Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod casira » Pia 10.02.2012 6:42

Hej QuintipaNO vás predbehol :D ďakujem vás za oboznámenie ... no nakoniec dám na vaše rady a našetrím si radšej na NO s pp

Gratulujem ti k rozhodnutiu,určite je správne.Držím palce,aby si si dobre vybral. :jop:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod inwuska » Pon 05.03.2012 9:36

Presne toto sa stalo aj nam, kupili sme steniatko z jedne chovky v pol roku mu zistili DBK E/E a luxaciu pateli 2 st. chovatelka sa k tomu postavila tak, ze nech im vratim steniatko, ze oni sa o neho postaraju :hmm: ako keby sme sa mi nestarali. Napisla som na klub asi 4 ludom, bohuzial odpoved bola, velmi smutna. Poradca chovu mi odpisal, ze DBK som mu mohla sposobit aj ja ze je to tak 50-50 a ze pani chovatelka neporusila stanovi, kedze bez problemov mozu mat psici DBK aj F/F a viac to neriesili :ua:
Bohuzial na slovensku v niektorych kluboch davaju prednost tomu aby mali psici vsetky zuby ako tomu, aby boli zdravi a bez problemov schvalia krytie psov zo zavaznymi zdravotnymi problemami :pac:

je to postavene na hlavu a bohuzial nic s tym my obycajni smrtelnici nespravime :ua:
inwuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: Petržalka

Re: Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod MisheliQ » Pon 05.03.2012 15:25

Offtopic: Inwuska musím sa v tomto zastať klubu, pretože on s tým naozaj nemôže nič urobiť. Pri tvojom plemene a myslím, že pri žiadnom z plemien zastrešených týmto klubom, nie je podmienkou uchovnenia a odporúčania na chov ZDRAVOTNÉ VYŠETRENIE (ani DBK, DLK, LP, ani očné vyšetrenia)! Je to len na chovateľovi, či dá svoje psy na tieto ochorenia vyšetriť.
Ale je tu možnosť podať návrh na zasadnutí klubu, aby sa psy tvojho plemena vyšetrovali. A ten návrh sa buď schváli alebo neschváli (a to sa mi zdá schvaľujú chovatelia).
Tvoje rozhorčenie každopádne chápem :ua:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod inwuska » Pon 05.03.2012 16:17

Ja viem, preto som pisala ze ich viac zaujimaju zuby ako zdravie psikov o to je to smutnejsie ze kludne si klub bude zastresovat chore zvierata a veselo davat povolenia na krytie :hmm:

Nie je to tak trochu chore? Mam pocit, ze im ide len o peniaze a clenske ako o to aby sa krylo na zdravych jedincoch, ale co uz poucena som a tak ... viem odkial dalsie steniatka nebudu :no:
inwuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: Petržalka

Re: Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod MisheliQ » Pon 05.03.2012 19:16

Offtopic: Smerovanie klubu nezáleží len od tých, čo sú vo výbore, ale hlavne a primárne od chovateľov.
Keďže nie je podmienkou, aby sa psy vyšetrovali, tak sa ani nemôže vedieť, či sa dáva povolenie pre choré zvieratá.
Nám sa teraz menili podmienky v počte chýbajúcich zubov povolených na uchovnenie a hlasovania sa zúčastnili majitelia a chovatelia westíkov, ktorí boli členmi klubu.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod Efa » Uto 06.03.2012 9:17

MisheliQ píše:Offtopic: Smerovanie klubu nezáleží len od tých, čo sú vo výbore, ale hlavne a primárne od chovateľov.


Mishel trochu poopravím: "Smerovanie klubu nezáleží len od tých, čo sú vo výbore, ale hlavne a primárne od členov klubu." ... Výbor klubu, "len" riadi chod klubu a je volený Výročnou členskou schôdzou, ktorá je najvyšším orgánom každého klubu. Každý člen má právo podávať návrhy zmien Stanov, Chovateľského, prípadne Bonitačného poriadku a tieto sú následne schvaľované na výročnej členskej schôdzi formou hlasovania zúčastnených členov - takže každý klub je len taký akých má aktívnych členov :no:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod MisheliQ » Uto 06.03.2012 10:41

Offtopic: Efa :jop:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod KikaNO » Pia 23.03.2012 15:57

Musim sa aj ja s vami podelit o zlu skusenost...
Kedze pred mesiacom nam nasu drahu sucinku niekto otravil :plac: chcel mi manzel zaobstarat dalsieho psika, trosku inej rasy, vyhladal zopar chovnych stanic a z jednej chovnej stanice mu dali zopar beznych ootazok,kde bude psik byvat, a kedze nas syncek ma alergiu na psie chlpy, tak odpovedal samozrejme vonku. Oni mu na to odpisali,ze oni psiky takym ludom nedaju,lebo on nechce aby jeho pes bol zatvoreny v koterci. Oki v poriadku!! Kedze sme mali cestu okolo a chceli sme vidiet steniatka,tak sme mu cinkli,ci nemozme prist na nezavaznu navstevu, on suhlasili a tu je to co ma rozculilo... On ma chovne fenky asi 3 v jednom mini koterci, a steniatka v druhom (VONKU) Hned som sa otocila a odisla.
Ako by ste reagovali? :hmm:
Ten, kto povedal, že šťastie sa nedá kúpiť, zabudol na šteniatka. Gene Hill
KikaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 96
Bydlisko: Prešov

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod bordinka1 » Štv 04.10.2012 21:52

mate niekto skusenost s tym ze vam clovek zo zahranicia silou mocou chce platit deposit paypallom? Vraj preto ze tie peniaze su hned na ucete, mne to neponahla kludne vydrzim aj normalny prevod. Nechem byt vysoko paranoidna ale mne sa to nezda...
bordinka1
Snoopy
 
Príspevky: 138
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 05.10.2012 13:43

toto robia väčšinou práve podvodníci :ua: mne chceli platiť ešte ani šteniatka neboli na svete a ani nebola potvrdená gravidita...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Chovatelia, pozor na podvodníkov!

Poslaťod bordinka1 » Pia 05.10.2012 14:34

tak super mam dobru intuiciu :smile:
bordinka1
Snoopy
 
Príspevky: 138
Bydlisko: Bratislava

Re: Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod MisheliQ » Pia 14.12.2012 14:07

CHtěl bych se zde podělit s kynologickou veřejností se svými postřehy, které jsem během posledních pár měsícu získal.

Před pár týdny jsem coby budoucí chovatel bedlíku, zabrousil do diskuze o pracovním využití tohoto plemene. Už v té době jsem měl zprávy o nekalých praktikách jednoho chovatele na slovensku . Tento dotyčný odchoval v minulosti vrh bedlíku pod písmenem B , tento vrh jelikož zde bylo provedeno uzké příbuzenské křížení otec+dcera není dle mých zjištění na tom zdravotně nejlépe . V období odchovu těchto štěnat chovatel dovezl z anglie hnědého psa ,,bedlington teriera,, jménem Brit. Tento pes nemá patrně průkaz původu, proto se ho chovatel snažil zapsat mezi štěňata z vrhu B. Rok se s rokem sešel a chovatel plánoval další krytí. Volal mému kamarádovi, chovateli bedlington terieru u nás v ČR s prosbou, jestli by nemohl krýt na oko jeho psem s tím, že nakryje svou fenu již zmiňovaným Britem, což mu kamarád odmítl, že se k tomuto nepropůjčí. Krytí bylo stejně provedeno se zapsanými rodiči jako u vrhu B. Ve vrhu C se narodily celkem tři štěnata a to tři fenky. Jelikož pochybné praktiky tohoto chovatele prosákly na veřejnost, dotazoval jsem se ho,na možnost prokázání paternity u vrhu C.Což odmítl v již zminované diskuzi.

PTÁTE SE JAK SE VŠE VYVÍJÍ

Chovatel byl vyzván vedením kchtsk k poskytnutí možnosti dokázat puvod štěnat pomocí testu

Reakce-chovatel odsoupil z klubu a chovatelskou stanici www.nornik.sk přepsal na svého otce.

Chovatel byl vyzván aby předložil kontakty na nové majitele štěnat z vrhu C

Reakce - chovatel udajně ztratil veškeré kontakty při stěhování ,,vím že jednu fenku z tohoto vrhu má doma ,, .

PROSÍM TÍMTO VŠECHNY CHOVATELE ,,POMOZTE NAJÍT CHUDÁKOVI CHOVATELI JEHO ZTRACENÁ ŠTĚNÁTKA,,

Případné zjištění bud zde nebo mě s pozdravem ČISTÉMUCHOVU PSU S PP

TOMÁŠ BÁČA

OMLOUVÁM SE ZA CHYBU NEJEDNÁ SE O VRH C ALE O VRH E

http://www.facebook.com/groups/167406053344190/
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod Puk » Pia 21.12.2012 19:35

Na FB nechodím, takže neviem, čo sa prejednáva... . Ale ak klub chce, má veľa možností! Napr. v čase prepisu CHS pozastaviť chovnosť všetkým jedincom, ktoré sa v CHS nachádzali, resp. boli vo vlastníctve. Toto obmedzenie sa dá časovo zrealizovať až do konca ich reprodukčného obdobia. Pozastaviť členstvo v klube danému "chovateľovi". Keďže na SK je realizované pravidlo : jedno plemeno, jeden chovateľský klub, tomuto pánovi neostáva veľa možností - buď odchovávať bez PP, alebo sa prihlásiť do chov. klubu iného štátu. Ale aj tu sú na obmedzenie ďalšie možnosti... Celkom by ma zaujímalo postavenie sa k tomuto problému samotného klubu...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod Nisus » Sob 22.12.2012 0:35

Puk, nie je to celkom tak ako hovoríš, pretože podľa nového chovateľského poriadku chovateľ nemusí byť členom chovateľského klubu, ktorý plemeno zastrešuje. Stačí, aby iba psy spĺňali podmienky chovnosti :no:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1856

Re: Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poslaťod MisheliQ » Sob 22.12.2012 13:25

Puk zatiaľ sa to riešilo takto
Tomáš Báča: Dobrý deň pán Tomík. Pána Hraška riešil Slovenský klub chovateľov teriérov a foxteriérov. Pán Hraško, aby sa vyhol postihu vystúpil zo SKCHTaF a prepísal chov. Jedincov na svojho otca. Po dotaze na prezidenta SKJ a predsedu Kynologickej rady SPZ, dostali zástupcovia klubu odpoveď, že táto vec sa dá riešiť cestou revíznych orgánov kynologickej rady SPZ. Preto klub odstúpi revíznym orgánom kynologickej rady SPZ, ktorá môže nariadiť genetické testy uvedených šteniec. Pokiaľ máte šteňa z inkriminovaného spojenie veríme, že budete ochotný spolupracovať v objasnení danej veci.
S pozdravom A.Cwieceková,l plem.kniha SPZ
9 novembra o 12:30

http://www.facebook.com/groups/16740605 ... 152590478/
Toto čo som pridala vyššie bolo z 13.decembra
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo