Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod martin_s » Pon 04.06.2018 7:35

bibac211 kedze uz mate retrievera a zvazujete okrem svajciara aj nieco mensie, co tak toller (Nova Scotia Duck Tolling Retriever)?
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod usagi » Pon 04.06.2018 16:56

Bibac - ak malého,aktívneho, s dobrou vydržou,tak by som zvážila trpasličieho pinča. To je fakt turbo pes. Mám doma 10 ročného a zvládne toho oveľa viac ako 5 ročná kólia.
Pozornému nie je príroda ani mrtva,ani nemá... (Goethe)

Живи, и жить давай другим...

usagi
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vikiki22 » Uto 05.06.2018 6:25

Neviem, či by som išla do psa do bytu, ktorý má sklony k štekotu. :lol: Jazvečíka asi radšej nie, síce je aktívny, ale sú aj vhodnejšie plemená. Možností máte veľa podľa popisu - od bieleho švajčiara a iných ovčiakov cez retrievery, príp. nejaký pokojnejší teriér, po malé psy ako papillon či pudel. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod bibac211 » Str 13.06.2018 7:30

Ahojte,

diky za rady :smile:

nakoniec sme sa rozhodli pre jazvečíka, nakoľko by v byte ten švajčiar bol trošku väčšia challenge a rozhodli sme sa pre "menšie zlo"...teda dúfam :heh:

A pinč a pudel sa nám vôbec napr. nepáči, my sme si prešli celý atlas psov a robili prieskum ohľadom veľkosti a charakteru.

Čo sa týka toho štekotu to by som povedala, že každý pes vie byť uštekaný, záleží len na človeku ako ho naučí. Nakoľko pes nešteká bez dôvodu. Suseda má tiež jazvečíkov a tí sú tiež tichučko na to občasné štekanie, to sa dá vydržať :no:

Samozrejme ten náš uvidíme aký charakter to bude, sme pripravený na výzvu tak sa uvidí :no: začatkom júla si po neho máme prísť :jop:

Tak ak je tu niekto z Trenčína radi s apridáme na venčenie alebo možno na výlety aj s inými? :dancing:
bibac211
Okoloidúci
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Všeobecne o plemenách