Neserióznosť chovu s PP, zlé skúsenosti s CHS

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Tatiana » Štv 28.02.2008 19:06

ono to uz neplati ani u nas,teda neviem zeby nejaky klub este takto trapil chovatelov,ale v minulosti to bohuzial muselo byt :plac: ja som to nastastie nezazila,ale pocula som vselico,ved len predstava ze by som musela utratit zdrave a zive stenula ma strasi ako nocna mora :ua: tym co to zazili to tiez urcite jedno nebolo a casto stenata doslova zatajovali,len aby ich nemuseli zniest zo sveta :nwm:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod yetti » Pia 29.02.2008 5:48

Bíglica píše:Ty si hovoris chovatel???
Podriadovat sa pravidlam klubu a ZATRACAT ZIVOT??? co si za cloveka?? a to s tymi polovnymi plemenami je tiez nejaky eh...no chore lebo medzi poľovne plkemeno patri aj bigl a u nas to jednoznačne neplati a v zahraničí detto

.... :pac: :pac: :pac: akym pravom si dovolujes toto napisat? :pac: :pac: :pac: V dobe ked ja som odchovaval, ty si behala s drevenym kacerom po piesku /resp. si este ani naplanovana nebola :aaa:/ . A doba bola ina. Bud si to respektovala, ale bo si nechovala. Jednoducho Ti zakazali chovat a basta. Co tu teraz nad tym polemizujes? Skoro si ma vytocila.... :joint: :joint: :joint: fungovalo to vsade vo vsetkych klubok a dokonca aj v zahranici... boli chovy riadene a chovy vyberove.. v riadenych si mohla odchovat len 6 steniat v jednom vrhu. Ani jedno naviac... pokial sa zistilo ze mas stena navyse nezapisali ani jedno...Ano doba bola taka. Staci sa opytat starsich chovatelov a nie hned osocovat cloveka... :joint: :joint: :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Bíglica » Pia 29.02.2008 9:41

nezareagovala by som tak, kebyže to napišeš normalne, že sa inak nedalo a nie že nech si ide husky pasť ked chce zachraňovať životy...
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod yetti » Pia 29.02.2008 9:45

pochop jedno.... v tej dobe to nebolo mozne.... OK? Co by si robila Ty keby si bola to je druha vec, ale nam ine neostavalo... :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Fraga » Pia 29.02.2008 10:54

Tatiana píše:no ved v cene je uz vsetko,prvorada je hodnota stenata,kto ma ozaj zaujem nikdy sa nehandrkuje o par sk hore-dolu,respektuje cenu a je rad ,ze ma steniatko ktore si vybral sam a chcel prave konkretne stena po tych rodicoch alebo z toho chovu,ale to su vynimky,ale malo by to tak byt ,ja si myslim ze skor hladaju lacnejsie ti ktori si zrazu zmyslia ze chcu stena ,ako ti co si ho zadovazia po zrelej uvahe a prieskume :no:

Tat aj toto som myslela v opačnom poradí tu nešlo o to, že sa doťahoval kupujúci, ale predávajúci...Ak chce raz predať šteňa za 12, tak nech to povie rovno a ne že štena stojí 10 ale ešte kupil obojok, ešte granule a ak chcem PP alebo Pett pas tak mu ešte dám ďalšie tri tisícky...(mne volala jedna chovateľka po dvoch mesiacoch, že je nezamestnana a či jej možem poslať ešte dve stovky chapeš??? lebo ja ne :vykricnik: vyrazila mi tým poistky asi tak)
A to že sa kupujúci dohaduje o cene je podla mna normálne ja som sa tiež pýtala či nedá predsa len lacnejšie a dohodla som sa...Ak štenduliatko chcem dohodnem sa vždy...ale príde mi choré by cenu konečnú cenu rozrýpaval chovateľ...ak sa pytam na cenu zaujíma ma ta konečná...takže od chovateľa očakávam aby mi povedal takú, ktorá je konečná s nákladmi a výdavkami, ktoré boli spojené so šteniatkom, s PP, príp. s očkovaním...ale nech je konečná.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Eva K. » Pia 29.02.2008 13:18

Ja si pamätám, keď som bola malá, rodičia mali chovnú stanicu NO. Chovná fena bola od policajtov a pamätám si, že
mala 8 šteniatok, ale prišiel poradca chovu a 2 zobral preč. Čo s nimi potom urobil netuším.
A čo sa týka tohoto obdobia, napríklad v našom klube weimarov, 7 šteniatok je za bežnú cenu /tuším 100,- Sk za
zápis a za ďalšie je 300,- Sk. Takže PP môžu mať všetky.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Tatiana » Pia 29.02.2008 16:20

no ak ten poradca dve vzal,mozno ich potom predali bez PP,alebo suchli k inej sucke co mala menej,vselico sa robilo kedysi len aby sa nemuseli stenula utracat,vacsina vsak dodrzovala podmienky :king:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod daga » Pia 07.03.2008 9:32

Najväčším problémom dnes je to, že je všetko nastavené tak, že sú možné podvody a to tak, že až kolú oči, ale spraviť s tým veľa nedá....
daga
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 799
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod MisheliQ » Pia 07.03.2008 11:25

hmm inak neviem, trochu odbočím od toho, čo sa tu píše, ale týka sa to tém /teda aspoň dúfam/, lebo ma napadlo také niečo, že čo ak má chovná stanica psy s PP aj bez PP toho istého plemena a napr. bude mať suku, ktorú bude chcieť dať nakryť a teda bude mať vybratého aj krycieho psa s PP, všetko bude povybavované a krytie prebehne, no medzitým fenka bola aj so psami bez PP, majitelia CHS a teda majitelia fenky si nevšimnú, že jeden ich pes bez PP fenku nakryl ešte predtým ako tak spravil pes s PP...šteniatka sa o 2 mesiace narodia, vydajú sa im PP, ale pritom otcom šteniat nebude ten s PP ale ten pes bez PP, a teda sa narodia šteňatá, ktoré by PP nemali mať...čo potom? Ako sa postupuje?
a) ak sa zistí, že otcom nie je pes s PP ale pes bez PP, čo treba robiť? Platí sa nejaká pokuta v klube? Alebo ako?
b) ak sa to nezistí a šteňatá sa budú vydávať ako papierove, čo potom? Bude nejako postihnutá CHS? Veď to potom ovplyvní štandard nie? A môže sa niečo také stať?
c) Čo ak sa niečo také stalo, prišlo sa na to, čo sa potom robí? CHS má na tom chybu? Zoberú sa šteniatkam PP? Alebo sa to ututlá?
ďakujem za odpoveď
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 07.03.2008 11:30

Ja myslím, že ten absurdistan, čo popisuješ, sa normálnemu chovateľovi nemôže stať. Aspoň tak si to predstavujem, kebyže mám ChS, tak si dám bacha, kto koho prefikuje. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Silwuska » Pia 07.03.2008 11:33

Ulfheiðr píše: kto koho prefikuje. :smile:


Hezky napsane seegra,hezky :heh: :haha: :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod Bibiana » Pia 07.03.2008 11:45

Stať sa môže všeličo.. Samozrejme takéto krytie ovplvyvní ako štandard tak aj iné hľadiská chovu (pri bez PP sa nesleduje zdravotný stav, v zmysle prenášania dedičných chorôb; bez PP hafan môže mať predka aj úplne iné plemeno a pod.). Ak sa niekomu niečo nezdá (napríklad aj majiteľovi psíka, ktorý je síce s PP, ale v roku zabudol povyrásť o nejaké tie centimetre, hlava sa mu zaguľaťuje a podobne), môže sa obrátiť na klub, ktorý má právo nariadiť genetické testy (u potomkov - matky psa - otca psa). Ak sa potvrdí, že otec psa zapísaný v PP nie je pravým otcom, klub môže člena doživotne vyraziť za porušovanie pravidiel.
No tiež by ma zaujímalo čo spravia s už odrasteným vrhom.. V rámci klubu si to odlsedovať môžu a obvolajú si majiteľov jedincov, ktorí sú v klube už zapísaní alebo na základe kúpnopredajnej zmluvy, ktoré by mal chovateľ mať niekde založené. Ale ak by sa nejaký pes nedajbože posielal do zahraničia, reps. sa nepredložia zmluvy, alebo kontakt na zmluve už nie je platný.. No neviem.. :nwm:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod MisheliQ » Pia 07.03.2008 12:34

Ulfheiðr píše:Ja myslím, že ten absurdistan, čo popisuješ, sa normálnemu chovateľovi nemôže stať. Aspoň tak si to predstavujem, kebyže mám ChS, tak si dám bacha, kto koho prefikuje. :smile:

normálny môže byť, ale tak nie vždy sa podarí dať pozor na sučku, veď si zober, že ľudia, čo majú len jedného psa a to suku, si ani na tú jednu nevedia dať pozor a nejaký pes ju nakryje a o 2 mesiace bum niekoľko šteniatok krížencov...
a tak nie všetci chovatelia sú seriózny, normálny a až tak veľmi sa s tým, kto ich fenu nakryje, piplajú..čo ja viem..ľudia sú rôzni a ak by sa narodili šteniatka ktorým by bol otec tej istej rasy ale bez PP, no ako to zistíš? Môžeš to zistiť jedine po tom, ako vyrastú a či sa budú na seba navzájom podobať, najmä čo sa týka výšky..a tak..heh..podľa mňa je všetko možné
Bib, myslíš, že potom bude postihnutý ten dotyčný, ktorý je majiteľom fenky?
A čo ak to bolo nechtiac, úplnou náhodou a nešťastným nedohliadnutím?
A vlastne ak je sučka uchovnená a nejaký pes bez PP ju nakryje, treba za to platiť nejakú pokutu? Ak sa na to príde, že otcom je pes bez PP, tak čo sa potom robí?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod sybil » Pia 07.03.2008 18:57

no neviem kde žijete,ale takéto podvody sa robia a nie náhodou,ale zámerne!minule som v jednej chovateľskej stanici čiváv v čechách narodilo malej sučke 9šteniat!!!!keby ste ju videli-drobná sučka a že 9 šteniec!!!zožerem kefu,ak boli všetky jej.ja mám veľkú sučku a ked mala 6,tak som myslela,že ju rozdrapí.takže kto si kúpil šteniatko od tejto sučky,by sa asi poriadne divil,keby si dal spraviť testy!počúvam,čo sa DEJE a nie je problém mať dve sučky a jedného psa s PP a dalšie 2 bez PP.A VšETKO SA Dá POD TIE PAPIEROVé A INKASUJE SA!takže naspäť na zem s tých oblakov!
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Chovná stanica - s PP/bez PP

Poslaťod lusy » Pia 07.03.2008 19:01

bohuzial je to aj tak ako pise sybil. ale potom sa mi niekedy zda... (neviem najst to spravne slovo) , ked tu vsetci hovoria o tom, ako by ludia mali kupovat len PP psov, ze su to kontrolovane chovy, psy maju vysetrenia atd. a nakoniec zistite, ze mate psa s PP a aj tak jeho rodicia nie su jeho rodicia. alebo to v najvacsom pripade ani nikto nezisti. :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo