Koľko psov?

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Koľko psov?

Poslaťod MisheliQ » Pon 03.03.2008 17:09

Otázka viac-menej na chovateľov, resp. vlastníkov CHS
Koľko psov, sučiek spolu máte? Chováte? Koľko šteniat máte priemerne väčšinou v jednom vrhu? Kde chováte? V dome či v byte? Plánujete ešte o kúpe ďalšieho psa, sučky? Ak áno, chcete mať nový prírastok do CHS alebo len už len ako maznáčika? Ďakujem mockrát :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Koľko psov?

Poslaťod Tasha » Pon 03.03.2008 19:18

Mám 1 psa rtw, 1 fenku rtw a 1 fenku čsv. Všetci sú vo voliere spolu. Tieto fenky si ešte na šteniatka počkajú. Najprv ich musím uchovniť. Viac ako troch psov neplánujem. Myslím, že to je maximálny počet, ktorému sa dokážem venovať. a keď už raz nebude Darleyko, tak je mmožné, že by som si priniesla psa čsv. Ale možno by mi stačili aj tie moje dve mršky... :ach:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Koľko psov?

Poslaťod Tatiana » Pon 03.03.2008 22:25

momentalne mam styri sucky dve BT,jednu SBT a jednu PAT,malu neratam,lebo asi bude mat noveho majitela,chovam uz viac rokov a pocet sa pohybuje okolo pat -sest suciek,vsetky su uz chovne ale vrhy vzdy planujem tak aby sa nekryli ak to tak vyjde tak neparim sucku az o pol roka na dalsie,takze za desat rokov mam zatial pat vrhov v ch.s.,pocet steniat je na prirode a som adsej mensiemu poctu kvoli sucke a e na e viac casu ,asi tak,a co sa tyka maximu poctu psov najviac som ala naraz sedem :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Koľko psov?

Poslaťod Tasha » Uto 04.03.2008 9:19

Tatiana a stíhala si sa toľkým psom venovať? Mne úplne stačia týto traja. To je maximálny počet psov, ktorých som schopná naraz vziať von. Lebo viete, keď vezmem len jedného alebo dvoch, tak tí zvyšný sa na mňa nahnevajú. A oni sa najradšej ponaháňajú po parku navzájom. S cudzími psami sa bohužiaľ nehrajú, lebo sa nás všetci boja a teraz by som ich už všetkých 3 naraz nepustila hrať sa s inými psami. To by už asi nedopadlo dobre. :ua:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Koľko psov?

Poslaťod Ivanka.P » Uto 04.03.2008 10:31

Tak to si neviem predstaviť. Ja som bola šedivá pri dvoch :bum:
nehovorím o chove ale o bežnom venčení. Lebo RTW behala popredu sliedila mačky a pobehovala a čivaviak ňuchal pozadu a ak ucítil fenku, tak svojvolne zmenil smer a zázračne ohluchol. A o 50% ma menej počúvali. Keďže musím "venčiť" aj deti, tak to bol jeden velký chaos :aaa:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Koľko psov?

Poslaťod Tatiana » Uto 04.03.2008 13:42

darley píše:Tatiana a stíhala si sa toľkým psom venovať? Mne úplne stačia týto traja. To je maximálny počet psov, ktorých som schopná naraz vziať von. Lebo viete, keď vezmem len jedného alebo dvoch, tak tí zvyšný sa na mňa nahnevajú. A oni sa najradšej ponaháňajú po parku navzájom. S cudzími psami sa bohužiaľ nehrajú, lebo sa nás všetci boja a teraz by som ich už všetkých 3 naraz nepustila hrať sa s inými psami. To by už asi nedopadlo dobre. :ua:

tak nikdy to nie je rovnaka vekova kategoria,teda mam to rozdelene a aj deti povencia a v nudzi vyuzivam velku zahradu kde sa vylietaju dosyta,ale da sa to stihat,ja som doma takze to mam uz zabehane vzdy sa kazdemu povenujem kolko treba a kedy mozem,da sa povedat ze sa cely den motam okolo psov :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Koľko psov?

Poslaťod Tasha » Uto 04.03.2008 15:12

Tatiana, tak to je super. Aj ja by som mala radda na nich toľko času. Chcela som ísť k polícii robiť psovoda, ale dostať sa v Galante na políciu, je asi nemožné... :ach:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Koľko psov?

Poslaťod sybil » Štv 06.03.2008 15:08

chovám malých aj veľkých psov,niekoľkých mám pre potešenie,iných na výstavy,iných na chov a mám celkom slúšné geriatrické oddelenie.mám niekoľko psov,ktorí už budú doživotne brať lieky a majú v podstate kľudový režim.a venovať sa im nebýva problém.ked idem von so 4,nie je to žiadna výnimka ale býva to aj 5.všetci malí sú doma a kedže bývajú so mnou a ja som doma skoro stále,mám kedy sa im venovať,aj ked ich je viac.je to nielen môj koníček,ale doslova vášeň.psíci sú moji každodenní spoločníci.niekedy človeka nevidím aj zopár dní-ked nepočítam telku,ale so psíkmi som stále.
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Koľko psov?

Poslaťod mairi » Štv 06.03.2008 21:57

No zatial mam dvoch, kolinku a jazvecika, ale v budcnosi urcite este pribudnu pocet bude jednozancne zavisiet od byvania, ale chcela by som este aspon dve sucky dlhej a dve kratkej kolie a jedneho barzoja, a ked neskor nebude Joyka tak aj jedneho jazvecika. Kolinky na chov a barzojka a jazveca viac menej len ako mazlov, ale urcite s PP a ked nam vyjdu pekny tak aj uchovnime, pobehame vystavy a odchovame cosi. ale len tak rekreacne v chove sa jednoznacne orientujem na kolinky. a mozno nejaky utulkacik na dozitie bude s nami byvat.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV


Späť na Chovateľstvo