Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod usagi » Str 03.01.2018 11:44

moschino píše:Offtopic: sipat do zadku som videla aj boc :angel:


Och,ja som to mala doma s GraffGraff :ha: teraz už len spomienka našťastie... :joint:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Str 03.01.2018 12:18

a ja chapem wer, preco je taka citliva na NO, lebo ja som tak isto citliva na BOC.
Ved plemeno je preto plemenom, lebo nielen tak vyzera ale sa tak aj chova. Samozrejme, ze je vela plemien len preto plemenom, lebo tak vyzeraju, ale to by nemal byt pripad stale pouzivanych pracovnych plemien. Fakt nech ich je radsej menej a poriadnych ako vela vseliakych-neviemakych. Ked maju byt nijake, nech su radsej bezPP (propagacia papierovych psov ma aj svoju temnu stranku).
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Str 03.01.2018 12:27

chapem, ale ide o uhol pohladu - ja to beriem tak, ze to, ze "NO ma kusat" neznamena, ze kazdy majitel NO s nim musi chodit na obrany. skor ide o to, ze standardny NO ma mat tu chut a aspon nejake nadanie na tuto cinnost. samozrejme, podmienky chovu su take, ze ked majitel chce chovat, tak sa aj tomuto musi venovat, ale to predsa neznamena, ze ten pes bude chradnut, ak nebude moct pravidelne kusat. da sa predsa zamestnat aj inym sposobom.
rovnako borderky, to ze by pasenie mali mat v sebe nemusi nutne znamenat, ze kazda jedna BOC musi chodit za oveckami. da sa to aj inak ventilovat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Str 03.01.2018 12:30

Ja to zase beriem tak, ze ti, co chcu chovat, nech beru to naj a urobia co treba. A tie horsie jedince, co do chovu nezasiahnu, urcite urobia niekomu radost, kto ich nejak vyuzije a nenecha len hnit. Len to spravi po svojom. Ja som zatazena na take jedince :heh:
Jo a aj cinanec stipe. Do clenkov, ako dobytkar. Nastastie zanechava stopy take, ze ani detskej pokozke to neublizi :heh: Ale stipe len mna a dieta, ostatneho vesmiru sa boji :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Str 03.01.2018 12:45

jasne, ze je to uhol pohladu a je to aj vec na dlhu diskusiu. Hlavne u boc, ked su rozbehnute na tri smery.
Napriklad nechaaapem, preco sa fena vystavneho typu, co ma v rodokmeni tri generacie samych vystavakov, co asi nic nerobia, (tipujem, ze su iba spolocnici), obhliada po vystavne neuspesnom psovi. Pre koho to chce a co chce z toho mat? Teda mozno jej na vystavach nezalezi, chce sportoveho psa - ale preco si potom brala vystavaka? A preco chce na nej chovat so "skaredym" akcnym sportovym psom?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Str 03.01.2018 12:46

Nemecký ovčiak musí byť v povahe vyrovnaný, nervovo pevný, sebavedomý, nepredpojatý (s výnimkou dráždenia), dobrosrdečný, k tomu pozorný a ovládateľný. Musí byť odvážny, bojovný a tvrdý, vhodný ako sprievodný, strážny, obranársky, služobný a pastiersky pes.


mne z tohoto popisu vychadza vsestranny pes, nie pes cisto na kusanie
Offtopic: mame tu na dedine pracovneho NO, to je chudak pes. syn ho kupil na strazenie otcovi. Som mu vravela ked ho dotrepal domov, ze mu vychadzky a dvor stacit nebudu. No nedal si povedat, blbec. zo psa je cvok- stoji uprostred dvora a vresti ako najaty. Ale to je extrem, lebo s nim nic nikto nerobi.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 03.01.2018 12:57

clupko píše:chapem, ale ide o uhol pohladu - ja to beriem tak, ze to, ze "NO ma kusat" neznamena, ze kazdy majitel NO s nim musi chodit na obrany. skor ide o to, ze standardny NO ma mat tu chut a aspon nejake nadanie na tuto cinnost. samozrejme, podmienky chovu su take, ze ked majitel chce chovat, tak sa aj tomuto musi venovat, ale to predsa neznamena, ze ten pes bude chradnut, ak nebude moct pravidelne kusat. da sa predsa zamestnat aj inym sposobom.
rovnako borderky, to ze by pasenie mali mat v sebe nemusi nutne znamenat, ze kazda jedna BOC musi chodit za oveckami. da sa to aj inak ventilovat.


nie chradnut. :pac: uz som to raz napisala - ak pes ma v sebe tu "agresivitu" (to nie je agresivita v pravom zmysle, neviem najst vhodny vyraz) - tak to sa neda ventilovat dogdancingom (bez urazky teraz). proste to niekde rupne. :nwm: obrany su riadene ventilovanie a fakt to takemu psovi psychicky pomaha. ja uz fakt neviem, ako vam to mam vysvetlit...

a kellee... :ha: pekny opis. :smile: uplne sedi na mnou opisovane, ale nevadi. :heh: a myslim, ze mam vacsie skusenosti s NO, aj ked ta tvoja, ktoru si opisala, je dost vystizna a velavravna. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Str 03.01.2018 13:05

tak som ta asi zle pochopila :nwm: fakt tvrdis, ze kazdy jeden NO proste musi robit obrany, inak sa ta "agresivita" prejavi niekde inde?
mne to pride, ze ide skor o to zamestnanie psa, nemusia to byt nutne obrany, ale ked bude mat dostatok psychickeho aj fyzickeho zamestnania, tak nema preco prist ku skratu.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Str 03.01.2018 13:06

Ja to chápem, my sme to videli naživo na Blondíne. Ona pre zábavu robila DD, nesúťažila, ale mala intenzívne tréningy. Tam človek videl to prepätie energie, úplne sa zmenila, keď začala kúsať, takže, hm, v jej prípade to bolo skutočne tak. Mať aktivitku je super, ale ona potrebovala iné, vybiť tú mániu svoju :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Str 03.01.2018 13:08

ale to asi nebude rovnako u vsetkych jedincov, nie? niektori to zrejme naozaj potrebuju, ini nie :nwm: je to o vhodnom vybere stenata, pripadne spojenia. neda sa to zovseobecnit na NO ako plemeno.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 03.01.2018 13:19

clupko píše:tak som ta asi zle pochopila :nwm: fakt tvrdis, ze kazdy jeden NO proste musi robit obrany, inak sa ta "agresivita" prejavi niekde inde?
mne to pride, ze ide skor o to zamestnanie psa, nemusia to byt nutne obrany, ale ked bude mat dostatok psychickeho aj fyzickeho zamestnania, tak nema preco prist ku skratu.


tak do tretice. :lol: podotykam, ze sa bavime o pracovnych NO. nie KAZDY, ale vacsina aj ano. existuju vynimky, ale treba na to prihliadat pri vybere a rozhodne nevyberat dominantneho jedinca, zamerat sa vyslovene na jemneho submisivneho psika, idealne aj rodicov atd...
ano, NO vie byt aj rodinny psik, ale ked do rodiny, tak skor odporucam exterieraka. pracovny NO nevie byt tak uplne jemny.

clupko, ale naco hladat ihlu v kope sena? :pac: proste su vhodnejsie plemena. iste, aj s boc sa napr robia obrany, ale to neznamena, ze ked chcem robit obrany, tak si zoberiem boc. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod vavrena » Str 03.01.2018 13:29

Wer, keď podľa teba sú všetky pracovné NO tak strašne pracovné, prečo máš ty sama "problém" nájsť si vhodného psa, a označíš Lexa za psa, ktorý má vlažné obrany?
Nemecký ovčiak je normálny pes, ktorému človek musí dať vyžitie. Nemusí hľadať superpracovné spojenie, pohľadá si "normálne" priemerné psy.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 03.01.2018 13:30

vavrena, zdravie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod usagi » Str 03.01.2018 13:32

Ja asi odveci :heh:

Ale ak je to nemecký OVČIAK,nemala by byť prioritou práca s ovcami? :ha: kedy sa to vlastne zmenilo na kusanie do rukáva (pôvodne predsa boli využívané pri ovciach,či vôbec?)?

:nwm:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Str 03.01.2018 13:34

v case vojny? nemecky ovciak uz davno nasiel ine uplatnenie ako ovce.
Naposledy upravil janajka dňa Str 03.01.2018 13:34, celkovo upravené 1
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách