Označenie jednotlivých šteniatok - mašličky, obojky...

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Označenie vrhu

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 28.01.2010 21:56

Efa píše:
Fraga píše:Mám ďalšiu otazku k OZNAČENIU VRHU ako a čim označujete šteniatka? Viem ze na krycom liste či jak sa ten papier vola su nakreslené štendulina, kam sa zakreslia znaky. ALE: aku šteniatka ako jeden napr. pri čierno pálených jazvečíkoch alebo argentínach ako šteniatka vhodne označit? šnurky, mašličky, bavlnky, fixy? Bojim aby sa šteniatka neudusili....hm?

tiez som uz nad tymto spekulovala a veru neviem ako to chovatelia praktizuju, pokial su neni steniatka otetovane, mozno bude vediet prezradit Tatranska Afrika ....

Od prvého dňa dávame šnúrky, ale treba odsledovať a kúpiť také, čo sa nepovoľujú, musí v nich byť trocha bavlny... šnúrky si nastrihám, konce zatavím nad sviečkou, aby sa nepárali a ak sa špinia, mením za čistejšie a väčšie. Ak niekto používa stužky, nie je to veľmi bezpečné, ak zvykne za ne sučka prenášať, šnúrky pružia.
najneskor v 10 dňoch meníme za rozlišovacie obojky, ak sa štendo niekde zachytí, sám sa rozopne, čo je síce bezpečné, ale stáva sa, že občas sú bez obojkov, ale vtedy ich už bezpečne rozpoznám - niektoré podľa nejakého bieleho fliačiku, väčšinou podľa tvaru ridge.
Noví majitelia dostávajú so šteniatkom prvú šnúrku a obojček, nechcú veriť, že tá ich obludka sa so toho niekedy vošla...
S rozlišovacími obojkami sa snažíme vydržať až do tetovania, pri prvom vrhu som urobila tú chybu, že pred tetovaním som im slávnostne dala dospelácke obojky a potom boli celé zelené... :ha:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Označenie vrhu

Poslaťod Tingri » Štv 28.01.2010 22:09

Ideálne je mať každé šteniatko inej farby:-))))))) to netreba ani šnúrky ani obojky ako u nás:-))))) :no: :smile:
Tingri
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Označenie vrhu

Poslaťod Fraga » Pia 29.01.2010 9:29

:heh: Tingri presne ako hovoríš jeden chlapec bol b/t druhý red a jedno dievča bolo b/t a druhé red. Človek sa naozaj nemohol pomýliť a odpadli starosti aj s označením. Škoda mohla som si to aspoň vyskúšať v malom keby boli jednej farby :heh: Teraz ked budu weimoškovia tak im asi bodky nastriekam :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Označenie vrhu

Poslaťod leuska » Pia 29.01.2010 15:11

Ja som tiez nemala problem pri foxterieroch,ale ked ich trebalo zakreslovat do papierov,tak to bola zabava :aaa: Kazde som si dala do malej krabicky na stol a kreslila :haha:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Označenie jednotlivých šteniatok - mašličky, obojky...

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 04.03.2013 21:16

Ponúkam šnúrky pre rozlíšenie šteniatok hneď po narodení a na prvé dni.
10 ks, dĺžka podľa dohody (bežne 20 - 32 cm)
Bežná cena 4 € + poštovné, pri uvedení hesla DOGFORUM pri objednávaní cena 3,60 € plus poštovné.
ObrázokObrázok
http://tatranskaafrika.sk/rr/rrshop.sten.html
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo