Vhodné dni na krytie, ovulvácia, vyšetrenie progesterónu

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod sjulia » Pon 26.01.2009 9:32

To sa lisi plemeno od plemena a este aj v ramci daneho plemena, najlepsie je dat urobit progesteronove testy, alebo vaginalny ster, ale ano je mozné fenu kryt aj 16 -17 den. My sme kryli tiez na 16-ty den.
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod ivana1 » Pia 31.07.2009 6:59

My sme pri našom prvom krytí v decembri boli za psom - podľa rady veterinára (z progesterónu) - a kryli sme na 19. deň. Aj keď podľa majiteľa psa - pes bol pokojnejší, ako býva, keď hára ich suka. Pes - 9 ročný - predtým kryl asi raz (pokiaľ ja viem) - ale spárili sa, boli sme všetci spokojní. Ale šteňule neboli. Majiteľ povedal, že sme asi došli neskoro. Ale mne bolo "podozrivé", že sučka ťahala za psíkmi ešte ďalších 5 dní - stále viac... Ale že to nevadí... Prekrývať sme neboli - aj preto, že pes bol na výstave, aj preto, lebo majiteľ psa si myslel, že aj tak to už bolo neskoro.

Psa som vymenila - a tento raz sme išli za iným (6 ročným), ktorý kryje viac krát ročne. V stredu - na 16. deň hárania mala Hoshiko progesterón 5,9 ng/ml. Podľa veta ideálny čas bol piatok - sobota. V Brne sme boli najprv v piatok (18.) a potom v nedeľu (20. deň) - ale pes moc nechcel, radšej sa dal škrabkať od pánička, ako by sa unúval k Hoshiko :ach: . Tak sme skúsili tento týždeň - a vyšlo to. Kryli sme teraz v utorok a včera - vo štvrtok. Pes bol "očarený", v utorok asi 15 minút a včera mu trvalo dostať sa k nej a zviazať sa - asi 2 - 3 minúty, čo bol taký nažhavený, nehovoriac o sučine. (Zviazaní boli 10 a 11 minút.) Som zvedavá na výsledok, lebo sme kryli 22 a 24 deň hárania... Hoshiko už od pondelka naháňa psích chlapov :lol: tak, až si myslím, že 10 prostitútok je nič, čo ona robí na tom vodítku... :lol: :lol:

Veľmi som zvedavá :aaa: :aaa: :vykricnik: Chcem sa Vás opýtať, či sa s tým niekto stretol, aby ten progesterón stúpal tak pomaly. Podľa niektorých kníh treba pri hodnotách 5ng kryť hneď, podľa niektorých o 1-2 dni. Ale nikde som sa nedočítala, že o 8 dní! Neviem, aká veľká je nádej, že sa to podarilo. :poklona:
:ahoj:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod Fraga » Pia 31.07.2009 11:53

My máme nakryté teraz 14 deň. Kryli sme na 14-16-18 den. Na progesterone sme neboli tak neviem dúfam že šteníky budu :nwm: No a neviem či je až tak zase dobre aby sa psy poznali. Ness o Lesana vôbec nejavila záujem, (kedze je s ním stále vôbec jej nebol vzácny), takže ho ani nejak nepobádala k páreniu, zato ked som ju pustila na predny dvor kde je Lara s ktorou až tak vela v kontakte nie je, tak sa šla zbesniť ako sa jej ponúkala :pac:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod leuska » Pia 31.07.2009 12:47

Ja som tiez nikdy na progesteron nechodila,fenky som kryla zhruba okolo 11 dna :smile: Ale ja som torobila tak,ze vtedy sme mali doma NO,na ktorom som skusala,ze kedy je uz fenka povolna a az potom sme sli za krycim psom :yes: Nikdy sa mi nestalo,zeby fenka nezostala kotna :lol: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod ivana1 » Pia 31.07.2009 13:35

leuska píše: Ale ja som torobila tak,ze vtedy sme mali doma NO,na ktorom som skusala,ze kedy je uz fenka povolna a az potom sme sli za krycim psom :yes: Nikdy sa mi nestalo,zeby fenka nezostala kotna :lol: :ahoj:

No vidíš - u nás bola povoľná už od 20.7., ale krycí pes si ju zaňuchal až tento týždeň! Keby to záležalo od Hoshiko, tak toho psa minulý týždeň znásilní - tak sa mu nastavovala - len on - nič moc. Až teraz.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod windy » Pia 31.07.2009 15:17

No vidite, my sme mali progesteron 4.9 uz 7. den harania. Nakryvali sme 9. a 10. den a za par dni bolo po harani. Prve krytie bolo v pohode, to druhe mi uz prislo neskoro. :smile: Takze u kazdeho psa je to ine, treba si to poriadne odsledovat.
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod agah » Pon 28.12.2009 22:24

Cirou nahodou nevie niekto kde na Orave sa da vysetrit progesteron? Obvolali sme dnes Dolny Kubin - vsade dovolenky a nasa sa hara uz 9 den. Caka nas 1200 km za frajerom a tak by sme naradi isli na blink. Dnes sme to skusali na psovi od susedov ale... skoncilo to zubiskami.

Mimochodom - co asi stoji take vysetrenie?
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod yetti » Uto 29.12.2009 7:44

dovolim si tvrdit ze najlepsie zariadenie co sa tyka vysetrenia na progesteron je vDK... a velmi silno pochybujem, ze Ti to niekto este urobi, jedine.. ze by ste mali znameho v Kubinskej nemocnici, ale myslim si ze ziadny labak nebude k dispozicii... :ach:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod aponi » Uto 29.12.2009 9:33

ja som dala urobit v nemocnici pre ľudí,ak máš po ruke nemocnicu,tak si tam zavolaj ,či to robia
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: najvhodnejsi cas na KRYTIE

Poslaťod agah » Uto 29.12.2009 12:33

Do DK sme volali - maju dovolenky, v NO to neurobia :nwm: vraj nemaju prostriedky. Ostala nam Trstena, ale... neostal cas na skusanie, a tak fenka je uz na ceste za frajerom. Drzte palce :lol:
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod emese » Štv 01.03.2012 14:23

Neviete mi poradit, ci je mozne niekde na SR vysetrit progesteron i cez vikend? Idealne v nedelu.
dakujem
emese
Šteniatko
 
Príspevky: 51

Re: vysetrenie progesteronu cez vikend

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 01.03.2012 14:26

Viem že kdesi na Kramároch príjmajú vzorku aj cez víkend, ale výsledky sú až v pondelok.
Ale možno skús kliniku v TT.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: vysetrenie progesteronu cez vikend

Poslaťod emese » Štv 01.03.2012 17:11

Tak sme skusili Trnavu a na ZKP robia i cez vikend a do hodiny.
Dakujem :jop:
emese
Šteniatko
 
Príspevky: 51

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod lara » Str 25.01.2017 13:27

Prosím máte niekto skusenosť : podľa progesteronu ma vet poslal kryť v utorok, najneskor v stredu. Tak sme boli včera (utorok) ale suka psa odmietala. Je možné, že napriek progesteronu ešte predsa nebola v najlepšom? Vzala by som ju ešte zajtra.. Ďakujem
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod Elis » Str 25.01.2017 13:30

a jakou mela hodnotu progesteronu?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo