Kúpa šteniatka

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod KikaNO » Pon 02.04.2012 13:46

hruska píše:to je pravda a preto sa clovek pyta, pozoruje, zistuje si vsetko mozne i nemozne a na zaklade toho si vyberie chovatela, ktoremu skutocne ide o dane plemeno. V dnesnej dobe to nie je az tak zlozite.


Ano,ja uz mesiac hladam chovnu stanicu a komunikujem s kazdym, co a ako :yes:
A este stale nemam vybrate..... Teraz som pozerala jednu chovnu stanicu v Nemecku, ale musim pockat na prekladatela,lebo Nemcina z mojej strany 0 bodov a oni zase anglicky nevedia :hi:
Ten, kto povedal, že šťastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka. Gene Hill
KikaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 96
Bydlisko: Prešov

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod MisheliQ » Pon 02.04.2012 14:56

Offtopic: KikaNo držím palce, aby si si správne vybrala :smile: trpezlivosť ruže prináša ako sa hovorí....
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod KikaNO » Pon 02.04.2012 15:41

Este mame s manzelom jeden problem, ja chcem fenku a on chce psika. :ach:
Co nam poradite? Ja som mu povedala, nech si kupi psa a ja si kupim fenku :hi:
Ten, kto povedal, že šťastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka. Gene Hill
KikaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 96
Bydlisko: Prešov

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod mint_blossom » Pon 02.04.2012 16:16

My sme riesili rovnaky problem - ja som chcela fenku a chlap psa. Pri navsteve chovatela sme sa nakoniec rozhodli pre psa - chovat neplanujeme, nehara :lol: a porod sa moze odrazit na vzhlade fenky (prehnuty chrbat a pod.), cize vo vystavnej kondicii je kratsie....ale v nasom pripade to bolo aj o sympatiach :lol:
V kazdom pripade, drzim palce pri rozhodovani :jop:
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod KikaNO » Pon 02.04.2012 16:53

ja si tiez myslim,ze najvacsiu ulohu zohra sympatia, ale rezervujem fenku :jazyk: a manzelovi to nepoviem :lol:
Lebo nasla som jednu chovku a dost vyzeraju vazne, este ani nenakryli a uz neberu rezervacie, a vraj opakovane krytie,pre pekne steniatka :ua:
No nic,ale uz teraz sa tesim na novy prirastok, a potom Vas zacnem otravovat otazkami, Co teraz? kedy ho Zapisat na vystavu? ... a pod :oo:
Ten, kto povedal, že šťastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka. Gene Hill
KikaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 96
Bydlisko: Prešov

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 02.04.2012 19:52

mint_blossom píše: porod sa moze odrazit na vzhlade fenky (prehnuty chrbat a pod.), cize vo vystavnej kondicii je kratsie....

to by mi teda nenapadlo.. naša sučka po šteniatkach naopak konečne dospela, opeknela... :no:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod mint_blossom » Pon 02.04.2012 20:21

Afrika, je to mozne, samozrejme, netvrdim, ze to bol jediny dovod....nas pes napriklad nedospeje asi nikdy :pac:
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod KikaNO » Uto 03.04.2012 12:28

na to som sa chcela opytat? Moze byt aj nejako zvlast zdeformovana po steniatkach? Ale vlastne zatial nic take neplanujeme,ved najprv treba steniatko,potom mozno vystava, dalsia vystava.... nejaka bonitacia, a uchovnenie, ale pokial clovek nechce steniatka,tak sa nemusi uchovnit? :nwm:
Ten, kto povedal, že šťastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka. Gene Hill
KikaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 96
Bydlisko: Prešov

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 05.04.2012 0:15

to bude závisieť na dohode s chovateľom... poznám chovateľov, ktorí majú v zmluve, že sa musíš zúčastniť napríklad 2 výstav za rok... ale väčšina asi žiadne také podmienky nemá a záleží im hlavne na tom, aby sa šteniatko malo dobre.

Na niektorých sučkách ani nevidno, že mali šteniatka - je to podobne ako s nami so ženami - niekto priberie, niekto nie, ale nepovedala by som, že sme deformované - sme ako víno - čím zrelšie, tým lepšie... :no:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod MisheliQ » Štv 05.04.2012 9:10

Offtopic:
Tatranská Afrika píše:sme ako víno - čím zrelšie, tým lepšie... :no:

Môjho priateľa ocko hovorí, že chlapi sú ako víno a ženy ako biela technika :heh:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod KikaNO » Štv 05.04.2012 9:35

Tatranská Afrika píše:to bude závisieť na dohode s chovateľom... poznám chovateľov, ktorí majú v zmluve, že sa musíš zúčastniť napríklad 2 výstav za rok... ale väčšina asi žiadne také podmienky nemá a záleží im hlavne na tom, aby sa šteniatko malo dobre.

Na niektorých sučkách ani nevidno, že mali šteniatka - je to podobne ako s nami so ženami - niekto priberie, niekto nie, ale nepovedala by som, že sme deformované - sme ako víno - čím zrelšie, tým lepšie... :no:


Vazne? Pride mi to ako diskriminacia trosku,ze si daju nieco take do zmluvy, lebo pokial chce clovek,naozaj kvalitneho spolocnika, vysoli za neho 1000e a este aby si davali taketo podmienky :ua: ved napr. ako nasi mali pp yorkiho za vtadajsich 15 000sk a aby museli ist na vystavu,neviem si to predstavit, skusim pohladat zmluvu,co tam je popisane...
Ten, kto povedal, že šťastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka. Gene Hill
KikaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 96
Bydlisko: Prešov

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod Bad » Štv 05.04.2012 9:41

Kika, já to zase chápu, když mají nadějné štěně, pro CHS je to vizitka jejich práce a když se jedinec opravdu povede, tak je to výborná reklama (to myslím v dobrém slova smyslu).
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod Sunny » Štv 05.04.2012 9:43

Takéto podmienky si dávajú chovatelia väčšinou pri veľmi kvalitných jedincoch z ich chovu, nejaké výnimočné spojenie alebo tak. Vizitkou chov. stanice sú predsa jej odchovy, takže je celkom pochopiteľné, že chcú, aby sa prezentovali na verejnosti. Určite si ale takú podmienku nedáva každý chovateľ pri každom šteniatku :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod KikaNO » Štv 05.04.2012 14:44

hmm.... neviem,mozno,len tomu nerozumiem :ua: ja to beriem zo svojho uhla pohladu,ako si teraz hladam steniatko, a takato podmienka by ma odradila, lebo este neviem na 100% ci sa k vystavam dostanem, ale urcite by som chcela :yes:
Ten, kto povedal, že šťastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka. Gene Hill
KikaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 96
Bydlisko: Prešov

Re: Kúpa šteniatka

Poslaťod Bad » Pia 06.04.2012 6:25

Kika, takovou podmínku si chovatel může dát jenom u těch nej štěňat z vrhu, ne u všech, a kromě toho určitě najdeš plno chovek bez takových podmínek.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo