Pôrod

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Pôrod

Poslaťod hafanana » Štv 29.09.2011 11:43

dakujem dakujem dakujem
ono ja som nakoniec u veta bola, lebo bambula vybehla z bednicky od steniatok a lahla si na zem, ze oddych, tak som ju brala, setniatak kvikali, tak sme mali medzistavkaku kym ich bola schopna opustit, ale po navrate spali

no a veterinka ju prehmatala, sono nerobila, ze maternicu ma pekne vyprazdnenu,ze oxytocin jej nemoze pichnut

a ze nemam krmit maso a zeleninou (kosti nespominam, ona mi ich zakazala, ze to psy nemozu, tak sa tvarim ze kosti? ani nahodou) no a ze mam davat tekute, tak varim ryzu a morcacie a urobim aj vyvar, ale mam len hovadzie masko nan, ale sak z ryze bude tiez vyvar

a kedze som slzave udolie ja, lebo sak ma to dojalo, tak mi dal streikacku, ze keby moc sli dolu, mam im dat par kvapiek glukozy, mam? :-/

chytala fenocku a aj ona uznala, ze mliecka je malo a steniatok vela, pat ich mame, ale ze nemam dokrmovat este

a viete, fenocka bola v strasnom strese, najprv ju supli do utulku, potom si zvykala na mna, nik netusil ze caka steniatka tak som ju hladovkou ucila na granule chvilku :-( b nevraviac o vakcinach :-/ a kym sme nasli co chuti to bol proces, potom som pri nej pri porode nebola :-/ tak ja sa len modlim, aby sa to mliecko aj tak rozbehlo

drzte palceky, vdaka
hafanana
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Pôrod

Poslaťod katkariinka » Štv 29.09.2011 11:58

hafanana, drzim palce, hadam to sucinka vsetko zvladne.
Hlavne bud ty v klude, nech zbytocne maminu nestresujes. Verim, ze to zvladne :jop:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pôrod

Poslaťod agah » Štv 29.09.2011 13:11

Ja by som sa zatial asi zdrzala s tou glukozou, :nwm: ale je to riskantne, mozno tak z flasticky - keby si mala, ale striekackou im lahko moze potiect do "nespravnej dierky". Cudujem sa, co povedala o to oxy. Moj vet zase tvrdi, ze je to dobre na vycistenie a prave na to ked sa mliecko pusta pomaly. Zrejme co vet to nazor.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Pôrod

Poslaťod Winnie » Uto 04.10.2011 7:48

Ahojte tak my sme už ako na trní dnes mame 62. den a Winnie rano vracala tak uvidime ci to pride dnes alebo si da este cas ..... drzte palce a labky :aaa:
Winnie
Junior
 
Príspevky: 233

Re: Pôrod

Poslaťod agah » Uto 04.10.2011 8:06

Dobry sposob ako si usetrit nervy - meraj fenke kazdy den teplotu (viac menej o tom istm case), v den porodu vyrazne klesne - aj na 36 st. Ak klesne chystaj zasoby kavy :no:
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Pôrod

Poslaťod Winnie » Uto 04.10.2011 8:17

priznam sa teplotu nemeram ... ale myslim ze uz daleko nepojde ... uvidime co vymysli pre chvilou zacala knucat a pytala sa von ... bezala tam kde bezne pocas roka spava a zacala hrabat ... tak som ju vzal dnu dal do bedne este jeden uterak a teraz si tam hovie .... tak uvidime
Winnie
Junior
 
Príspevky: 233

Re: Pôrod

Poslaťod agah » Uto 04.10.2011 8:22

Tak rodite :vykricnik: :vykricnik: WOW :jop: Vsetko nachystane?

Teraz by meranie uz nemalo zmysle lebo tesne pred porodom teplota stupa. Ale inac je to fakt dobry ukazovatel. Jeeeej... normalne zavidim - tie emocie, to ocakavanie a radost. Drzim palce!
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Pôrod

Poslaťod Winnie » Uto 04.10.2011 8:33

No sam som zvedavy co sa ide diat .... fenka teraz lahla do bedne a oddychuje .... takze uvidime veci snad vsetky pochystane
Winnie
Junior
 
Príspevky: 233

Re: Pôrod

Poslaťod agah » Uto 04.10.2011 8:40

Zapisuj si ako casto ma stahy, krce, ako casto tlaci. Keby nieco, budes vediet ako na tom ste.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Pôrod

Poslaťod Winnie » Uto 04.10.2011 8:41

zatail este nic taketo nepozorujem
Winnie
Junior
 
Príspevky: 233

Re: Pôrod

Poslaťod agah » Uto 04.10.2011 8:47

Nevzdy to vidno hned od zaciatku. Najskor fenka intenzivne dychci - otvara sa krcok. Potom by mala par krat zatlacit a vyjde hlienova zatka taky sopel, (ak nevysla uz skor - moze vyjst aj 24 hod pred porodom), no a potom uz to pojde z kopca. Nech sa dari!
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Pôrod

Poslaťod hafanana » Uto 04.10.2011 9:13

cavte :-)

nam odisla hlienova zatka dakedy o siestej vecr, co som si vsimla, a celu noc dychcala a jancila, ale porod bol az doobeda druhy den
tak mozno ma este casu

a tiez som nemerala, pisali ze ked neni fenka na to zvyknuta, takju netreba tesne pred porodom stresovat

ale ta moja hrabla a chodila do dier uz tri tyzdne pred porodom, cakanie na porod bol pre mna porod

neviem jak sa pise offtopic tu ale
mlieka neviem ic je dost, furt lebo kvicia a bcas cucaju nprazdno, ale vcera padol rekord, jeden nabral 60 gramov, najslabsi len daco cez dvadsat ale aj tak super, tesiiiiiiiim sa jak blska :-)

Obrázok
hafanana
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Pôrod

Poslaťod Winnie » Uto 04.10.2011 16:06

ta dievka ma vodi za nos ....stale nic
Winnie
Junior
 
Príspevky: 233

Re: Pôrod

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 04.10.2011 17:20

My sme teplotu merali 3x denne a žiadny pokles sme nezachytili... v deň pôrodu som sa chystala na synovú stužkovú s tým, že to ešte teda jeden deň vydrží a keď som sa išla prezliecť, zrazu začala rodiť... a ja som namiesto stužkovej stužkovala šteniatka...
vždy rodila 63.deň, vonka hrabala asi týždeň pred pôrodom, asi 2 noci pred pôrodom stále chodila hore, dole, hrabať, cikať... ráno v deň pôrodu nežrala, pri druhom pôrode aj grckala.
hafanana, malí sú rozkošní, držím palčeky, aby pekne priberali.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Pôrod

Poslaťod casira » Uto 04.10.2011 19:09

hafanana
Krásne drobčeky máš! :smile: Držim palce,nech je všetko OK a maličké pekne rastú. :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo