Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod Laura24 » Štv 09.12.2010 21:08

Prosim vas, citam, ze ked niekto chce mat chovnu stanicu, potrebuje byt clenom klubu.Ako sa ale mozem napriklad stat clenkou klubu, keby som chcela chovat Klee Kaiov a Mini Husky? Nepoznam ziadne kluby na SK.Moze byt clenstvo v zahranicnom? Takisto nemozem najst chovne stanice tychto plemien u nas ani u susednych cechov? Je to take zriedkave? Dakujem za radu :jop:
Laura24
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod zeane » Pia 10.12.2010 16:30

hlavne to nie sú plemená uznané FCI, takže chovateľské stanice produkujúce šteniatka s PP proste nie sú... :nwm: Dali by sa asi importovať odniekiaľ z ameriky, ale FCI ich ako plemená neregistruje (aaa Mini Husky tuším ani AKC), takže by si si moc nepomohla, o peniazoch za takýto import ani nebudem písať... :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod vavrena » Pia 10.12.2010 16:58

Načo je dobrý miniatúrny husky? Akože na ťahanie malých sánok? :nwm: :nwm:
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod LiENKA » Pia 10.12.2010 19:15

na okrasu :)

a presne ako pise zeane, u nas sa nic take nechova.. takze zbytocne tu budes hladat.. a ani naokolo..
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod Laura24 » Ned 12.12.2010 0:46

No Klee Kaiov nachadzam v inzeratoch v Anglicku, ale Mini Husky len v USA... zaujimalo by ma preco ich este nikto neimportoval do Europy? to velmi vadi, ze nie su uznane? to potom nemoze byt chovna stanica, ked ma havov bez papierov? v USA je o nich velky zaujem z toho co citam A urcite su lepsie ako tie male agresory civavy, i ked su male, povaha huskyho je zachovana, nie su krizene ako klee kai, len zmensene... :smile:
Laura24
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod usagi » Ned 12.12.2010 1:15

neviem z coho usudzujes ze su lepsie ako tie "agresory civavy" - kazdy pes je taky,akym si ho pan vychova,ak zmrvi vychovu mini "huskyho" bude z neho rovnaky agresor :nwm: tento husky je proste dalsi americky ulet,jedna sa o pracovne plemeno,vsetky parametre maju svoj vyznam.

vies cim ich krizili?alebo sa proste pracovalo na nestandartnych psoch?
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod Laura24 » Ned 12.12.2010 11:00

Nieeee len nechytat za slovicka.Civavy to maju v povahe, husky predsa nie. To je jedno, nebavme sa o civavach, nie su mi sympaticke :lol: Klee Kai je krizenec sibirskeho a aljasskeho husky s nejakym mensim psom, pouzili aj Schipperku a Americkeho eskimackeho.Ale mini husky je len zmenseny originalny husky, ziadne krizenie, ako to urobili, to naozaj neviem, je mozne, ze je to naturalna geneticka mutacia, myslim, ze niekomu sa tak narodili a tak ich dalej rozsiruje, len je skoda, ze nie su uznane ako samostatne, ale to asi ani nemozu byt, ak to je len zmenseny velky husky... x
Laura24
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod Laura24 » Ned 12.12.2010 11:04

A na okrasu isto nie su, to uz skor na tahanie tych malych sanok :lol: nemozem kvoli tomu spavat, o import by neslo, viem, ze by to bolo financne narocne.. ale podmienky mam celkom slusne, byvam v dome na polosamote, velky pozemok... len sa toho troska bojim, ked nie su uznane, a nemala by som ich papierove, ludia vacsinou chcu papiere ako zaruku... :nwm:
Laura24
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod vavrena » Ned 12.12.2010 11:57

No ale ja stále nechápem, načo je dobré miniatúrne záprahové "plemeno" s pôvodnou povahou, akú má. Na prácu by bol príliš malý, a ako spoločenský pes skrátka neobstojí. Tak mi skús toto vysvetliť.
Aby si ich ľudia brali do bytov pre pekné modré oči? Akože miesto terajších spoločenských plemien?
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 12.12.2010 12:39

smiem sa spýtať, či si už niekedy dáke plemeno chovala? vieš čo všetko to obnáša? už pri zvyčajnejších plemenách je problém ich správne umiestniť, nie ešte u plemena, ktoré tu vôbec nie je a navyše nie je uznané FCI. to znamená žiadne bežné výstavy a ani bežné postupy. všetko riešiť importom, zahraničím...
čo sa týka klee kaia, má ho kamoška, pochvaľuje si, ale ona ho adoptovala ako nechceného, nebrala si ho zámerne. čo sa týka mini husky - to zase bude nová móda - mini čivava, york, tak mini husky...
zázemie môžeš mať dobré, ale import plemena, ktoré na SVK a v okolí vôbec nie je, by som nechala niekomu, kto už má niečo odchované, vyzná sa, má značnú podporu ľudí vo svojom okolí a samozrejme financie. ide o to, že nestačí importovať jeden pár. opakované spojenia predsa nie sú žiaduce, to vie každý. to znamená import viacerých jedincov. povedzme, že budeš mať mini huskyho a klee kaia, vieš im poskytnúť pracovné vyžitie, na ktoré sú šľachtené (i keď vážne netším aký mali zámer pri šľachtení mini huskyho...). u nás na SVk jednoducho nie je ľahké niečo také priniesť a hlavne nie, ak sa v chove nepohybuješ dlho...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod Laura24 » Ned 12.12.2010 13:31

Hm, to je dobra otazka, myslim, ze je vela ludi, ktorym imponuje povaha huskyho, ale mozno by chceli prave takeho psika v mensej verzii, napriklad ja sama by som chcela mini huskyho pre seba... naozaj netusim, 100ludi, 100chuti, kazdy ma svoj vlastny nazor a svoje dovody preco mat prave mini verziu huskyho doma... :nwm:

ahojky, no s chovnymi stanicami skusenost nemam, len so psikmi ako takymi, odmalicka nejakeho mam, t.j. uz 25 rokov, len momentalne nie, staram sa o susedove, ma 3 :smile: .Moja kamaratka ma CHS civavy a seltie, mam u nej zazemie, pozna odberatelov, ktori by mali zaujem, radi mi so vsetkym, len na toto odpoved ani ona nemala, ako to je keby som chcela importovat psikov, ktori nemaju PP. tvoja kamoska ho ma odkial? z USA? o financie sa nebojim, chystam sa znova do zahranicia pracovat, ale toto je pre mna novinka, ako to nie su ziaduce? O tom sa mi kamaratka nezmienila... akoze ked budem mat doma jednu fenku a psika tak od nich nie je dobre mat viac krat steniatka? Ja by som si chcela totiz nechat od nich aj dalsie malicke... ta cena mini husky sa v USA pohybuje dost vysoko, od 800 do az 1500 dolarov.Uz nad tym uvazujem asi rok, a stale zbieram odvahu, neviem, ci do toho ist alebo nie... mohol by sa pozmenit zakon, dotacie od statu by mi tiez pomohli... :ua:
Laura24
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod calwen » Ned 12.12.2010 13:36

Dotacie od statu?? Zabudni :haha:
Skor sa priprav na poplatky obci...
No dobre a naco je tebe mini husky? Mne proste ten zmysel stale unika
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod Offca » Ned 12.12.2010 13:36

DOTACIE OD STATU?!????? :oo:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod Lindchen » Ned 12.12.2010 13:36

Laura, mám pocit, že v tom celom máš strašný chaos. Aká zmena zákona, aké dotácie??? Predstavujše si to ako "Hurvínek válku", bez urážky.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chovatelstvo Aljasskych Klee Kaiov a Miniaturnych Husky

Poslaťod Nyssa » Ned 12.12.2010 13:39

a ďalšia vec, tých 800 - 1500 dolárov zas až tak veľa nie je (no možno za kríženca áno), ale treba si uvedomiť, že to je len cena za šteňa a musíš si k tomu prirátať ešte aj dopravu.
a tiež sa pridávam k otázke, na čo ti je mini husky?
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Ďalší

Späť na Chovateľstvo