Vrodené vady u PP psíkov

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod disarm » Uto 29.11.2011 3:29

neverím tomu z vlastnej skúsenosti....dokonca mi odporučila strojček na zuby...... :nie: :pac: moje zdesenie nemalo konca a stratila som ilúzie o chove pp a už nevidím dovod prečo si kupovať psa s pp ak sú takéto praktiky bežné........nevadia mi drobné kozmetické vady,ale toto nie!Aj po iných skúsenostiach som prišla na to,že pp mi nezaručí že rodičia nemali vadu,jedinú čomu ešte verím že mi zaručí že si domov donesiem rasu akú som si vybrala........ja som mala zlú skúsenosť. načo je osveta medzi ľuďmi,mne tiež trvalo kým som výhody pp pochopila a potom toto?!
disarm
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod Margita » Uto 29.11.2011 8:31

Offtopic: disarm mat PP nie je 100% zaruka zdravia ale je to mensia pravdepodobnost,tu ide o omnoho viac ,PP chov je kontrolovany kazdy jeden vrh,kazde jedno stena ze zapisane a vie s ao tom ze existuje,pri PPchove su pravidla ako a s kym krizit,pri bPP nemas nic,pri PP sa nemoze stat ze suka bude mat v 11tich rokoch svoj 15ty vrh a 8 cisarak,ale ked myslis ze je to zbytocne podpor ten nechutny biznis mnozenia bezpapierakov,aj bezpapierak moze mat krive zuby a papierak ale pri PP psovi viem za co platim,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod mmseltie » Uto 29.11.2011 8:43

disarm píše: pp mi nezaručí že rodičia nemali vadu

Nedá sa stopercentne povedať, že vadu mali rodičia. Genetika je veľmi zložitá a predispozícia k niečomu sa nesie latentne mnoho generácií. Potom sa stretnú dva jedince s latentnou dispozíciou a prípadná vada sa vyštiepi. V chove môjho plemena boli pred II. sv. vojnou použité kólie a doteraz sa v chove po štandartných rodičoch zjavujú neštandartne veľké jedince s výzorom a hlavou bližšou kólii.
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod Liola » Uto 29.11.2011 11:10

disarm píše:neverím tomu z vlastnej skúsenosti....dokonca mi odporučila strojček na zuby...... :nie: :pac: moje zdesenie nemalo konca a stratila som ilúzie o chove pp a už nevidím dovod prečo si kupovať psa s pp ak sú takéto praktiky bežné........nevadia mi drobné kozmetické vady,ale toto nie!Aj po iných skúsenostiach som prišla na to,že pp mi nezaručí že rodičia nemali vadu,jedinú čomu ešte verím že mi zaručí že si domov donesiem rasu akú som si vybrala........ja som mala zlú skúsenosť. načo je osveta medzi ľuďmi,mne tiež trvalo kým som výhody pp pochopila a potom toto?!

Taketo veci ma mrzia najviac :plac: .
Viem si predstavit aka si sklamana... ale co keby si vzala poucenie take, ze chov PP je vzdy poctivy do tej miery, nakolko je poctivy clovek, co za nim stoji? Pes nie je vyrobok, neda sa ani pri najlepsom umysle zlozit z uplne bezchybnych suciastok... ale poctivy chovatel by Ti vedel ponuknut slusne riesenie :yes: .
Suhlasim s tym, ze vadu nemuseli mat priamo rodicia a ze sa mohla "vyskladat", logicky ked poctivo zbonitujem oboch rodicov, tak oni samozrejme tu istu zrejmu vadu mat nemozu ...ale do genov im nikto presne nevidi.
Label, u predkusu, obzvlast vyrazneho by som sa na upravu nespoliehala :nie: ...ak chcete vystavovat a chovat, vyber si stena s priaznivejsimi predpokladmi, ak nie, potom je namieste dohodnut nejaku financnu kompenzaciu vady. Nakoniec, vzdy je mozne zmluvne dohodnut napr. doplatok z Tvojej strany, v pripade, ze by steniatko v buducnosti bolo uchovnene a chovatelka si to moze "poistit" napr. spoluvlastnictvom. Ak nie je ustretova a chce za nestandardne stena plnu cenu, vsetko nasvedcuje tomu, ze ide o neserioznost :ach: .
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod disarm » Uto 29.11.2011 15:47

ale to mi je jasné že rodičia môžu byť OK a napriek tomu sa objavia vrodené vady...mne ide o to že niekto chce tú vadu zakryť napr.tým strojčekom....jasné že potom,bude mať v posudku že zuby má OK a môže na nej chovať tak ako to mne odporučila
a čo ak si nebodaj aj otec tak isto vylepšil vadu? tak je väčšia pravdepodobnosť že aj krpci budú mať takú predispozíciu nie? však preto sa píše do posudku aké ma zuby,nie? či? ja nehovorím o krivých zuboch ale doslova posunutej sánke.
ja viem že u pp chovu budem mať väčšiu pravdepodobnosť,že sa nič také nestane,nezastávam si množiteľov,to v žiadnom prípade ale ak si už niekto nájde tú námahu vysvetliť budúcim majiteľom prečo pp a potom zahlási toto........
disarm
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod Liola » Uto 29.11.2011 16:12

Disarm, ano rozumiem, o co Ti ide. Chovatelka Ta nahovarala na podvod,naozaj mohla podvadzat rovnako aj predoslej generacii... Vybrat si chovatela byva este vacsia fuska, ako stena :lol: .
Bola som pri tom, ked sa robil rtg dbk na uchovnenie a v tej iste narkoze sa robila uprava chrupu a priprava na strojcek, problem bol nielen v zuboch, ale ja v celusti ... majitelka hovorila o uraze. Akokolvek, ak pes nemal predtym vydanu aj riadne potvrdenu zubnu kartu, asi by to vo mne pochybnosti vzbudilo :nwm: . Ale pokojne to mohla byt aj pravda...tazko povedat.
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod mmseltie » Uto 29.11.2011 16:21

Chov s PP je tak ako každá iná naša činnosť hlavne o ľuďoch. Všade nájdeš poctivcov, nejaký ten stred a samozrejme aj :censored: . Je fakt, že po stretnutí s poslednou kategóriou stráca človek chuť žiť.
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod disarm » Uto 29.11.2011 16:46

Liola píše:Disarm, ano rozumiem, o co Ti ide. Chovatelka Ta nahovarala na podvod,naozaj mohla podvadzat rovnako aj predoslej generacii... Vybrat si chovatela byva este vacsia fuska, ako stena :lol: .
Bola som pri tom, ked sa robil rtg dbk na uchovnenie a v tej iste narkoze sa robila uprava chrupu a priprava na strojcek, problem bol nielen v zuboch, ale ja v celusti ... majitelka hovorila o uraze. Akokolvek, ak pes nemal predtym vydanu aj riadne potvrdenu zubnu kartu, asi by to vo mne pochybnosti vzbudilo :nwm: . Ale pokojne to mohla byt aj pravda...tazko povedat.


súhlasím
disarm
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod label » Uto 29.11.2011 17:06

Stena bolo predavane v zhladom na predkus len za 100eur cize na chovatelku v tomto smere nemozem povedat krive slovo. Len sa mi nezdalo tvrdenie ze predkus sa moze sam napravit
label
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod katkariinka » Uto 29.11.2011 19:37

label, tak teoreticky sa moze zmenit, rovnako ako sa povodny korektny skus moze "pokazit"
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod Liola » Uto 29.11.2011 20:25

label píše:Stena bolo predavane v zhladom na predkus len za 100eur cize na chovatelku v tomto smere nemozem povedat krive slovo. Len sa mi nezdalo tvrdenie ze predkus sa moze sam napravit

Aspon, ze tak :yes: . Takyto pristup beriem.
Spodna celust rastie dlhsie ako vrchna, cize ak je u steniatka o par mm kratsia (nie je to neobvykle), ma slusnu sancu dotiahnut sa na hornu. V opacnom pripade je naprava menej obvykla...ale dufat za 100eur je rozhodne menej stresujuce, ako dufat za 1000:lol:
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod label » Uto 29.11.2011 21:31

No ale ked spodna celust rastie dlhsie, a u predkusu uz dlhsia je tak sa to bude len zhrorsovat, nie??
label
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod MisheliQ » Uto 29.11.2011 21:38

No to je ten opačný prípad, kedy je horná čeľusť kratšia ako dolná. (ak som to teda dobre pochopila)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod label » Uto 29.11.2011 22:13

Ved sa bavime o predkuse a vtedy je dolna celust dlhsia nez horna sanka
Neda sa mi nahrat foto tak tu je to pekne zobrazene
http://prazsky-krysarik.cz/index.php?id=123
label
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Vrodené vady u PP psíkov

Poslaťod Offca » Uto 29.11.2011 22:28

Nadej umiera posledná. Moja suka je svetlý prípad, kedy zázrak zafungoval, a hoci mi všetci opýtaní (slušné esá) vraveli, nech nedúfam, tak mojej sučine sa po prezubení napravil predkus (do ktorého som mohla strčiť malíček) do krásnych nožníc. Jej sa vyhupsla dopredu spodná čelusť a vrchná pomalinky dorástla :yes: A minula som na nu vjačší balík, ale to je jedno.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo