Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod moth » Pia 27.01.2012 21:17

ano Miska, mas rozum, to uznavam :jop:
len nechapem, ze v CZ sa kona ihned a bez okolkov, kdezto na SK sa vsetko podla moznosti ututle a udupe, pripadne, clovek, co sa ozve, ten sa este zakope pod ciernu zem, len preto, ze ma pravdu.... SK nepatri pod FCI?
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod lila.claire » Sob 28.01.2012 0:24

MisheliQ píše:
MisheliQ píše:chs Od MAXÍKA, Romana Šátková, 604264487

Prešetrené.

povieš aj mne? :hi:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod lila.claire » Sob 28.01.2012 0:29

Offtopic:
moth píše:SK nepatri pod FCI?

SK patrí do..... jeden človek nebude štať proti vetru lebo... lebo :lol: a viacerí nebývajú ochotní pridať sa. je málo ľudí ktorí dokážu stáť si za slovom.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod Respo » Štv 09.02.2012 20:40

Dobrý deň, čo hovoríte na tento inzerát? http://zvierata.bazos.sk/inzerat/13077038/nemecky-ovciak.php ?
Obrázok
Respo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 179
Bydlisko: Púchov

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod Lindchen » Štv 09.02.2012 20:44

Nekupovala by som šteňa od niekoho, kto sa ich zbavuje v 5 (!) týždňoch a už vôbec nie NO, kde nemáš info o zdravotnom stave a stave ich predkov, hlavne čo sa týka dysplázie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod Respo » Štv 09.02.2012 20:48

Oni majú teraz 5 týždňov,, k odberu ich dáva od 10.2 to budú mať 6 a ja si ho plánujem zobrať v 7 týždni. Rozmýšľam že keď ho zoberiem tak zbehnem hneď k veterinárovi. A asi sa jej pri preberaní spýtam nech mi ukáže papiere rodičov..
Obrázok
Respo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 179
Bydlisko: Púchov

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod Margita » Štv 09.02.2012 20:51

a preco nechces stena s PP? nejaky velky financny rozdiel tam nie je
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod Respo » Štv 09.02.2012 20:52

Ale však pokiaľ majú rodičov s papiermi není to jedno? alebo aký je v tom rozdiel? /nezabite ma nevyznám sa v tom/. a koľko teda stojí cca NO s pp? Ďakujem.
Obrázok
Respo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 179
Bydlisko: Púchov

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod casira » Štv 09.02.2012 20:54

Načo sú ti papiere rodičov?Radšej sa spýtaj,prečo aj šteniatka nemajú papiere.Čo ak rodičia majú nejakú chorobu,vadu a preto nie sú uchovnení a chovatel aby zarobil to zatajuje?Taka choroba ako napr.dysplazia klbov sa ti neprejaví v štenaciom veku,ale neskor.A potom si možeš trieskat hlavu o stenu. :ua:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod Margita » Štv 09.02.2012 21:10

Respo píše:Ale však pokiaľ majú rodičov s papiermi není to jedno? alebo aký je v tom rozdiel? /nezabite ma nevyznám sa v tom/. a koľko teda stojí cca NO s pp? Ďakujem.

ked ti to je jedno, preco potom nechces nejakeho krizenca z utulku?ak chces NO preto lebo s ati paci exterierom aj povahou tak jedine len s PP

Offtopic: na toto ma napadol jeden vtip,vies aky je rozdiel medzi bicyklom a sexom?nie?tak sa chod bicyklovat :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod Respo » Štv 09.02.2012 21:15

Nevravím že mi to je jedno len sa v tom nevyznám aký je medzi tým rozdiel... Určite by som radšej chcel s pp ale ak majú rodičia pp tak som si myslel že to ma aj šteňa..
Obrázok
Respo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 179
Bydlisko: Púchov

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod wer » Štv 09.02.2012 21:43

NO ma ako plemeno asi najzlozitejsie podmienky k uchovneniu. aby bol NO naozaj NO musi splnat standard exterierovo, aj povahovo a zaroven musi byt zdravy.
obaja rodicia, teda aby mohli mat steniatka s papiermi (aby mohli byt "pravymi" NO), musia splnit viacero podmienok - musia byt posudeni na vystave, ci splnaju standard vzhladovo, povaha je posudzovana cez skusku z vykonu - minimalne prveho stupna a to rovno 300-bodova (t.j. poslusnost, stopa, aj obrana), zdravie je posudene rtg laktov aj bedier. este musi prejst bonitaciou, kde sa to posudzuje vsetko komplexne. ked toto vsetko absolvuju obaja rodicia s dobrym vysledkom, maju ich potomci narok na PP.
no a ked rodicia PP maju a stence nie, hned je to podozrive. moze to byt sice len z lenivosti chovatelov, ale ovela pravdepodobnejsie je, ze ich psi ten standard nesplnaju - maju hrube chyby - ci uz v exteriery alebo v povahe, pripadne maju dedicne ochorenie.

moja rada - poobzeraj sa po naozaj zodpovednych chovateloch a kup si stena jedine s normalnym originalnym preukazom o povode. este pred tym si zisti vsetko, co sa da o predkoch, odchovoch a pod. pri plemene NO, ktore je tazko degenerovane vsetkymi moznymi chorobami, je naozaj hazard kupovat bPP psa a navyse cenovy rozdiel je skoro minimalny :no:
Naposledy upravil wer dňa Štv 09.02.2012 21:45, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod mairi » Štv 09.02.2012 21:45

Respo píše:Nevravím že mi to je jedno len sa v tom nevyznám aký je medzi tým rozdiel... Určite by som radšej chcel s pp ale ak majú rodičia pp tak som si myslel že to ma aj šteňa..

nie automaticky!
na to, aby stena dostalo PP, musia obaja jeho rodicia byt uchovneni - splnit urcite podmienky (napr. vystava - tam posudia ich exterier, pracovna skuska - posudia ich povahu, zdravotne vysetrenie posudia ich zdravotny stav), az ked toto splnia, moze po nich byt odchovane steniatko s PP, ak tieto podmienky nesplnia (bud preto ze majitelia nechcu - je to casovo aj financne narocne, alebo preto ze nemozu - nejaka exterierova, povahova alebo zdravotna vada psa), ich stenata PP nedostanu! dalsia vec je ze chovatel musi mat zalozenu chovnu stanicu pod FCI, musi byt clenom klubu chovatelov na SR, musi poziadat o kryci list, a vybavit mnohe ine veci okolo vrhu, aby stenata dostali PP, neni to len tak ze nakryje na vedlajsej ulici prvym psom ktory ma PP :no:

edit:wer ma predbehla, ale ked uz som to napisala :heh:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod QuintipaNO » Štv 09.02.2012 21:52

Offtopic: a obi dve som vás predbehol ja v SS :jazyk: ale už ozaj idem spať :hi:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod Respo » Štv 09.02.2012 21:57

Hej QuintipaNO vás predbehol :D ďakujem vás za oboznámenie ... no nakoniec dám na vaše rady a našetrím si radšej na NO s pp.. :smile:
Obrázok
Respo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 179
Bydlisko: Púchov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo