Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod yetti » Pon 18.02.2008 13:21

polovne rasy mozu a ostatne nie :nie: :lol: :lol: :lol:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Fraga » Pon 18.02.2008 13:23

Yetti nemhápeš? ja neviem či môžu tak daleko ešte nie som neivem....to by sa mohla vyjadriť Tatiana ona mala teraz štendulata ako to funguje a zase kto vie ako je to v ich klube myslim čo sa robí s tými nadpočet...u nas neviem zatial som nezistovala...alebo tou rasovou mylsiš, že naša ma 4-5 štendulat a tvoja okolo 8-12? no to si potom musíš vybaviť s nou, alebo reklamovať u krycieho psa :heh:
Naposledy upravil Fraga dňa Pon 18.02.2008 13:24, celkovo upravené 1
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod yetti » Pon 18.02.2008 13:24

kolko? :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Fraga » Pon 18.02.2008 13:24

:jazyk: :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod yetti » Pon 18.02.2008 13:25

:hi: :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Tatiana » Pon 18.02.2008 13:44

presne kedysi to bolo tak,nadpocet sa mal utratit,ale casto sa to obchadzalo a tym sa dostali do ruk majitelom stenata bez PP,ale to sa vsetko dialo proti podmienkam klubu,takze sa od toho upustilo a teraz dostanu vsetky stenata PP,ale nad pocet sest je treba zabezpecit potrebnu starostlivost,bud dokrmovat alebo kojacu sucku,co je si myslim dost problem,a co sa tyka tych yorkov,chovatel moze nahlasit cely vrh na ktory dostane PP,ale neda otetovat a konkretny PP sa bud vrati na zvaz, akoze stenko uhynulo alebo sa ulozi de acta,asi tak to funguje,ale nechapem tych chovatelov,vsak za nizsiu sumu moze predat aj s PP,alebo kde to ma zmysel?
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod yetti » Pon 18.02.2008 13:47

:jop: tak totot je ina rec.... tie predchdzajuce alternativy mi absolutne nesedeli.... :nie:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod zeane » Pon 18.02.2008 13:49

yetti píše:nie nemas pravdu... v davnoveku som odchovaval aj ja psov s PP a jednoznacne zaviselo od typu chovu. Bud ostalo len podla pravidiel klubu a zbytok jednoznacne utratit. Ziadne nadpocetne stenata bez PP :nie: :nie: :nie: :pac: :pac: :pac:


Hm, poznam ludi ktori ich proste nedovolili utratit - nie kazdy ma zaludok na to aby dal zdrave stena ktore moze prezit plnohodnotny zivot uspat len preto, ze sa narodilo steniat sedem namiesto sest :ua: Skutocne mas asi pravdu ze zaviselo od chovatela :nwm: rozhodne som poznala takych psov celkom dost vela - hlavne spolocenske plemienka :ach:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod katka » Pon 18.02.2008 13:52

ja keď niekde počujem, že niekto kúpil psa bez PP , lebo dostali na výber, tak sa mi dvíha žalúdok....a ak ešte niekto povie, že sa mu nechceli vybavovať papiere...ešte horšie...aké že sa nechcelo? a príplatok za PP 2 litre?....tým ľuďom naozaj šibe...veď vybavenie PP na SKJ stojí pre jedno mimi myslím 120,-Sk...exportný 400,-Sk...
mne sa to minule tiež stalo....frajer bol s naším Bakom na prechádzke a stretol svojho kamoša...vraj má malamutku a Bak sa mu páči, že by chcel svoju nakryť...hmm...rodičia s papiermi ale feňula bez, lebo vraj sa im nechceli vybavovať papiere....som hneď povedala, že nie....bak ja mladý, nie je uchovnený a aj keby bol...ako náhle nakryjem fenu bez PP hrozí mi vylúčenie z klubu a pozastavenie chovateľskej činnosti... idem za tým chalaniskom, aby som zistila od koho feňulu má....som veeeľmi zvedavá, kto z malamutiarov s PP chová bezpapieraky... :nie: :nie:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Bibiana » Pon 18.02.2008 13:58

No a nakoniec ale možno zistíš, že ani rodičia s PP neboli.. Predsa len asi viac letia psi bez PP po rodičoch šampiónoch (aj keď sa množiteľovi o výstavách možno ani nesnívalo)- len sa uchovniť nechcelo ako bez PP po rodičoch bez PP.. :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Tatiana » Pon 18.02.2008 14:00

to je ta zahada,ved posielam hlasenie na zvaz s poctom steniat,ak by nahodou niektore uhynulo volam o zrusenie toho PP,je to stale ta ista praca,a pytat za PP o dvetisic viac je ...,ten uz je v cene stenata,a seriozny chovatel aj ked lacnejsie preda iba stena s PP,v nasom klube je zakaz chovat stenata bez PP,hrozi vylucenie z klubu,a ozaj neviem kto si za par sk o to moze koledovat :ua:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Fraga » Pon 18.02.2008 14:06

Ja to skôr vidím tak ak chce niekto predať šteňa za 10 litrov a pp ho majú stáť 2litre čo je prakticky kravina tak nech rovno povie že štena stojí 12 a nevymýšla rozpravky o 2 tis. za PP! ako povedala aj mne jedna chovateľka z CZ! mna nezaujíma, že kúpila štendu este dve vreckovky a misku granul a liter čistenej vody...nech povie celú sumu čo chce a ne vyratúvať čo bolo za čo... a bud sa dohodneme alebo nie...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Tatiana » Pon 18.02.2008 21:42

no ved v cene je uz vsetko,prvorada je hodnota stenata,kto ma ozaj zaujem nikdy sa nehandrkuje o par sk hore-dolu,respektuje cenu a je rad ,ze ma steniatko ktore si vybral sam a chcel prave konkretne stena po tych rodicoch alebo z toho chovu,ale to su vynimky,ale malo by to tak byt ,ja si myslim ze skor hladaju lacnejsie ti ktori si zrazu zmyslia ze chcu stena ,ako ti co si ho zadovazia po zrelej uvahe a prieskume :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod yetti » Uto 19.02.2008 6:01

zeane píše:
yetti píše:nie nemas pravdu... v davnoveku som odchovaval aj ja psov s PP a jednoznacne zaviselo od typu chovu. Bud ostalo len podla pravidiel klubu a zbytok jednoznacne utratit. Ziadne nadpocetne stenata bez PP :nie: :nie: :nie: :pac: :pac: :pac:


Hm, poznam ludi ktori ich proste nedovolili utratit - nie kazdy ma zaludok na to aby dal zdrave stena ktore moze prezit plnohodnotny zivot uspat len preto, ze sa narodilo steniat sedem namiesto sest :ua: Skutocne mas asi pravdu ze zaviselo od chovatela :nwm: rozhodne som poznala takych psov celkom dost vela - hlavne spolocenske plemienka :ach:

... tak nech ide past huuusky na potok a nech nechova psov. Chcem byt chovatelom tak sa maxumalne podriadim rozhodnutiam klubu a nalezitemu chovatelskemu poriadku a nerobim tu ziadnu piratsku robotu... Potom sa stazujete ked velkomnozitel predava psov bez pp po rodicoch s PP... choreeeeee :nie: :nie: :nie: :nie:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Bíglica » Štv 28.02.2008 18:55

Ty si hovoris chovatel???
Podriadovat sa pravidlam klubu a ZATRACAT ZIVOT??? co si za cloveka?? a to s tymi polovnymi plemenami je tiez nejaky eh...no chore lebo medzi poľovne plkemeno patri aj bigl a u nas to jednoznačne neplati a v zahraničí detto
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo