Výber krycieho psa

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod meggie26 » Pia 23.05.2008 17:48

je podla vas pribuznost ked ma pes a fena spolocnych predkov v 5 a 6 generacii???


len v piatej a dalej?
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod julieta » Pia 23.05.2008 18:00

ano... ked ma fena jedneho jedinca v 5 generacii a pes toho isteho v 6 generacii
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod meggie26 » Pia 23.05.2008 18:07

ano... ked ma fena jedneho jedinca v 5 generacii a pes toho isteho v 6 generacii


ak sa ich potomkovia v blizsich generaciach nestretaju tak je tam velmi nizky koeficient pribuznosti az by som povedala nulovy
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod julieta » Pia 23.05.2008 18:11

a myslis ze by bola prospesna pribuznost na jedneho velmi vyznameho jedinca v chove...
pes ma toho jedinca v 3 a 4 generacii a fena ho ma v 3 generacii. Mam dilemu ci toto krytie uskutocnit alebo nie, ci to uz nie je veeelmi velka pribuznost ked by stena malo toho isteho jedinca v 4 generacii u obidvoch a v 5generacii u otca... trikrat by sa to meno objavovalo v papieroch.

upravene
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod Tatiana » Pia 23.05.2008 18:46

juli,to urcite nevadi je to dost daleko ta 3-4 generacia moze byt,dokonca ak sa vyskytuje aj u feny aj u psa je vyssi predpoklad ze stenata budu ustalenejsie v znakoch tej linie :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod julieta » Pia 23.05.2008 18:54

Tani dakujem. ozaj ako to vyzera s Ajkou? uz sa neviem dockat stenuliat.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod Tatiana » Pia 23.05.2008 19:12

vsak aj ja z mam predporodnu horucku aj Slavko,termin je zajtra ,zatial je v pohodicke,vsetko mam nachystane uz len cakame kedy to zacne :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod meggie26 » Sob 24.05.2008 11:19

July keby vidis kolko krat sa u bradacov strieda jedno meno psa ani by si sa nepytala... ja by som to krytie uskutocnila fakt moze byt velmi prospesne ako hovorila Tana :yes:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod rybicka » Pon 26.05.2008 7:59

Ahojte, no ja neviem, ale pes sa da predsa vybrat perfektny aj s nepribuznej linie. Su exporty, zahranicne krytia a pod...u nas je proste pribuzenska plemenitba do 5. generacie zakazana....a ak si vyhliadnem psa, ktory ma vsetky predpoklady mat vyborne stenda, nemusi byt predsa vobec pribuzny...psov je vela, ktori mozu byt skveli, len si treba hladat :jop:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod Eva K. » Pon 23.06.2008 16:54

Vraciam sa k môjmu dotazu, ktorý som nedávno zadávala ohľadne výšky feny a hľadanie krycieho psa.
Našla som psa s výškou 65 cm. Ideálna výška u nášho plemena je u psa je 62-67 cm. Moja fena má 65 cm, výškou je na hrane štandardu. Typovo sú podobní, obaja silnejšej kostry a aj hlavy majú dosť podobné.
Príbuzenstvo vôbec žiadne - pes je importovaný z USA. Čo myslíte o tomto spojení.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod Tatiana » Pon 23.06.2008 16:57

podla mna kludne mozes kryt,mala pravdepodobnost prerastenych stenikov,a ak ma zaujimavy PP preco nie,nie je to ziaden extremny rozdiel :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod Van » Pon 23.06.2008 17:41

Eva K. píše:Vraciam sa k môjmu dotazu, ktorý som nedávno zadávala ohľadne výšky feny a hľadanie krycieho psa.
Našla som psa s výškou 65 cm. Ideálna výška u nášho plemena je u psa je 62-67 cm. Moja fena má 65 cm, výškou je na hrane štandardu. Typovo sú podobní, obaja silnejšej kostry a aj hlavy majú dosť podobné.
Príbuzenstvo vôbec žiadne - pes je importovaný z USA. Čo myslíte o tomto spojení.

Ja nemam odchovane nic, takze len taky laicky pohlad...alebo skor postreh...ak ti ide len v otazke len o vysku, tak...ak mas moznost, zisti si aj vysku dalsich predkov zo strany aj tvojej sucky aj psa. Pripadne ich surodencov atd. Obcas geny rodicov prebiju "starsie" a stenik zdedi cosi po starych alebo az prastarych rodicoch...dokonca sa to moze stat aj plemennikovi so "silnymi" genami, kde sa predpoklada na zaklade doterajsich vrhov, ake asi budu stenata...moj cernoch je toho prikladom, karty zamiesal stary otec z matkinej strany.

Takze ak su v minulosti nejake vyrazne vykyvy vysok zo strany psa, ak je vyska pre teba dolezita, ja by som pohladala ineho. Akje to vyrovnane, kludne by som do toho spojenia isla...ak je aj zdravie ok, nie len vzhlad. :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod meggie26 » Pon 23.06.2008 23:02

Evi ja by som sa toho krytia vobec nebala urcite to bude nieco zaujimavejsie co sa tyka krvnych linii nova krv sa vzdy ceni a to ze mas sucku na hranici vysky sa neboj steniky na 80% budu po prarodicoch... takze skus si zistit vysku u prarodicov steniatok cize rodicov dvoch adeptov na krytie....ale riskla by som to....
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod Eva K. » Uto 24.06.2008 8:44

To Meggie - výška Elinej mamy je 64 cm a otec 62 cm. Tam jednoznačne chovateľka išla po menšom psovi. Čo som si zisťovala vrh sa výškovo poddal na mamu, lebo všetky feny sú vysoké a mohutné. Po otcovi zato získali krásne a ušlachtilé hlavy.Elis má len jedného brata a ten neviem aký je. Z prvého vrhu Ajdy /mamy/ poznám len jednu fenu, ktorá ostala u chovateľky a tá je tiež vysoká. O nádejnom otcovi zatiaľ veľa neviem, mám len fotky a rodokmeň.Čo viem , že pracovne je vynikajúci. Spojím sa s majiteľom a snáď mi bude vedieť niečo bližšie povedať. Asi by som to riskla. Ale myslím si, že by to nemuselo byť zlé spojenie. Treba trochu na Slovensku oživiť krv.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: vyber krycieho psa

Poslaťod meggie26 » Uto 24.06.2008 14:30

ale vsetky tieto vysky su standardne nie?
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo