Vhodné dni na krytie, ovulvácia, vyšetrenie progesterónu

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod shishi » Ned 15.06.2008 11:51

mate niekto skusenosti s tymi vysetreniami?? odber krvi na progesteron, vyter,.... a neviem ake vselijake este su... ak ano,ako dlho trva vysledok, kedy ich treba robit a kolko priblizne stoja... dakujem :smile:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod sjulia » Štv 19.06.2008 8:19

Ahoj, teraz som sa dostala domov a vidím že si z okolia Košíc tak viem poskytnúť pomerne čerstvé info.:
odber krvi urobí každý veto, najlepšie ráno,
vyšetrenie na progesterón robí v KE len labák na Kmeťovej, kde budeš musieť vzorku dopraviť osobne a výsledok je hotový zhruba za dve až tri hodiny, oznámia telefonicky.
Test stojí, lepšie povedané stál 150 sk ale ceny rastú tak to môže byť teraz aj viac. Testovali sme dva krát, najlepšie je na 7 deň a potom ešte raz na 9 - 10 deň .
Najlepšie urobíš ak oslovíš niektorého chovateľa tvojho plemena a informuješ sa pri akej hladine prog. je najvhodnejší čas na krytie. U KK je to 10, ale v akých jednotkách to neviem povedať, cestovali sme do rakúska a zadarilo sa úplne super. Nakoľko sme našu Amberku kryli po prvý krát som veľmi rada že sa to tak v podstate bezproblémovo podarilo.
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod shishi » Pon 23.06.2008 9:17

no super,tak to potom skocim na to vysetrenie,ked to bdue aktualne... co som pocula,tak moje plemeno zvyknu na1.x tak na 11ty, 12ty den... len som na pochybach,ked bude harat,ale snad pojde vsetko podla predstav :lol:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod quinty » Uto 29.07.2008 15:29

Moju fenku som zobrala k veterinárovi na 7 deň od začiatku hárania, výsledky steru boli do dvoch hodín platila som 250 sk a naozaj sa mi to oplatilo lebo ona bola akurát v tom najlepšom čase nakrývali sme len raz a o 10 dní uvidíme výsledok.
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod ess » Uto 29.07.2008 21:31

hladina progesteronu - odoberie sa krv, labak spravi vysetrenie - v podstate je dolezita hodnota 5, kedy u sucky nastava ovulacia a po tejto hladine je uz viac nez pravdepodobne, ze sa vsetko podari....
vaginalne stery - tieto sa akokeby "konfrontuju" s hladinou progesteronu - pokial je jedno i druhe evidentne dobre na pripustanie, tak to uz je asi najvacsia zaruka toho, ze stenata budu

pozor by som si davala, pokial sa porovnavaju tieto dva vysledky, pretoze labak v KE nie je az tak presny - teda pokial sa tyka s porovnavanim vaginalneho steru s hladinou progesteronu...

velmi dobra pomocka je tu http://www.silver-faith.com/terminkryti.htm

ak mate zaujem o viac infosiek ohladom tychto testov, mozem rozpisat :smile:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod shishi » Pia 02.01.2009 17:40

sjulia píše:Ahoj, teraz som sa dostala domov a vidím že si z okolia Košíc tak viem poskytnúť pomerne čerstvé info.:
odber krvi urobí každý veto, najlepšie ráno,
vyšetrenie na progesterón robí v KE len labák na Kmeťovej, kde budeš musieť vzorku dopraviť osobne a výsledok je hotový zhruba za dve až tri hodiny, oznámia telefonicky.
Test stojí, lepšie povedané stál 150 sk ale ceny rastú tak to môže byť teraz aj viac. Testovali sme dva krát, najlepšie je na 7 deň a potom ešte raz na 9 - 10 deň .
Najlepšie urobíš ak oslovíš niektorého chovateľa tvojho plemena a informuješ sa pri akej hladine prog. je najvhodnejší čas na krytie. U KK je to 10, ale v akých jednotkách to neviem povedať, cestovali sme do rakúska a zadarilo sa úplne super. Nakoľko sme našu Amberku kryli po prvý krát som veľmi rada že sa to tak v podstate bezproblémovo podarilo.


ozaj a zabudla om sa opytat, oni ti aj vedia poradit,ci je to uz dostatocna hladina,alebo si to mam domysliet? :lol:
dik... :ahoj:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod sjulia » Pia 02.01.2009 18:11

no,mne do telefónu povedali " máte najvyšší čas".
Tak sme v noci sadli do auta, aby sme na druhý deň okolo 14.00 hod boli v Rakúsku a podarilo sa...
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod ivana1 » Sob 03.01.2009 15:56

shishi píše:no s radostou oznamujem, ze moja sucka je chovna, zenich vybraty a cakame na haranie... mala by zacat zaciatkom februara, ale to bude az 8. mesiac, takze moze hocikedy teraz zacat, no ja dufam, ze zacne az ked ma,lebo skola nepocka :ha: takze ked zacne, pojdeme na vysetrenie a do ciech na svadbu :no: dakujem za rady :ahoj:


Ahojko, gratulujem! :lol: :lol:
My sme kryli minuly mesiac. Nasa sa harala vzdy po 8.mesiacoch, ale toto posledne haranie "dostala" takmer o mesiac skorej, co mi trochu narusilo plany. Dufam, ze Vam to vyjde tak, ako planujes. Ja som myslela, ze na Tri krale pojdeme kryt, no skutocnost je taka, ze akurat vtedy pojdeme na ultrazvuk, co sa zadarilo... :smile: :no:
Nam vetko bral od tretieho dna vytery - stery zo susky, vzdy vecer zavolal, ze co-ako. Chodili sme tam ako na klavir :no: . Ked sa mu zdalo, ze by sa to mohlo blizit, tak sme boli na krv - na hormony, vecer nam zavolal, ze na ktory den to vyzera. To si overil este raz - odobral zase krv, vysledok nam volal, ked sme boli uz v aute na ceste do Kremnice - ze ano, stvrtok je najlepsi den. Prisli sme tam v stredu - nechali sme ich len pol hodinku sa hrat. Prisli sme na druhy den rano - bolo to velmi pekne, ako sa hrali, ten ich "svadobny tanec". Viac sme spojenie neopakovali. V knihach sa pise, ze sa moze opakovat po 48 hodinach, ale aj to, ze v podstate je to zbytocne. Pokial neprides moc skoro, tak je to jedno. Spermie preziju tusim 36-48 hodin. Vajicka sa uvolnuju postupne, takze na zaciatku plodneho obdobia ich je menej, ale tak na treti den plodneho obdobia viac...
Ja som kombinovala veterinara aj sama so sebou :lol: - rano pri vstavani som sucinke vytrela vatovym tamponom susinku - do cca 1 cm hlboko. Ked sa farba - krvava - zmeni na hnedastu az ruzovu - nastava plodne obdobie. Mas tak tri dni na pripravu na cestu (mozno aj 5)...
V podstate to bolo uplne tak, ako som si to odsledovala po minule harania, ze kedy sa ponukala psom, tahala za nimi ako besna. U nas to bol 18-ty den. Sice som si hovorila, ze som mohla usetrit peniaze a spolahnut sa na seba, ale predsa to len bolo na viac km... Vytery stali po 200 Sk, odber krvi vysiel na 500 korun... (Na steroch sme boli tak 7 x, na krv 2x...)

Drzim palce!!!
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod shirae » Sob 03.01.2009 17:31

My sme boli v Trnave na odber krvi na progesterón, jedno vyšertrenie stálo 500 Sk. najprv som tam volala o čo sa jedná, oni sa ma opýtali ktorý den sa sučka hára a podla toho si ma objednali na odber. u našej sučky som si ten den iba typla, má iba mierny opuch a skoro nijaký výtok, ked tak číry alebo žltkastý, krvavý nemala vobec. Takže dali mi termín na stredu ráno, stredu poobede som volala na výsledky, povedali číslo sedem aj niečo, že to vyzerá na krytie piatok-sobota, ale ked chcem mám prísť ešte v piatok ráno na odber. ja som radsej sla, zase 500 sk, poobede znova tel. výsledky - mala progesteron skoro 10 tak kázali kryť v ten den alebo na druhý. my sme cestovali takže sme kryli v sobotu a bolo to úplne bez problémov, sučka sa vobec nebránila, pekne sa nechala nakryť, ani nezaskučala a držala sa super, a to bolo jej prvé krytie. prekryt sme sli na druhý den, to sa jej už páčilo menej. keby sme nechali den pauzu medzi krytím, je možné že by to už nechcela dovolit. Po 21. dni sme sli na ultrazvuk, steniatka boli tam...
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 07.01.2009 17:31

Tiež sme na odber krvi na haldinu progesteronu chodili ako na klavír, začali sme dosť skoro - už 5. deň, opakovali po 3 dňoch, stále bola hladina nízka, potom nám do toho vliezol víkend a zrazu bola hladina už 25,7 !
Našťastie sme išli kryť len do Košíc, báli sme sa, že už bude neskoro, ale Cathy sa nechala pekne nakryť a nakoniec je z toho našich 9 šteniatok...
[IMG]
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod shishi » Pon 12.01.2009 15:44

no tak uz harame normalne...sice kvapiek je doma minimalne...no su... takze v stredu sa chystame k vetovi... boli ste niekto aj na ster? Vraj je to lacnejsie aj rychlejsie... aj ked asi nam povedia, ze je skoro,radsej to,ako by sme to mali presvihnut.... a potom asi pojdeme v piatok na krv... :ahoj:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod ivana1 » Pon 12.01.2009 16:38

ako som uz pisala :no: :

ivana1 píše:Nam vetko bral od tretieho dna vytery - stery zo susky, vzdy vecer zavolal, ze co-ako. Chodili sme tam ako na klavir :no: . Ked sa mu zdalo, ze by sa to mohlo blizit, tak sme boli na krv - na hormony, vecer nam zavolal, ze na ktory den to vyzera. To si overil este raz - odobral zase krv, vysledok nam volal, ked sme boli uz v aute na ceste do Kremnice............... Vytery stali po 200 Sk, odber krvi vysiel na 500 korun... (Na steroch sme boli tak 7 x, na krv 2x...)

Výtery - stery - proste šušku vytrel vatovou tyčinkou, dal na sklíčko, vysušil (nad radiátorom), prifarbil, pozrel na to pod mikroskopom. Toť vsjio. Keď sa ponáhľa - za 5-10 minút to má.
Držte sa.

Ja stále neviem isto nič - v stredu ideme na ďalší ultrazvuk, či sa tam predsa len "niečo" v nej nenájde.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod shishi » Pia 16.01.2009 18:32

no dnes sme boli na progesteron a hladina je niiizka :hmm: harame 10. den a hodnota je 1,1 tak ideme v pondelok zas.
vy ste aj prekryvali? po akej dobe? alebo staci len raz a ked na nu skoci tak sa podari? :smile: lebo mam v stredu skusku a bolo by vhodne ak by som na nej bola :ha: tak neviem,ak by jej do pondelka vyskocila hodnota, ci kryt v pondelok utorok, alebo jak :(
tak prosim poradte. dakujem :ahoj:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 16.01.2009 23:57

shishi píše:no tak uz harame normalne...sice kvapiek je doma minimalne...no su... takze v stredu sa chystame k vetovi... boli ste niekto aj na ster? Vraj je to lacnejsie aj rychlejsie... aj ked asi nam povedia, ze je skoro,radsej to,ako by sme to mali presvihnut.... a potom asi pojdeme v piatok na krv... :ahoj:

ster je rýchlejší a lacnejší, ale ja už asi nepôjdem, veterinár nás 5. deň hárania po steru vystrašil, že je najvyšší čas, že som vraj krvácanie prehliadla a výsledok progesteronu je vraj bezpredmetný... leteli sme za ženíchom našťastie len do Košíc, len sa pekne pohrali a vtedy mi zatelefonovali výsledok progesteronu... nakoniec sme úspešne kryli 17.deň, prekrývali sme druhý deň, pretože prog. bol vysoký, ale Cathy už nechcela..
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod shishi » Str 21.01.2009 18:56

no mame po "tom" :smile: vyrazili sme v pondelok o 2,dosli sme vecer pred 9 a hned sa na seba vrhli :) v utorok zas a dnes zas... laska az za hrob... olizovali sa, mojkali, obijimali... bola to krasa, tak uvidime co z tej lasky vzide o 2 mesiace... cize nakryvali sme na 13., 14., 15. den... vzdy to ti posahanci chceli :ahoj:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo