Systém pomenovavánia šteniat vo vrhu

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Označenie vrhu

Poslaťod Tatiana » Str 16.01.2008 22:35

podla mna ak mas novy nazov mozes kludne od A,ale zasa ved uz mas tri vrhy zapisane takze pokracovat mozes tiez,mam znameho co ho to tiez zastihlo a ten pokracoval tiez na ine plemeno
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Označenie vrhu

Poslaťod MisheliQ » Sob 19.01.2008 15:34

mairi píše:
MisheliQ píše:na stránke mali už vrh Z, čo sa mi zdalo ako hotová divočina..veď 47 vrhov by približne museli mať.

preco? nechapem, ked niekto chova 20 rokov, ma doma 4 -5 chovnych suk + dalsich 5 v spolumajitelstve, odchova tak dva vrhy za rok u seba, jeden inde, to mas 60 vrhov, bez problemov :) a nepovazujem to za velkochovatelstvo.

no ja som to myslela, že to je hotová divočina ak by mala toľko vrhov jedna jediná sučka :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Označenie vrhu

Poslaťod MisheliQ » Sob 19.01.2008 15:37

Priscilla píše:
MisheliQ píše:pretože ja som videla jednú chs, čo si aspoň pamätám, a na stránke mali už vrh Z, čo sa mi zdalo ako hotová divočina..veď 47 vrhov by približne museli mať..

47? Ako si prišla na toto číslo? Normálna abeceda (bez písmen s mäkčeňmi a dľžňami) má, ak dobre rátam, 26 písmen

to číslo som si zapamätala, keď nám to hovorili na prváku na základke, nerátala som koľko máme psímen bez mäkkčeňpv atď..len som si pamätala, že toľko písmen je v našej Abecede, čiže toľko je s mäkkčenmi, dlžnami blablabla..no..nezamýšľala som sa nad tým :nwm:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Označenie vrhu

Poslaťod Fraga » Uto 22.01.2008 12:33

Jéééééj čo všetko tu rozoberáte :no: jj ja som tiež počula že pre prehľadnosť je lepšie začínať od A, ak je viac plemien, tak je vhodné každému abecedu od začiatku aby sa to neplietlo... a zase keď sa abeceda pretočí a mala som 4 šteniatka na A, Aris, Athena, Asta, Amor, a v AII bude Astor, Aida, Althon, Alice, tak by to nemalo vadiť nie?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Označenie vrhu

Poslaťod Tatiana » Uto 22.01.2008 17:03

aj ked ides podla abecedy nepopleties to aspon vies ktory vrh akeho plemena na ake pismeno mas :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Označenie vrhu

Poslaťod Fraga » Uto 22.01.2008 20:22

v podstate ano ide o to aby ta ista fenka nemala dve A a ked ich už ma aby neboli tie mena na A rovnake hej? :smile:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Označenie vrhu

Poslaťod Tatiana » Uto 22.01.2008 20:35

teoreticky vzate ak by dlho zila mohla by mat aj dve Acka,ale vzhladom na vek dozitia a posobenie v chove max.do osem rokov je to nemozne,aby jedna sucka otocila abecedu :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Označenie vrhu

Poslaťod Fraga » Uto 22.01.2008 20:38

no ved jedna nie...to je prave myslene na ten prípad ked na jednu abecedu sa davaviac plemien, alebo viac psov z jedného plemena v jednej chovke... no chvala bohu je dovolene len raz ročne šteniatka...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Označenie vrhu

Poslaťod Tatiana » Uto 22.01.2008 20:47

sucka moze mat za dva roky tri vrhy v nasom klube,ale neviem kto by daval nakryvat 2x za rok,mne to vychadza raz aj za dva roky :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Označenie vrhu

Poslaťod Fraga » Uto 22.01.2008 21:39

Tatiana píše:sucka moze mat za dva roky tri vrhy v nasom klube,ale neviem kto by daval nakryvat 2x za rok,mne to vychadza raz aj za dva roky :smile:

ss ok? :)
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Označenie vrhu

Poslaťod Tasha » Str 05.03.2008 11:37

No niektoré plemená sa hárajú len raz za rok. Takže u nás to pôjde pomalšie. Grace sa hára len raz za rok a Kira 2x. ale možno sa Grace prispôsobí a bude sa hárať 2x, ale to by som už nechcela. Stačí raz.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Abeceda chovateľskej stanice

Poslaťod gabrievamfim » Uto 25.11.2008 16:11

Viete niekto s istotou, aký je kľúč v zadávaní písmenok vrhov. Keď dom mala vrh "A" jedného plemena, tak nasledujúci vrh iného plemena bude "B" alebo sa znovu začína od "A". Čo mi pamäť siaha, raz sa išlo podľa plemien, o pár rokov podľa vrhov chovateľskej stanice a NO mali samostatnú abecedu a včuľ už vôbec netuším, aká je móda :nwm:
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Re: Abeceda chovateľskej stanice

Poslaťod Efa » Uto 25.11.2008 16:33

Co ja mam informacie tak ze vraj sa moze ist oboma sposobmi
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Abeceda chovateľskej stanice

Poslaťod Tweety » Uto 25.11.2008 16:43

tiež mám info že sa používajú oba sposoby
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: Abeceda chovateľskej stanice

Poslaťod kikus » Uto 25.11.2008 19:14

My pokracujeme v ABC podla poradia vrhov bez ohladu na plemeno. Podla mna je to v ramci jednej stanice a nie je dovod na zacinanie od zaciatku. Ak prides na koniec ABC-dy aj tak musis zacat od znova a potom by to bolo dost popletene.
kikus
Snoopy
 
Príspevky: 152

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo