Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod fega » Pia 28.07.2017 10:17

Ďalšia otázočka :smile: : preverujete si nejako chovné stanice odkial uvazujete s odberom steniatka? Coraz viac sa asi priklaname ku Kooikerke a tu je asi moznosti viac. Zatial sme nikoho nekontaktovali ale na rozdiel od lundehunda kde sme nasli len jednu moznost, v pripade kooikerky je minimalne v CR viac moznosti Aspon podla http://www.kooikerhondje.info/kooikerho ... e-stanice/. V SR som situaciu este neskumal :lol:
Ale v principe, su aj stanice od kial by ste stena nechceli ani za darmo? Alebo sa take nestava a je to viac menej otazka akuratnej dostupnosti steniat a pripadne ceny? Ak momentalne neuvazujem poziadavky na generacie predkov a cakanie na idealne spojenie z nejakeho dovodu...
fega
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: okres Pezinok

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hisham » Pia 28.07.2017 10:23

V kooikeroch sa nevyznam, ale dobry vyber chovatela je velmi dolezity. Dbat treba hlavne na to, aby od neho isli stenata poriadne socializovane a zvyknute na vsemozne ruchy. Dobry chovatel s vami nebude mat problem komunikovat a odpovedat na otazky.
Ono take stanice, ktorym sa treba vyhybat oblukom, sa vyskytuju vacsinou u mnohopocetnych plemien. U vzacnejsich, ako kooiker, nebudete toho mat na vyber az tak vela. Ale nezaskodi preklepnut si chovatela a neriadit svoj vyber len tym, ze niekde budu mat steniatka ako prvi resp. ze su najblizsie.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pia 28.07.2017 10:31

preverovanie je priam nutnost, bohuzial. ale je to niekedy velmi tazke, ked sa v tom svete nepohybujes... navyse aj ohovaracky funguju a nemusia byt ani zalozene na pravde. tazko potom filtrovat informacie.
ale v prvom rade by som oslovila mailom viacej choviek. ono sa ti uz tam rovno daco vyselektuje :lol: popis vsetko co najpodrobnejsie, napis ocakavania, popytaj sa na predchadzajuce vrhy atd... ak je dohladatelne info aj o tyhc predchadzajucich spojeniach, tak super. neviem, ci sa u nich nieco sleduje po zdravotnej stranke, ale aj na to by som sa popytala, resp sa snazila vyzistit (napr keby sa vyskytla epilepsia - ruky prec - aj od vsetkych pribuzenskych zvierat, pre istotu..). dalej je dolezita povaha - ked uz si aj vyhliadnes daku chovku, asi by som sa chcela zoznamit s buducimi rodicmi. ci su to vyrovnane zvierata, nemaju s niecim problem. vela veci je totiz dedicnych. plus je dolezite, ako stence vyrastaju, v akom prostredi, ako sa im chovatel venuje. tie prve tyzdne su totiz velmi dolezite. a nebrat stena potom skor, ako v 7-8 tyzdnoch.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod moschino » Pia 28.07.2017 10:32

pri pinčoch sú chovateľské stanice, odkiaľ by som psa nechcela ani zadarmo :angel: ale pri kooikeroch by ti skôr pomohol niekto, kto sa do toho plemena vyzná alebo chová. Na Fb je aj skupina Kooikerhondje, skús možno napísať tam a popýtať sa
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Pia 28.07.2017 10:34

Offtopic: este sa pridam k offtopicu detskych snov :lol:
tiez som vzdy chcela psa, ale "pes do bytu nepatri", takze neprichadzalo do uvahy. na vianoce, pod vianocnym stromcekom: chces psa? tak na, tu ich mas vela. a tam atlas psov... podobne - raz dosiel za mnou ujo, ze ci moze byt jazvecik. ja stastna, ze jasne, a on mi podal taky podlhovasty zemiak, a sa smial, ze ved to vyzera ako pes, aha, tu ma hlavu...
mali sme rybicky, prisavnik sa dozil 7 rokov! ale chcela som nieco mojkacie. na zimne prazdniny sme si mohli doniest domov zvieratko z chovatelskeho kruzku v CVC, tak mi dovolili skrecka. a asi ked videli, ze mi nezdochne a ze nesmrdi, tak ok, dzungarskeho, volal sa Hamster. potom, sme este jedneho kupili, Ginny. a potom mala sesterkina macka maciatka, a nejak sme sa dohodli a doniesli sme si Wiskyho :smile:
ked som sa odstahovala, normalne sa mi verit nechcelo, ze teraz je to uz na mne a naozaj mozem mat psa. som to nasim iba oznamila, a oni (hlavne otec) stale to svoje, ze nebude v byte stastny atd. a hen ako ho maju radi a aky je spokojny :lol:
ale som asi aj rada, ze mi nedovolili psa, ked som mala 6 rokov, lebo to by bol jorksir bez PP na inzerat z miestnych novin, bolo by to nevychovane a ustekane a tak. a este ako uplne male decko som chcela aj hada a tarantulu :lol:
a nez sme si kocura doniesli, tak som bola u susedy mojkat steniatka, ona mala x-saluki Tinu a narodili sa jej steniatka, aj si jedno nechala potom, Brin.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Pia 28.07.2017 10:35

Offtopic: Tieto vtipy na ukor deti... Zavrazdim kazdeho, kto si raz vystreli z mojho dietata takto...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pia 28.07.2017 10:38

Inak hej,som si predstavila to sklamanie,az mi vnútornosti pretriaslo
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Pia 28.07.2017 10:41

Offtopic: Mna tak ujo - predseda JRD natahoval s konom... A potom doniesol plysoveho, ha haaaa. Take vtipne to bolo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Pia 28.07.2017 10:50

Offtopic: teraz som si spomenula, ze ja vlastne mam psa, ak este zije, cuvaca :lol: raz sme boli na salasi a mali tam steniatka a ten pastier mi jedno daroval. ale nasi, ze taky psik by sa u nas nemal dobre, on potrebuje byt vonku, pri oveckach, tak ho nechaj tu, a budeme ho chodit navstevovat. tak som s placom privolila. jasne, ze sme tam uz nikdy nesli, ale dlho som na neho spominala, ze co asi teraz robi moj psik :smile:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod martin_s » Pia 28.07.2017 11:03

fega píše:Ale v principe, su aj stanice od kial by ste stena nechceli ani za darmo? Alebo sa take nestava a je to viac menej otazka akuratnej dostupnosti steniat a pripadne ceny?
No u tollerov su napr. v Cechach min. 2 taketo CHS odkial by som stena nechcel ani zadarmo... (na SK je aktivna iba 1 CHS a tam by som sa nebal si vziat stena) Problem je skor v tom ako zistit ktore CHS su OK a ktore nie... Napr. u týchto ktore spominam je to tak ze jedna z nich patri jednemu z poradcov chovu (v cechach maju 2 kluby pod ktorými je mozne chovat retrieverov - KCHLS a RK), ten druhy je jeho dobra znama (preto jej prechadzaju urcite veci ktore by nemali)... Cize ani otazka na poradcu chovu v tomto nepomoze (teda podla toho ktorého sa clovek spyta ci poradcu z KCHLS alebo z RK)... Skor by som zistoval ako su na tom odchovy jednotlivých CHS (zdravotne, vystavne, vykonostne), pripadne by som sa aj opytal chovatelov na CHS, ale nie ktoru by odporucali, ale naopak, ktorej by sa bolo treba radsej vyhnut... Ak sa nejaka bude podozrivo casto opakovat, tak tam asi nebude nieco v poriadku...
Co sa tyka ceny a aktuálnej dostupnosti - casto menej kvalitne CHS davaju stena aj pod cenu, pripadne ta dostupnost je u nich dost lahka (zas sa to hodi na jednu zo spomínaných 2 CHS - stenata dava dost pod beznu cenu tollerov a abecedu otocila uz minimalne 1 a pol krat za 9 rokov...)... Na kvalitne stena sa oplati si radsej pockat a cena by tiez nemala byt na 1 ani 2 mieste... Rovnako by som sa neorientoval ani vzdialenostou...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod fega » Pia 28.07.2017 22:06

Vdaka za vsetky tipy, zahajime teda dlhodobejsi prieskum :superman:
fega
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: okres Pezinok

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod palo_bj » Uto 19.09.2017 11:22

ahoj ludia uz dlhsi cas prehladam fora pozorujem rasy ale stale neviem prist na to co by sa ku mne a mojim poziadavkam najlepsie hodilo. Hladam psa ktory by so mnou zdielal vsetok moj volny cas niekde na horach v case aj necase preto hladam nieco odolnejsie. Psika ktoremu nebude vadit horuco ani zima na dlzke srsti mi nejako nezalezi pokial to psik bude zvladat. Planujem ho mat v byte a kedze budem byvat sam tak 8 hodin budem doma sam pretoze vsetci musime pracovat. Psovy by nemali vadit dlhe a narocne vylety v prirode pripadne stanovacky a dogtrekking. Dalsou podmienkou je ze kedze budem byvat v jednoizbovom byte tiez to nemusi byt obor. hlavne chcem psika ktoreho by take vylety bavili a nerobili mu problemy. Dost sa mi pacia australske ovciaky a ak mi poviete ze by s tym nebol problem tak aj urcite pri jednom z nich skoncim :smile: ale som otrvoreny vsetkym navrhom. Psika planujem az niekedy na jar. Za odpovede vopred dakujem :smile:
palo_bj
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 19.09.2017 14:15

si myslim, ze taky australak by mohol byt idealny. :yes:

mozes navstivit aj temu priamo venovanu australakom http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=80&t ... k#p1393293 a tam sa rovno popytat majitelov - je ich tu par aktivnych. :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hisham » Uto 19.09.2017 14:21

Australak moze byt dobry vyber :jop:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Uto 19.09.2017 15:00

mne napadol stredny bradac
ale tak tym podmienkam by vyhovoval kazdy druhy pes
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách