Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod hriva » Str 17.09.2014 13:43

Ale malo psov sa ti pôjde vyslovene zabiť ak majú možnosť úniku. (Nehovorím o pitoch)
Tu napríklad psy čo už s divočinou nemajú nič, , ale tá komunikácia tam stále je (toho dementa majitela nekomentujem) :joint:
Dominant Behavior of German Shepherd and Rottweil…: http://youtu.be/Y5Yz9n5cHNU
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Silvuch » Str 17.09.2014 13:45

bary takto komunikuje tiez, len nie, ked je zahnany do uzkych.. Co sa v meste stava casto.. Na volnom priestranstve je to ine, takisto je to ine svorka vs svorka, nie jedinec vs svorka a takisto ti psi maju stopro respekt pred panom..
vela veci.
btw, dolezity fakt.. Tam sa ucia uz stence.. Ono ked som bola na prednaske o Gronsku, kde tiez vladne medzi psami harmonia, tak po precitani knihy som zistila, ze zo steniat z vrhu zostanu tak dve.. Proste drzost tam nejak neprechadza. kdezto v civilizacii prejde vsetko. :nwm:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Bad » Str 17.09.2014 14:37

Ta komunikace byla krásná :jop:
Umí komunikovat, jsou to přírodniny a žijí přirozeně, člověk jim neřídí každé prd, vychovává smečka.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Silvuch » Str 17.09.2014 22:15

tu ale treba prihladat na fakt, ze uz len pustit sa do bitky by bolo osudne, lebo je to smecka a tam sklbu toho, co je na zemi. Myslim, ze prirodni psici to dobre vedia. Aj pozorovanim.
Plus teda, nemyslim, ze clovek neriesi. Teda neriesi kazdu blbost a zavrcanie, ale riesi bitku palicou.. Aj take videa su a ako som vravela, je vidno, ze psici maju pred majitelmi respekt, a vedia, ze asi aj odtialto dostanu. Na inych videach to je lepsie vidiet, ako to "riadi" pan.
Ta priroda je ale carovna. :love:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Puk » Štv 18.09.2014 7:53

kellee píše:
Silvuch píše:hruska, co to takyto NO?
http://www.guofuqy.com/zg.asp




a toto sa moze niekomu aj pacit??? ja znesiem vela, ale toto??? nestaci ze maju hrb pomaly ako tava tak este aj kratsi nos tomu urobia, no chuda zviera


Mne sa to náhodou páči, skvele som sa na tom hneď zarána pobavil. Quinty prepáč sarkazmus - ale na dnešnom NO už veľa pokaziť nie je čo... A komu sa nepáči jeden hrb? Je dosť možné, že onedlho začnú "šľachtiť" aj dvojhrbých! Len sa ešte musia dohodnúť, či ten prvý posunú viac ku krku, alebo ten druhý bude menší, alebo ako :haha:

Nyssa, ja keď som videl na pľaci VK (nemyslím teraz jednotkové skúšky), teda keď už majiteľ nabral odvahu a nastúpil, málokedy ten pes nepodal solídny výkon. Neviem, či ste v tomto takí kritickí a menej sebavedomí ako majitelia NO a malín (poniektorí)... :no: Ale : určite ešte aj u nich zostal veľký pracovný potenciál, iná vec je to čo píšeš - zužujúci sa genofond... Škoda!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod QuintipaNO » Štv 18.09.2014 10:56

Puk píše:Quinty prepáč sarkazmus - ale na dnešnom NO už veľa pokaziť nie je čo... A komu sa nepáči jeden hrb? Je dosť možné, že onedlho začnú "šľachtiť" aj dvojhrbých! Len sa ešte musia dohodnúť, či ten prvý posunú viac ku krku, alebo ten druhý bude menší, alebo ako


Puk k tomuto ti viem bohužiaľ povedať len jedno, bol si tam x rokov, a kedže si dobrovolné odišiel (dôvody sú tvoja vec)
takže ťa teraz už do toho dve veci obidve pri napísaní do tohto textu by porušili pravidlá tohto fora :joint:

A len by som dodal že čo tam po hrboch hlavne že to bude mať vygumovanú gebulu na cvičáku. :haha:

A teraz preč sarkazmus a najme pri ľuďoch ako si ty (teda taký čo vedia čo vravia) a nie len JPP. Je smutné keď aj ty vidíš len hrb a robíme si všetci akože strašnú "sarkastickú" prču z hrbu a pred vygumovaním mozgom čo nemá nič spoločné s povahou NO zatvárame všetci očká ,,bo šak to zostrelilo figurant na placi,, :hmm: smutné
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Bad » Štv 18.09.2014 11:10

QuintipaNO píše:Je smutné keď aj ty vidíš len hrb a robíme si všetci akože strašnú "sarkastickú" prču z hrbu a pred vygumovaním mozgom čo nemá nič spoločné s povahou NO zatvárame všetci očká ,,bo šak to zostrelilo figurant na placi,, smutné

tohle rozviň, zní to zajímavě..... :ha:

jenom tak mimo - jsem si myslela, že právě NO má mít a tak byl šlěchtěn, nejlépe vygumovatelný mozek, že u tohoto plemene platí nejvíc "je takový, jakého si ho uděláš", že nemá nic řešit , myšlenky do něj vkládá psovod, jako voják......
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod QuintipaNO » Štv 18.09.2014 11:24

Ty tiež, tam sa švačaj kuknúť zasa na cvičák a nie tu steš dačo rozvíjať :jazyk:

Bad to už zasa ale pletieš, to má stále byť ľahko učiteľný ale to neznamená že má mať vygumovaný mozog.
Povaha má byť zasa blabla, vyrovnaný, dobrosrdečný, pozorný, ovládateľný, nepredpojatý (toto osobne mám najradšej :joint: ) a teraz nastávajú tie problémové časti nervovo vyrovnaný a pevný. A ďalší problém, má byť odvážny, bojovný, tvrdý.
A toto nemá žiaden súvis či má alebo nemá hrb na chrbte.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Nyssa » Štv 18.09.2014 11:29

Puk píše:Nyssa, ja keď som videl na pľaci VK (nemyslím teraz jednotkové skúšky), teda keď už majiteľ nabral odvahu a nastúpil, málokedy ten pes nepodal solídny výkon. Neviem, či ste v tomto takí kritickí a menej sebavedomí ako majitelia NO a malín (poniektorí)... :no: Ale : určite ešte aj u nich zostal veľký pracovný potenciál, iná vec je to čo píšeš - zužujúci sa genofond... Škoda!

tak to máš pravdu, ak sa bradáč ukáže už na vyššej skúške, je sa na čo pozerať. Ale koľko je takých? Na SK momentálne asi traja, z toho len 1 v SVV. A zas na druhej strane by som niektorým vedela vytknúť to, o čom som písala vyššie. Ani len "práca" nie je všetko. Má byť skĺbené zdravie, povaha, a AJ exteriér :smile:
K sebavedomiu - divíš sa? Všade, kde príde exot sa smejú. Na kvalifikačkách sa figuranti po bradáčovej obrane zhrčia k sebe a rýchlo sa idú posmievať, že bradáč kúsal, aké to bolo :ach: smutné
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Bad » Štv 18.09.2014 11:40

QuintipaNO píše:nepredpojatý

se domnívám, že = moje "neřeší"

QuintipaNO píše:teraz nastávajú tie problémové časti nervovo vyrovnaný a pevný. A ďalší problém, má byť odvážny, bojovný, tvrdý.

tak to je jeden problém ne? A to problém typu nervové soustavy. Dnešním požadavkům sportovní kynologie vyhovují psi velmi temperamentní, hraví, lovci (obrana není boj ale lov, vždyť jak dlouho bylo "zloba" takřka sprosté a zakázané slovo, rovné "agresor", přičemž pes schopný pracovat ve zlobě je ten nejbezpečnější pes vůbec...) = slabší nervová soustava......ne? To jako problém i u NO?

Edit: ty myslíš co pod pojmem :vygumovat mozek" ? Já tím myslím, že by měl být (jako plemeno) velice lehce motivovatelný a zároveň ve velké míře (až bych si to dovolila přirovnat k feťákovi)
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Puk » Štv 18.09.2014 17:20

QuintipaNO píše:
Puk píše:Quinty prepáč sarkazmus - ale na dnešnom NO už veľa pokaziť nie je čo... A komu sa nepáči jeden hrb? Je dosť možné, že onedlho začnú "šľachtiť" aj dvojhrbých! Len sa ešte musia dohodnúť, či ten prvý posunú viac ku krku, alebo ten druhý bude menší, alebo ako


Puk k tomuto ti viem bohužiaľ povedať len jedno, bol si tam x rokov, a kedže si dobrovolné odišiel (dôvody sú tvoja vec)
takže ťa teraz už do toho dve veci obidve pri napísaní do tohto textu by porušili pravidlá tohto fora :joint:

A len by som dodal že čo tam po hrboch hlavne že to bude mať vygumovanú gebulu na cvičáku. :haha:

A teraz preč sarkazmus a najme pri ľuďoch ako si ty (teda taký čo vedia čo vravia) a nie len JPP. Je smutné keď aj ty vidíš len hrb a robíme si všetci akože strašnú "sarkastickú" prču z hrbu a pred vygumovaním mozgom čo nemá nič spoločné s povahou NO zatvárame všetci očká ,,bo šak to zostrelilo figurant na placi,, :hmm: smutné


Quinty - prepáč, to keď nemám už NO, už sa nemôžem k nemu vyjadrovať? A k iným plemenám, čo tiež nemám, by som sa nemal vyjadrovať podľa tohto asi tiež... :nwm: Tak mi to totiž logicky vychádza, je to tak? Asi si sa zbytočne :kak: Len na okraj - mňa tieto "čínske produkty" z viacerých dôvodov oslovili, aj keď cez úsmev... :ahoj:
Musíš mi odpustiť, mne súčasný NO (a vôbec smerovanie chovu tohto plemena od roku cca 1980) nedovolí byť iným, ako sarkastickým, pretože ak sa v Nemecku samotnom nechytia za nos, tu sa bude ďalej len paberkovať a žiť v Deutsche tieni. To, že som vypichol hrb - nuž mohol som aj iné veci, a je toho fakt mnoho čo by sa dalo - povaha je jedna z tých, vecí, samozrejme. Ale v tomto čínskom prípade si myslím, že istý stupeň samostatnosti, odvahy a nebojím sa povedať i "rozumu" by NO práve od toho molosa mohli pobrať... Sarkazmus spočíval predovšetkým s trochou nadsázky smerom k tým, ktorí toto dopustilim dopúšťajú a strašne sa obávam, že dopúšťať sa budú ďalej...
Jasné, že nevidím len hrb, to si hádam pochopil :smile: :no: ...

Nyssa - toto by ma trápilo najmenej. Pes ukáže a dokáže... Mne VK pracujúci na úrovni hodne imponuje. Vieš, každý kto sa usmieva (a priznám sa, v mojich kynologických začiatkoch som ani ja nebol iný!) by si to mal výcvikovo skúsiť aj s iným plemenom, aby pochopil...Ale neboj, ak tieto súčasné trendy a vývoj bude pokračovať ďalej, budú sa smiať aj ďalším, dnes ešte tolerovaným plemenám. A obávam sa, že keď už budú vymyslené "dokonalé detaily" v hodnotení, a nebude sa dať už ustupovať v zľahčovaní, príde sa na to, že "obrana" je zbytočná... :hi: Čierna vízia, aspoň pre mňa...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod wer » Štv 18.09.2014 19:00

vsak celkom realna hrozba. par aviz tu uz bolo...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod QuintipaNO » Štv 18.09.2014 19:59

Puk, neprepáčim :heh: to že ťa do toho už teraz .... bolo myslené tiež sarkasticky :smile: a práve to bolo naopak, že si sa mal viac, aj keď chápem že x rokov sa proti vetru cikať nedá, ono byť v kuse ocikaný nie je práve slasť. :joint:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Puk » Štv 18.09.2014 20:53

Aha, už chápem. :joint: Ale to ďalej je skôr na osobný debat. Sem to ťahať nemienim. Raz možno na tú debatu dôjde. A keď aj nie, svet sa nezmení, kynologický už vôbec. :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Nyssa » Pia 19.09.2014 5:49

Puk, možno trápilo najmenej, ale trápi. A hlavne pre nováčikov, ktorí sa nerozhodli či pre BOM alebo NO je to neskutočne demotivujúce. A použijem presne ten výraz spred dvoch príspevkov - cikať proti vetru sa nedá donekonečna :no:
Puk píše:Vieš, každý kto sa usmieva by si to mal výcvikovo skúsiť aj s iným plemenom, aby pochopil...

:jop: presne tak
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo