Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Tatiana » Štv 13.03.2008 21:06

zalezi ozaj ako velmi ten konkretny clovek chce poznat plemeno o ktore ma zaujem,nastastie vacsina z tych co volaju su uz rozhodnuti pre stendulo s PP,takze debaty o cene sa velmi nevedu,to nehovorim ze to neskusia :smile: ale chcu vediet viac o predkoch atd,ja napr.zalohy neberiem kvoli tomu ze kazdy ma pravo sa rozhodnut a nakoniec ta zaloha vam este nezaruci ze stendik bude v dobrych rukach,niekedy treba cenu aj upravit,lebo co si budeme klamat stenula bez PP su lacnejsie a u vacsiny zaujemcov vyhra tato skutocnost ak nechcu vystavovat :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod kika a rocky » Sob 15.03.2008 15:49

jukel píše:Mojej sestre vo štvrtok zomrel yorkšírsky teriér. Teraz sa rozhodla že si zadováži šteniatko. Zavolala do jednej CHS a tam jej povedali že či chce papiere alebo nie. Že ak áno tak doplatí 2000sk. Ona papiere asi chcieť nebude, keďže ju neťahajú výstavy, potrebuje iba niekoho na maznanie. Čo si o tom myslíte ????

Mna sa pytal chovatel od, ktoreho mam Rockyho to iste.No mne staci aj yorkie bez PP.Tak ho aj mam.
kika a rocky
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Trnava

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod lusy » Sob 15.03.2008 15:57

no to bude mozno len tym, ze nema chov. stanicu. ak si dobre spominam tak to je ten co maju chovak. ved to sa da zistit.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Tingri » Sob 15.03.2008 21:38

Mňa by napríklad zaujímalo ako takýto "chovateľ" nahlasuje na SKJ /teda po splnení ostatných podmienok daného klubu.../ počet šteniat, keď ešte dopredu nevie, ktoré predá s PP a ktoré bez PP. Alebo po požiadavke, že chcem šteňa s PP ten rodokmeň vyčaruje, prípadne bez PP zase odčaruje... :vykricnik:
Tingri
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod lubo » Ned 16.03.2008 9:59

Chovateľ ktorý predáva šteniatka bez pp nie je chovateľ ale človek ktorý chce len zarobiť , lebo podľa mňa každý chovateľ , ktorý je naozaj chovateľ predáva len s pp . Aký by malo pre mňa význam predať šteniatko bez pp ?
Šteniatko bez pp by som predal jedine v takom prípade ak by bolo hneď od malinka na ňom vidieť , že nebude vhodne do chovu a určite by cena nebola nižšia o 2000 ale o veľa menej . Skôr by bola len symbolická , ale musel by to byt človek o ktorom som presvedčený , že sa naozaj postará o to šteniatko ako sa patri. To je môj osobný názor.
Obrázok
lubo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Kálnica

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod lusy » Ned 16.03.2008 12:24

lubo trosku si odporujes nezda sa??? aj stena co nie je vhodne do chovu ma narok na PP. ale to by si ako chovatel snad mal vediet nie???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod lubo » Ned 16.03.2008 14:35

Tak lusi to nie je celkom tak ako píšeš aspoň u nás pri rtw . Skúsim trochu vysvetliť . Poradca chovu pri prehliadke
vrhu nepodpíše odporučenie pre šteniatko na ktorom je hneď vidieť , že nebude možne aby bolo zaradene do chovu.
Napríklad môže mat bieli fľak , alebo veľký predkus atd. A pri tom môže byt naj peknejšie. :nie: :nie: :nie:
Obrázok
lubo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Kálnica

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Bibiana » Ned 16.03.2008 14:43

Hmm.. Ale v tom prípade klub produkuje šteniatka bez PP, proti ktorým mimochodom sám je?? :oo:
Čo viem, tak väčšina klubov vydáva papiere aj jasným neštandardom, keďže PP nie je o kráse, ale o pôvode a aj keby bol celý biely tak pôvod jasný má..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod lubo » Ned 16.03.2008 15:16

V podstate máš pravdu aj keď o tom by sa dalo diskutovať veľmi dlho . :smoke: :smoke: :smoke:
Obrázok
lubo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Kálnica

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod lusy » Ned 16.03.2008 15:21

tak teda o com toto je????? :oo: ako pise biba, je to o povode. cize kazdy by mal dostat PP. a ze ako potom su od chovatelov psy bez PP. to je proste o nicom. ale pokial viem, tak fraga sa na to jasne pytala a ma dostat papiere kazde jedno stena. ale tak v klube chovatelov rtw nie som.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Fraga » Ned 16.03.2008 15:31

Lusy možno to myslel takže PP síce vystavia, ale ich kupcovi nedá, i keď to je už len formalita...to že do chovu nejde si môže poradca poznačiť, ale skôr by som povedala, že je to na serióznosti chovateľa, aby kupcovi povedal, že tak u tohto šteniatka s výstavnou kariérou nerátajte, alebo s chovom už vôbec nie... Mne chovateľka tiež jasne povedala: narodili sa fenečky, žial jedna má slabú kostru a druhá tiež nie je vhodná do chovu...Je to všetko na chovateľovi...Ešte dodám, že povedala, že ich ponúkne ako domáceho mazlíka...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod lusy » Ned 16.03.2008 15:44

ale ako som to ja pochopila, tak napisal, ze ziadne PP ani nevystavia. :nwm:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Fraga » Ned 16.03.2008 15:46

Tak potom to už chápem len tak, že je to škoda pokaziť papier (PP) keď z toho štenda nič nebude inak neviem :nwm: asi by sa mal vyjadriť Lubo...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod lubo » Ned 16.03.2008 15:57

Je to tak , že keď poradca povie , že nie tak tomu šteniatku papiere nevystavia , ale to musí byt naozaj
na 100 percent , že šteniatko nebude spĺňať štandard . Ale to poradca robí v ojedinelých prípadoch
Obrázok
lubo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Kálnica

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Tatiana » Ned 16.03.2008 16:31

avsak povacsine poradca nechodi na kontrolu pri kazdom vrhu,teda PP vystavia vsetkym aj nestardantnym stenulam,aspon u nas v klube iba pri prvych dvoch vrhoch,alebo na poziadanie samozrejme za poplatok,a co sa tyka predaja bez PP,stena sice ho ma ,ale taky chovatel odrata cenu akoze toho PP,sice neviem ci je stenulo tetovane lebo vetko by nemal odovzdat PP bez tetovania :nwm:mne osobne sa to prieci ,radsej predam stenko lacnejsie ale isto vzdy s PP :yes:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo