Kupírovanie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Ste za kupirovanie??

Áno
49
28%
Len z časti (uši, chvost)
43
25%
Nie
80
47%
 
Celkom hlasov : 172

Kupírovanie

Poslaťod Bibiana » Pon 21.01.2008 12:03

Silwuska píše:Bibiana...psika mas nadherneho :jop: ale mne osobne sa tie uska hnusia...sorry...myslim ze s nimi by vypadal better, a ma ich tak divno strihnute...ale inak je to hezounek...


Ďakujem, mne sa to práveže veľmi páči (veď preto ich také aj máme :no: ) a nemá ich divno strihnuté, má ten najlepší tvar pre argentínky :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: umelecké fotky

Poslaťod Fraga » Pon 21.01.2008 12:07

Áno taký je krásnušký :lol: :lol: v tom prevedení ako je... :smile:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: umelecké fotky

Poslaťod lusy » Pon 21.01.2008 12:15

Silwuska píše:Bibiana...psika mas nadherneho :jop: ale mne osobne sa tie uska hnusia...sorry...myslim ze s nimi by vypadal better, a ma ich tak divno strihnute...ale inak je to hezounek...


nekecaj blbosti. :hmm: tie usi su kraaaaasne.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: umelecké fotky

Poslaťod Silwuska » Pon 21.01.2008 12:38

lusy...nene...premna ne... :jazyk:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: umelecké fotky

Poslaťod Bibiana » Pon 21.01.2008 12:56

Silwuska píše:lusy...nene...premna ne... :jazyk:


Toto je podľa mňa strašne nevďačná téma, pretože naozaj závisí len a len na subjektívnom vnímaní a každý má na to svoj vlastný názor, ja nikomu nevnucujem názor, že je to pekné, a taktiež ani nikoho neodcudzujem preto, že sa mu to nepáči, i keď výraz "tie uši sa mi hnusia" sa mi zdá trošku nevhodný :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: umelecké fotky

Poslaťod Tatiana » Pon 21.01.2008 13:02

tie uska ma kupirovane ale celkom fajn praca,teraz je uz zakaz takze take uska Silwuska tak casto neuvidis :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: umelecké fotky

Poslaťod lusy » Pon 21.01.2008 13:06

mne sa teda niektore psy s neokupirovanymi usami nepacia. napr. taky doberman tak to uz nie je ono. tiez AST tie psiska maju take strasne divne usi. a styl co ma Falco je neskutocny.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: umelecké fotky

Poslaťod Fraga » Pon 21.01.2008 13:08

Omyl tie ušká sú už zase povolené... :ahoj: rada by som si kúpila hava, ale iba s takými ušami a rôzni chovatelia, som sa pytala troch mi povedali, že je to zase povolené.... tak si vyberte...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: umelecké fotky

Poslaťod lusy » Pon 21.01.2008 13:09

Fraga píše:Omyl tie ušká sú už zase povolené... :ahoj: rada by som si kúpila hava, ale iba s takými ušami a rôzni chovatelia, som sa pytala troch mi povedali, že je to zase povolené.... tak si vyberte...


ako to moze byt povolene? co ja viem, tak je to zakazane.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: umelecké fotky

Poslaťod Silwuska » Pon 21.01.2008 13:11

Bibiana, ja neviem ci je to vyraz nevhodny, ale mne sa k tomu proste hodi...pes je krasny to som ti napisala...ale tie uska su premna...ako inac poviem ze sa mi hnusia...no tak ma odpudzuju...kebyze mu ich zakryjem, tak mu vyboskavam nufacik, ale takto mi ten pohlad nane nerobi moc dobre...

Ale samozrejme aj ja suhlasim s tebou ze to je subjektivny nazor kazdeho z nas...preto som napisala "mne" a "podla mna" ...moj pes sa tiez vela ludom nepaci, ale nebudem ich za to kamenovat...mne sa paci co ma po nich...len mi asi nedalo nevyjadrit svoj nazor...ak sa ta to dotklo tak sa omluvam... :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: umelecké fotky

Poslaťod Bibiana » Pon 21.01.2008 13:13

Fraga píše:Omyl tie ušká sú už zase povolené... :ahoj: rada by som si kúpila hava, ale iba s takými ušami a rôzni chovatelia, som sa pytala troch mi povedali, že je to zase povolené.... tak si vyberte...


Nemysleli tým len to, že na Slovensku môžeš vystavovať? Čo ja viem, je kupírovanie uší považované stále za týranie a v zmysle zákona č. 488 / 2002 je to výslovne zakázané... :ua:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: umelecké fotky

Poslaťod Fraga » Pon 21.01.2008 13:15

lusy píše:
Fraga píše:Omyl tie ušká sú už zase povolené... :ahoj: rada by som si kúpila hava, ale iba s takými ušami a rôzni chovatelia, som sa pytala troch mi povedali, že je to zase povolené.... tak si vyberte...


ako to moze byt povolene? co ja viem, tak je to zakazane.


Netušim tak mi povedali.... :ach:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: umelecké fotky

Poslaťod Bibiana » Pon 21.01.2008 13:16

Silwuska píše:Bibiana, ja neviem ci je to vyraz nevhodny, ale mne sa k tomu proste hodi...pes je krasny to som ti napisala...ale tie uska su premna...ako inac poviem ze sa mi hnusia...no tak ma odpudzuju...kebyze mu ich zakryjem, tak mu vyboskavam nufacik, ale takto mi ten pohlad nane nerobi moc dobre...
Ale samozrejme aj ja suhlasim s tebou ze to je subjektivny nazor kazdeho z nas...preto som napisala "mne" a "podla mna" ...moj pes sa tiez vela ludom nepaci, ale nebudem ich za to kamenovat...mne sa paci co ma po nich...len mi asi nedalo nevyjadrit svoj nazor...ak sa ta to dotklo tak sa omluvam... :ahoj:


Nie nie Silwus, nedotklo sa ma to :ahoj: Ja som to skôr myslela, že sa mi to zdalo prehnané, ale to bol len taký dodatok :lol: Ja to berem tiež tak, mne sa to páči a to je hlavné xi A najhlavnejšie je, že sa ľuuuuubime a ľúbili by sme sa aj keby sme mali uši tri :love: heh
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: umelecké fotky

Poslaťod yetti » Pon 21.01.2008 13:32

Fraga píše:Omyl tie ušká sú už zase povolené... :ahoj: rada by som si kúpila hava, ale iba s takými ušami a rôzni chovatelia, som sa pytala troch mi povedali, že je to zase povolené.... tak si vyberte...

:pac: :pac: :pac: omyl uska su zakaaaaaaaazane..... a inaksie to nebude... povolili len chvosty.... :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: umelecké fotky

Poslaťod Silwuska » Pon 21.01.2008 13:33

Bibiana...jasna... :jop: :yes: to je asi u kazdeho majitela psaka...ze ho lubis takeho jaky je, aj keby to ucho nemal ani jedno... :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Chovateľstvo