Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Dodikee » Pon 03.01.2011 14:12

Misheliq a obstála som? :smile:
Obrázok
Dodikee
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 529
Bydlisko: Krajné

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod moth » Pon 03.01.2011 14:16

Moj nazor: Obstála :jop:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 03.01.2011 14:18

počet vrhov môže veru zavádzať. a ďalšia vec, ako nestranný pozorovateľ, aj mňa by ten počet trochu odradil. možno keby vidím, že je tam spolumajiteľstvo, pôsobilo y to úplne inak... toš, internet.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod MisheliQ » Pon 03.01.2011 14:21

Dodikee obstála :jop:
A pridávam sa k Leiluske, tiež by som mala pochybnosti :angel: Ale toto je aspoň dôkazom toho, že netreba dať vždy na prvý dojem - treba sa len pýtať! :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod moth » Pon 03.01.2011 14:25

MisheliQ píše:Moth tak o skúsenostiach s chovateľskými stanicami sa píše aj v tejto téme http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f= ... s+mate+psa

Tak konecne som danu temu prestudovala a som stastna, ze novi majitelia steniatok su vacsinou stastni a spokojni s ch.st. odkial si steniatko zadovazili!!!
Letmo som presla aj dalsie temy, len stale som nenasla to co hladam, teda taku temu, v ktorej pisu samotni chovatelia ako sa im dari / nedari v chove toho ktoreho plemena, takze by som rada citala skusenosti samotnych chovatelskych stanic, ako su spokojne v mnohych ohladoch chovu psov s PP na SK z pohladu spoluprace s klubmi s poradcami chovu s cinnostou klubov, ich prinosom pre dane plemeno a navazne so samotnou SKJ teda z pohladu chovatela s plemennou knihou hlavne. Urcite by ma zaujimalo aj ake mali stastie / nestastie na novych majitelov svojich steniatok a tak... Ak predsalen niekde taka tema existuje, moze ma prosim niekto navigovat, prosim prosim :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 03.01.2011 14:28

téma tu je len z opačnej strany - názor majiteľov na chovateľov. aspoň myslím...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod moth » Pon 03.01.2011 14:36

Leiluska píše:téma tu je len z opačnej strany - názor majiteľov na chovateľov. aspoň myslím...

...ved to :ua: Tak nemohol by nejaky kompetentny chovatel zalozit aj taku temu, presny nazov nechcem definovat, ale jednoducho "Chov psov s PP" napriklad, bola by to opozitna tema pre tuto temu a ak by existovala, clovek "nevedomy" z tejto temy by sa mohol nasledne navigovat do tej "spravnej" temy, pretoze chov psov by mal byt legalny a vychadzat z urcitych pravidiel. Tu sa iba vysvetluje aky je chov psov bez PP nespravny, tak treba mat po ruke ten spravny vzor, ako by to malo vyzerat! Viete o niekom, kto by sa zalozenia temy mohol podujat, ja tu v tych nickoch nemam velky prehlad :lol:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Dodikee » Pon 03.01.2011 14:40

Ďakujem :smile:
Na stránke mám však napisané, že sučky máme v spolumajiteľstve. Ale som rada, že sa to vysvetlilo. Myslím, že nemám zlé vzťahy s majiteľmi, okrem bývalých majiteľov nášho Rembranta, ktorého už máme naspäť doma.

Nie je to zlý nápad, pretože si myslím, že nie len majitelia majú právo kritizovať. Ak sa Vám ozve človek, ktorý chce sučku ktorá nemôže mať viac ako 1 a pol kila v dospelosti, je to trápne a úbohé! Je pravda, že ponúka sumu, ktorú by asi Slováci alebo Češi nezaplatili, ale ja som sa vtedy rozhodla dať sučku slovenskej majiteľke.
No len si predstavte, sučka vyrástla a má 1,6 kg (ak si to dobre pamatám) a určite ešte trocha naberie. Čo by s ňou dotyční robili, že nevyhovuje ich predstavám? :hmm: Preto som rada, že som sa vtedy rozhodla tak, ako som sa rozhodla.
Obrázok
Dodikee
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 529
Bydlisko: Krajné

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 03.01.2011 14:45

tak založím v téme chovateľstvo... a prosím moderátora presunúť tam tieto OT
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod raky » Pon 03.01.2011 14:46

Hej tá téma by bola super - človek má veľa zážitkov... Len sa bojím, že po zverejnení pravdy by sme odradili mnohých začínajúcich chovateľov... a tým asi nepomôže k regulácii bez PP psíkov... teda za mňa... :hi: :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 03.01.2011 14:47

Sem poprosím prispievať majiteľov ChS, aby sa podelili o svoje skúsenosti s novými majiteľmi.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Psy bez PP a ich šírenie

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 03.01.2011 14:47

už je:
viewtopic.php?f=30&t=11072
nazvala som to
Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti
snáď to vystihuje... anyway, zmením ak bude treba...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod moth » Pon 03.01.2011 14:56

SUPER!!! :jop:

Tak aby som nepisala OT uz do temy, kde sa myslienka zalozenia takejto temy zrodila, rada by som uprimne nieco napisala moj nazor na zakladatelku tejto temy, ktora mala guraz ju zalozit :no:
Priznavam, ze absolutne nemam prehlad v plemene CSV, ktore je jej laskou, avsak po precitani jej webu, som nadsena a takychto nadsenych ludi, buducich chovatelov, ludi pripravenych pre svoje hobby - chov psov s PP - by malo byt viac a viac a viac!!! Tento web odporucam kazdemu, pretoze clovek ma moznost dozvediet sa aj vseobecne vela zaujimavych veci o psoch a pristupe k nim, takze dnes klobuk dolu po druhykrat a velmi velmi dolu! Proste perfektne, takyto realny entuziazmus a presvedcenie by mal mat kazdy, ak sa rozhodne pre tak zodpovednu cinnost ako je chov psov, s PP samozrejme!
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 03.01.2011 15:05

šmária :hi: keby viem, čo sa tu na mňa chystá, hehe.

anyway, chov psíkov je podľa mňa aj trošku postihnutie a musí to byť v človeku... zaujímať sa o všetko možné a mať snahu zdokonaľovať sa. nikto učený z neba nespadol, preto aj táto téma má podľa mňa význam - začínajúcim chovateľom dodať odvahu a podučiť sa niečomu.
niekedy mám pocit, že to, čo vyžadujem, aby mali v sebe ľudia, čo majú záujem konkrétne o čsv je veľa, ale keď sa na to pozriem z druhej strany vidím, že sama som bola hlúpa, keď som si brala svoje prvé čsv úplne nepripravená, potom si zase poviem, že až také prehnané to nie je :lol:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Etika a princípy chovu s PP - rady, skúsenosti

Poslaťod raky » Pon 03.01.2011 15:11

Leiluška :poklona: fakt pekná stránka a inak by som ani nevedel...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo