu, než tú, ktorá ju zaregistrovala a ďalej môže pokračovať len dedič. Ak dediča niet, ten konkrétny názov už v budúcnosti nikto nemôže mať a ani ho nezaregistrujú. Buchťa, vidím to dosť čierne v Tvojom prípade.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Buchťa » Pon 03.11.2014 20:19

Puk, on ten název totiž existuje. A je psán na někoho cizího (tedy né rod.příslušníka) - jedná se o český název a naprosto identický. A Oranto nebyla evidována na bábinu. A toto mi velmi vrtá hlavou, jak je to možné :otaznik: :otaznik: :otaznik: . A také nevím, jestli ji tedy dala babička pod FCI zaregistrovat = tím pádem je možné, že někdo múže získat identický název CHS?

Prosím, pomoc mi. Ty se v tom nejlépe vyznáš.

Na babičku byla evidována CHS z Horních Plesú, ale poslední vrh ji nebyl na tuto CHS, údajně z FCI, povolen a tak si založila další CHS. Což naprosto nechápu. A bábininou srdcovkou byla z HP, né Oranto.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Stanislava » Pon 03.11.2014 22:46

Buchťa, neviem, či sa to týkalo ČR (napriek jednému štátu boli určité rozdiely aj v kynológii) a aj plemena, ktoré chovala Tvoja babička, ale na Slovensku by som vedela presne, ako sa to mohlo stať. Svojho času chovatelia veľmi širokej palety plemien totiž nemali šancu získať inú, ako národnú "chránenosť" chovnej stanice. To, že názvy neboli chránené pod FCI sa prevalilo až v 90. rokoch. Následne tí, ktorých názov už medzinárodne registrovaný bol (či už zo zahraničia, alebo ich niekto domáci predbehol) mali proste smolu a dávali iný názov. Niektorým táto situácia prišla aj vhod a zmenili si názov na taký, ktorý sa im viac páčil. Inak pokiaľ bola za socíku národná registrácia, mohli mať chovatelia aj 2 názvy CHS. Ale neviem, či je práve toto prípad Tvojej babičky. :no:
Stanislava
Hafan
 
Príspevky: 927

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Buchťa » Pon 03.11.2014 23:10

Stanislavo, moc děkuji. Ano, jedná se o ČR a jedná se o plemeno NO. Babička neměla na sobě registrované 2 CHS. Měla pouze jednu a to "z Horních Plesú". Druhá "Oranto" vznikla, protože bábina chtěla chovat i střední černé knírače. Byla napsána na mého dědu. Ale pak se rozhodla zústat jen u NO. Po úmrtí dědy, v r.1971, byla CHS přepsána na mého otce. Tedy, měla být (je tam zhoda celého jména), ale k tomu již nejsou žádné podklady.
Co by se mohlo stát, kdyby nebyla CHS přeregistrována po úmrtí majitele a chovalo by se na ní nadále? I když první vrh NO byl 6.4.1974 = což bylo až po smrti dědečka.
Kde bych zjistila, kdy byl na "Oranto" zaevidován poslední vrh a jestli to byl chráněný název FCI?
A ještě by mě zajímalo, proč poslední vrh FCI nepovolila na HP :nwm: . Tato CHS, stejně tak jako na nejnovější, jsou stále v seznamu FCI.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Efa » Uto 04.11.2014 8:37

Buchťa zrejme sa niekto pekne priživil na práci a dobrom mene tvojej bábiny - aj tu
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Puk » Uto 04.11.2014 18:38

Efa píše:Buchťa zrejme sa niekto pekne priživil na práci a dobrom mene tvojej bábiny - aj tu


Nuž zaujímavá situácia. Ja by som povedal, že "supizmus". A neviem vôbec pochopiť, ako je toto možné, keď existujú zásady priamo od FCI ohľadne chránených názvov CHS, ich registrácie a ich zániku. Buchťa, obávam sa, že relevantnú odpoveď Ti asi poskytne jedine FCI. Napíš!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Buchťa » Uto 04.11.2014 19:18

Efa, máš pravdu. Toto mě rozběhlo, ale až po dotazu na mého otce, jestli někdy slovně a nebo písemně souhlasil s tím, že bude "Oranto" míti nového majitele. Taťkova odpověď zněla - NE. A já tu chovatelku znám od jejích 18-ti let, více se nevyjadřuji, nebyla bych slušná. Teď jí múže být okolo 54 - 56 let, cca. Nemám pocit, že se někdo přiživuje na mé bábině. Těžce se mi to píše, ale babička velmi milovala rektální alpinismus (do této kategorie spadá i tato žena) a rodina šla naprosto bokem, ale naprosto. Ta byla v pořadí na XY místě. Jen svého otce miluji a tato stanice měla býti již nepoužitelná. Ať už taťka aktivně nechoval, ale byl šedá eminence, poskok, dělník, pomocník, fin. podpora a mnohé v úzadí. A to si nezaslouží, aby ta osoba vlastnila tuto CHS, zná ji, tak jako já. Stejně je i sranda to, že taťka si nepamatuje, jestli babička na něj přepsala CHS po smrti mého dědečka. Proto mě i zajímá možnost zjistit předcházejícího majitele, protože zhoda jmen tam je, R.Č. nikoliv.
Možná k tomu přišlo tou situací v devadesátých létech, jak píše Stanislava :nwm: .
Tato paní začínala s B Oranto, Brando (to byl ten "nevydařený" vrh po Afře - pravá sestra aury, matky A vrhu a Ennovi) a nakonec u nás měla na starosti Chyrana z HP (otec Cyrano z HP, matka Jola - Puk ví), kterého ji babička nakonec darovala.
Offtopic: Jen pro nezasvěcené - babička měla kolem sebe skupinku mladých lidí, které učila kynologii a tím pádem oni dělali ze psy zkoušky, výstavy atd.... Vše, naprosto vše (krmení, poplatky, výstavy, obojky, vodítka, košíky, stopovačky, benzín, zkoušky atd...) hradila babička, včetně předváděček a psích táború. Mladí nehradili nic, ještě za složenou zkoušku dostali odměnu). Prostě spojila příjemné s užitečným. Proto mohla v té době míti doma ustájeno někdy až 20 NO, rúzných věkových kategórií.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod drymarchon » Sob 25.07.2015 16:34

zajímalo by ma, keďže FCI nepovoľuje zmenu názvu chovateľskej stanice, ako to že niektorí chovatelia ho predsa zmenili? :nwm:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 25.07.2015 16:44

Jani, dá sa ale len niečo, poplatok je 5€. ale zmena adresy, zmena majiteľa. ale neviem, či aj názvu sa u nás dá. ale asi narážaš na Agi?
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod drymarchon » Sob 25.07.2015 16:50

ten názov mám namysli. práveže u viacerých som to videla :nwm: teoreticky, ak by som nemala nič odchované a menila by som meno, možno.... tak ma to len dobudúcna napadlo, lebo som si našla názov ktorý sa mi páči viac, ale neviem či je to možné, evidentne je, ale ako :nwm:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 25.07.2015 17:20

tak zmena napr. u Oskára bola kvôli tomu, že v neviem ktorom roku sa vydávali nové povolenia a dalo sa to pozmeniť.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod drymarchon » Sob 25.07.2015 18:21

ako žily mi to netrhá, len ma to napadlo
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Anavi » Uto 22.12.2015 10:49

Mám otázku. Hádam tu nikoho nepobúrim. Máme už nakryté,ale na chovku už čakáme skoro polroka. Viem, je tam napísané 8 mesiacov, ale ak sa narodia šteniatka, je možné papiere vydať až "dodatočne",že? Ja už som počula takéto,že sa to dá,ale spýtam sa tu, rada by som počula "názor" viacerých. Ďakujem :smile:
Sny sú na to , aby sa splnili .
Anavi
Hafan
 
Príspevky: 583

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Lindchen » Uto 22.12.2015 10:58

Pár je chovný? Pokiaľ áno, myslím, že by sa dal napísať na inú chovku...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo