Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poslaťod moth » Štv 19.01.2012 20:32

Vzhladom na clanok 5, bod 6 stanov SKJ zakladam tuto temu (hladala som, nenasla), nakolko citujem:
6. Členom SKJ sa nemôže stať chovateľský klub, ak klub pre chov toho istého plemena alebo plemien je už členom niektorého riadneho člena SKJ.

Zaujimalo by ma, ak ste niekedy boli clenom klubu (OZ) alebo stale ste clenom klubu, ktory bol/je zastreseny pod SKJ, ake ste mali skusenosti, dojmy a zazitky?
Ake vyhody vam priniesol/prinasa vas chovatelsky klub?
Boli ste/ste nadalej spokojny s funkcnostou vasho klubu?
Pomaha/l vam vas klub vo vasej chovatelskej praci?
Ako sa stara/l vas klub o propagaciu vasho plemena?
Mate/mali ste nejake clenske vyhody v porovnani s neclenom klubu?
Domnievate sa, ze je nutne byt clenom klubu po cely cas zivota vasho psa?
Ake zdravotne vysetrenia povazuje vas klub za nutne pre uznanie chovnosti daneho jedinca?
Mate pocit, ze vas klub ma progres v ramci chovu vasho plemena?

Dufam, ze som nezalozila duplicitnu temu, akokolvek ma odpovede na otazky a dalsie komentare velmi zaujimaju, nielen z dovodu monopolnej politiky chovu psov na SK :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poslaťod Marcelko » Štv 19.01.2012 20:42

Neviem či to sem patrí možno budem trochu OT:napr. Chcem v budúcnosti chovať Bassetov musím byť členom Slovenského klubu alebo môžem byť členom v českom klube?
Žiadna láska nie je úprimná....len tá psia
Marcelko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 940
Bydlisko: Krajné

Re: Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poslaťod moth » Štv 19.01.2012 20:45

:lol: clenom klubu mozes byt kdekolvek vo svete, avsak chov - odchovavanie steniatok je podmienene clenstvom v SK klube pre dane plemeno, samozrejme ak chces odchovavat steniatka pod tvojou vlastnou chovatelskou stanicou :no:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poslaťod Marcelko » Štv 19.01.2012 20:48

moth píše::lol: clenom klubu mozes byt kdekolvek vo svete, avsak chov - odchovavanie steniatok je podmienene clenstvom v SK klube pre dane plemeno, samozrejme ak chces odchovavat steniatka pod tvojou vlastnou chovatelskou stanicou :no:
Ak som to správne pochopil tak aby som na Slovensku odchoval svoje šeniatka potrebujem byť v Slovenskom klube.
Žiadna láska nie je úprimná....len tá psia
Marcelko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 940
Bydlisko: Krajné

Re: Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poslaťod moth » Štv 19.01.2012 20:56

ano, dobre si pochopil a na vyber nemas :ua:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poslaťod Marcelko » Štv 19.01.2012 21:10

moth píše:Ako sa stara/l vas klub o propagaciu vasho plemena?

Síce táto téma sa ma moc netýka ale keď som hladal info o bassetoch keď som chcel druhého basseta tak som zistil že zo Slovenska nechcem...napr.Hladám informácie o členoch, chovateloch daného klubu.Na českej stránke klubu sú novinky kontakty na ch.s. na členov fotky všetko čo potrebuješ.A na slovenskej? Najnovší článok je tam z roku 2009 :pac: ...Už len to ma odrádza :ua:
Žiadna láska nie je úprimná....len tá psia
Marcelko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 940
Bydlisko: Krajné

Re: Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poslaťod moth » Štv 19.01.2012 21:17

Ved vyskusaj byt clenom SK klubu aspon na rok, a budes mat realny obraz :no:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poslaťod MisheliQ » Štv 19.01.2012 21:18

Som členkou klubu SKCHTaF - Slovenský klub chovateľov teriérov a foxteriérov len od roku 2011, takže som ešte "neoťukaná"

Zaujimalo by ma, ak ste niekedy boli clenom klubu (OZ) alebo stale ste clenom klubu, ktory bol/je zastreseny pod SKJ, ake ste mali skusenosti, dojmy a zazitky?
Dojmy aj zážitky mám zatiaľ výborné. Zúčastnila som sa výcvikových dni Víkendu teriérov, ročník 2011 a akcia bola nad očakávanie vynikajúca.

Ake vyhody vam priniesol/prinasa vas chovatelsky klub?
Výhody sú pre členov nižšie poplatky za klubové akcie ako výstavy, skúšky, výcvikové dni a iné.

Boli ste/ste nadalej spokojny s funkcnostou vasho klubu?
Zatiaľ áno.

Pomaha/l vam vas klub vo vasej chovatelskej praci?
Zatiaľ áno. Poradca chovu môjho plemena je veľmi ústretový.

Ako sa stara/l vas klub o propagaciu vasho plemena?
Klub zastrešuje okrem môjho plemena aj mnoho ďalších plemien zo skupiny teriérov. O propagáciu plemena sa preto aktívnejšie starajú chovatelia plemena, a to hlavne predvádzaním svojich psov na výstavách u nás aj v zahraničí. Akcie týkajúce sa konkrétne len môjho plemena na Slovensku nie sú.

Mate/mali ste nejake clenske vyhody v porovnani s neclenom klubu?
Áno. výhody sú pre členov nižšie poplatky za klubové akcie ako výstavy, skúšky, výcvikové dni a iné.

Domnievate sa, ze je nutne byt clenom klubu po cely cas zivota vasho psa?
Ako chovateľka alebo majiteľka krycieho psa by som sa mala zaujímať o klub, ktorý zastrešuje moje plemeno, a teda odpoveď znie áno.

Ake zdravotne vysetrenia povazuje vas klub za nutne pre uznanie chovnosti daneho jedinca?
Pri mojom plemene nie sú nutné žiadne zdravotné vyšetrenia. (ak neberiem do úvahy prehliadku chrupu)

Mate pocit, ze vas klub ma progres v ramci chovu vasho plemena?
Áno, vďaka chovateľom môjho plemena.
Naposledy upravil MisheliQ dňa Štv 19.01.2012 21:24, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poslaťod moth » Štv 19.01.2012 21:21

Super, dakujem Miska a tesim sa s tebou, mozes rozpisat skratku tvojho klubu, aby sa vedelo, o ktory konkretne sa jedna, pripadne to daj boldom/tucnym pismom :jop:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poslaťod Lindchen » Štv 19.01.2012 21:27

uf, dobrá téma, žiaľ, ja musím konštatovať, že som nebola spokojná s fungovaním klubu a jeho aktivitami. Členkou som bola 2 roky. Klub organizoval 2x v roku výstavu a 1x ročne farbiarske skúšky duričov. Nič viac. Ak si porovnám, čo organizuje český klub- akcie, stretávky, bíglí coursing, MČR v agility bíglov, bíglí canicross a dogtrekking... Predáva veci s bíglou potlačou a kopec vecí proste. Ani tam nie sú vzťahy nič moc, ale robia niečo. Slovenský klub je len o výstavách, ńepodporuje šport s bíglami, nerobí osvetu v problematike bíglov, nesúhlas s laboratórnym chovom bíglov je vyjadrení v jednej (!) vete v stanovách. Na stránke nie je ani výklad štadardu, genetika farieb, proste nič.
Vzťahy v klube tiež nie sú nič moc a mňa tie ťahanice a ohováračky odradili a nemám chuť byť členkou v budúcnosti.

Na porovnanie: SK http://www.beagleclub.sk/, ČR http://www.beagleclub.cz/.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poslaťod moth » Pia 20.01.2012 11:51

no jo Lindchen, dakujem aj za tvoj prispevok, mozes prosim rovnako ako Miska, napisat cely nazov klubu :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poslaťod MisheliQ » Str 15.02.2012 18:36

Z iných klubov tu nik nie je, kto by sa mohol podeliť o svoju skúsenosť??
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poslaťod adavra » Str 15.02.2012 20:07

MisheliQ, žiadny aktívny člen v klube tu rozoberať problémy nebude. Zrejme tých šťastných veľa nie je, keď sa nepochvália :lol:
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Chovateľské kluby (občianske združenia) pod SKJ

Poslaťod Emily » Štv 23.02.2012 14:36

ahojte
no ja spokojna som :)
vstupila som do novozalozeneho klubu - SAMOJED KLUB SLOVENSKO cca 9 mesiacov po zalozeni.
Klub organizuje 2 vystavy (vo svojej rezii) + nie kazdy rok 1 vystavu (CC) v spolupraci inymy organizatormi.
Nie kazdy rok "tabor", 2 casopisy (A4 / cca 70 stran) + rocenku... stretnutia, a vela inych veci.
Ale ale ale v skratke "sarvatky a nedorozumenia su vsade"... 100 ludi 100 chuti. chovatelia su konkurenciou a obcas sa nepohodnu. Ale vseobecne VSETKO V POHODICKE :lol:
Vybor sa tiez nie vzdy zhodne a na to je hlasovanie :)
Len som chcela podtknut ze 2 vystavy su tiez dost, na organizaciu.
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec


Späť na Chovateľstvo