Náklady na chov (článok)

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod dolki22 » Ned 05.08.2012 16:27

Preco to potom ti ludia robia, ked je to take minusove????????????????????????????, :heh:
Mam znamu ktora zije v zahranici a chova, posledny vrh sa jej narodilo 9 steniat, kazde stena predala za 1900e. (tj. 17 100e za 9 steniat), to mi tu chce ako niekto povedat, ze jej realne naklady na stenata boli take vysoke ako suma za ktoru ich predala....?? to tazko....
dolki22
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod MisheliQ » Ned 05.08.2012 17:50

dolki22 píše:Preco to potom ti ludia robia, ked je to take minusove????????????????????????????, :heh:

pretože to nerobia pre peniaze:
Na tom nie je nič zvláštne ani smiešne
dolki22 píše:Mam znamu ktora zije v zahranici a chova, posledny vrh sa jej narodilo 9 steniat, kazde stena predala za 1900e. (tj. 17 100e za 9 steniat), to mi tu chce ako niekto povedat, ze jej realne naklady na stenata boli take vysoke ako suma za ktoru ich predala....?? to tazko....

Tu nie sme v zahraničí ale na Slovensku. Aj svoj plat, cenu potravín, pohonnej hmoty a mnoho iného porovnávaš so zahraničím???
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod dolki22 » Ned 05.08.2012 21:05

OK. a potom ako je mozne ze aj na slovensku niekto nepracuje ako zije iba z chovu ako sa to da?
dolki22
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod MisheliQ » Ned 05.08.2012 21:15

Kto tak žije?? Poznáš niekoho takého??
Ja nikoho takého nepoznám z chovateľov psov s PP. U chovateľov psov bez PP som sa s tým však stretla, niektorí to aj sami priznávajú, že si zarábajú psami, a preto nepracujú, a tí teda zarobia na chove psov oveľa viac ako chovatelia psov s PP
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod adavra » Ned 05.08.2012 21:15

dolki22 píše:OK. a potom ako je mozne ze aj na slovensku niekto nepracuje ako zije iba z chovu ako sa to da?
veď sa toho niekoho opýtaj :ach:
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod dolki22 » Ned 05.08.2012 21:16

hej poznam takych a ne jedneho... s PP podotykam, takze asi to take stratove neni...
dolki22
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod MisheliQ » Ned 05.08.2012 21:25

Napíš názov ch.s., nech vieme aj my o koho ide
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod dolki22 » Ned 05.08.2012 21:42

nemam potrebu to sem pisat, lebo tu sa prezentuje ze odchov steniat stoji 170 000korun /to akoze podla teba ako funguje, ked chce niekto steniatka, tak si zobere pozicku na odchov??? / tak to by ti ludia potom asi tazko robili, neviem ci je niekto ochotny sa z lasky zadlzovat.. Proste vy ste tu presvedceni o niecom a zas niekto druhi sa s tym nestotoznuje. sikovnym a priebojnym patri svet a ostatni o tom len polemizuju...
A podla clanku kde to je vyratane tak ze za jeden vrh je v minuse 40.450 tak, ked ma CHS za rok 3-4 vrhy tak je v minuse okolo 160 000 anoo....?? Tak to je strasne sci- fi tento vypocet...Tak to by som chcel videt ci by bol niekto v tom pripade ochotny mat CHS...
A odcervenie a ockovanie pre 8 stenata 20 000?? to akoze kam chodia ockovat a odcervovat??
Pasta na odcervenie steniat 24g stoji 10 euro..
dolki22
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod adavra » Ned 05.08.2012 21:53

Lenže takých je málo. Väčšina chovateľov má jednu sučku a asi ťažko bude na nej zarábať a nie ešte z nej žiť. Bežná CHS má max. jeden vrh za rok- dva
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 05.08.2012 21:54

dolki22, až tak veľmi ťa ten rozpočet trápi? :ach: Ten článok je len naozaj informatívny a je v ňom všetko, čo ZAČIATOČNÍK, ktorý nikdy psa nemal, tým pádom ani žiadne potreby, pomôcky, zaplatí za chov. Nie každým chovom sa ,,vyhodíí´´ tá cena, pôrodný box asi nebudeš kupovať dvakrát. A celkom dosť záleží aj na plemene (množstvo krmiva apod.) Trošku sa zamysli predtým, ako začneš mudrovať, no. :ach:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod MisheliQ » Ned 05.08.2012 21:58

To sa dalo čakať. Ani ja nemám potrebu ťa presviedčať o opaku. :nwm:
Je normálna vec, že si chovateľ na odchov šteniat šetrí. Bolo by dobré, keby si si prečítal aj toto.
No a v neposlednom rade, nikto tu nepíše, že na tom chovateľ nezarobí, ale žeby to mal ako jediný príjem s tým som sa stretla jedine pri chove psov bez PP

Adavra, Vikiki :jop:
Naposledy upravil MisheliQ dňa Ned 05.08.2012 22:07, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod hruska » Ned 05.08.2012 22:03

no, podla mna su tam tiez niektore naklady prehnane. Aspon podla toho, co platim u veta ja a zilincania mi potvrdia, ze klinika je najdrahsia v okoli.
Som vsetkymi desiatimi za pp chov, ale tvrdit, ze sa na nom neda zarobit mi pride scestne. Nevravim, ze pre kazdeho je to biznis, ale aj taki sa najdu a mozno ich nebude az tak malo, ako sa tu snazi prezentovat.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod MisheliQ » Ned 05.08.2012 22:11

hruska píše:Som vsetkymi desiatimi za pp chov, ale tvrdit, ze sa na nom neda zarobit mi pride scestne. Nevravim, ze pre kazdeho je to biznis, ale aj taki sa najdu a mozno ich nebude az tak malo, ako sa tu snazi prezentovat.

Kto to tvrdí?
Dolki tu ale píše o tomto a nie o tom, že na tom chovateľ niečo zarobí
dolki22 píše:OK. a potom ako je mozne ze aj na slovensku niekto nepracuje ako zije iba z chovu ako sa to da?

Neviem si ozaj predstaviť, žeby som žila z chovu psov. To by bol dosť nestabilný príjem a neviem či by mi vôbec vystačil na živobytie. Ale dolki by sa asi vedel podeliť o skúsenosť, keďže takých ľudí pozná
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod hruska » Ned 05.08.2012 22:22

Miska, ved cela tema je o tom, ze kazdy je stratovy a ako sa na tom neda zarobit. Ci zasa zle citam?
A urcite su aj chovatelia "na plny uvazok", samozrejme, nemaju jedneho psa, ale bude ich tam viac. Niekedy az prilis vela na moj vkus...Obcas je hranica medzi chovatelom a "chovatelom" velmi tenka.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Náklady na chov (článok)

Poslaťod dolki22 » Ned 05.08.2012 22:24

no vy vsetci to tvrdite, ze to je prudko minusova cinnost a chovatel je v minuse, staci prejst na tomto fore par stranok.
Aha nestabilny prijem a ked chces mat normalnu chs tj viac psov aj suk, /nie jednu suku lebo to pre mna neznamena poriadna chs ani s tym dieru do sveta neurobis/ ako by si chcela sklbit odchov steniat a ked ti dojdu ludia nakryvat svoje sucky a socializovat svoje stena/kedze je predpoklad ked sa narodia stenata ze si nieco nechas/ a ucit ich na vystavy s pracou??? Neviem ako si to realne predstavujes, ked ty ano tak klobuk dole :poklona:
dolki22
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo