Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod AndreaT » Pon 07.12.2020 12:37

Bradáč isto nie. Každý jeden - malý,stredný,veľký je náročný na úpravu srsti.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Pon 07.12.2020 12:46

Andrea, ale preto, lebo potrebuje upravu aby vypadal ako ma? Ak sa necha len tak, nestaci precesavat? Lebo teda ujo bradaca mal, v zivote nevidel ziadne trimovanie, bol len vycesavany, aj to zriedka a teda bol taky hunaty, ale nejaka brutalna starostlivost naozaj nebola potrebna :nwm:
To je ako s fundlom, cesat sa to musi, ale aby to vypadalo dobre, musi sa to aj strihat, ale nic sa nestane, ked sa strihat nebude, len to bude vypadat tak zarastene no :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 07.12.2020 13:16

Kopu bradáčov strihaju aj foxterierov, ale zas zadovážiť si psa hneď s tým vedomím, že potrebuje takú úpravu a budem strihať je dosť nie úplne správne :lol:
Véd aj na fb vo foxovskej skupine, kopa psom ostrihana, chodia s nimi do salónu a psy oholene
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Pon 07.12.2020 13:22

ja sa pytam, ze ci ta uprava je o vzhlade alebo o tom, ze je to nutnost. Fundla cesat musis, strihas len pre vzhad napr.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Pon 07.12.2020 14:02

pigie píše:ze ci ta uprava je o vzhlade alebo o tom, ze je to nutnost


nutnost.
to same jako u pudlu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Pon 07.12.2020 14:03

No, to som si ja prave nie ista, kedze ujo bradaca mal a v zivote ho netrimoval ani nestrihal. Len cesal :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Pon 07.12.2020 14:30

Pre zdravý rast srsti je to nutné, by som povedala. Áno, veľa hrubosrstých psov strihajú - ako, prežijú aj bez trimovania, len potom srsť stráca svoju funkciu - srsť veľmi zmäkne a rýchlo premokne a skôr sa lepí naň nečistota.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 07.12.2020 14:33

Kopa ludi ma foxov a niektorí ani netušia co to trimovanie vôbec je, zničí sa tým srsť a úplne stratí funkciu, ale tak ľuďom je to jedno, v zime oholia a oblecu,
Napr westici mávajú s tym problém, že ten chlp dozrety keď sa nevytrhne tak sa môže zapáliť, ale asi je to tým ze na bielom psovi si to človek skôr všimne
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Pon 07.12.2020 14:34

OK, berem. U fundla je to cisto esteticka vec.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Pon 07.12.2020 14:42

Flati sa tiež strihajú len z estetických dôvodov. Ale u hrubosrstých psov je trimovanie nutné, aby sa zachovala funkcia srsti.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Pon 07.12.2020 20:32

pigie píše:No, to som si ja prave nie ista, kedze ujo bradaca mal a v zivote ho netrimoval ani nestrihal. Len cesal :nwm:


na tele mozna rust prestane casem -ale musi to byt zplstnatele.
leda ze ho cesal trimovacim hrebenem?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Pon 07.12.2020 20:49

Nie, bol hunaty ako ovca, nemal ziadnu plst. Cesala som ho aj ja sama a bezproblemov, snazim sa spomenut aky hreben sme mali, ale asi len obycajny... Aj som ho raz ostrihala, lebo mi prislo, ze nevypada ako bradac a chcela som ho dostat do formy podla obrazka, len som nevedela ako na to :joint: Cize som ho ofikala noznickami :haha: Ujo ma skoro zabil aj s bratrancom, na to nezabudnem. Pes vypadal fakt ovela horsie ako predtym :haha: Nuz, ale ta srst bola taka hmm, vlnita a hlavne hunata, ta tvrda bola poprepletana takou vlnovou. Ale pes nemal ziaden problem v zime urcite nie, to bol vonkajsi pes v lete mu byvalo ale dost teplo. Ta srst bola celorocne rovnaka, hunata :heh:
No a som prekvapena, lebo teda ten bradac mal na udrzbu fakt lahsiu srst ako velky spic, ktoreho mal tiez. Ten dredy na zadku teda mal a ked plzol, to bolo strasne, ked sa to nevycesalo, to z neho trcali dredy. U toho bradaca si na nic take nepamatam...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod AndreaT » Pon 07.12.2020 20:55

U bradaca je upravovanie srsti nutnost. Neni šanca,ze je ok ho LEN cesat. Ako len toľko k tomu, určite to nie je pes pre niekoho,komu sa nechce starať o srsť.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Pon 07.12.2020 21:37

Jasne, ja to beriem a chapem. Ja som toho psa nevlastnila. Ja len ze podla vlastnej skusenosti, co som mala moznost nie vlastnit, ale 2,5 dna v tyzdni zit s tymi psami, tak jednoznacne som si urobila nasledovny rad, co sa starostlivosti o srst tyka:
doberman, boxer, bradacoid, stredny bradac, velky spic :heh: A nad tym je fundlak a nad vsetkymi kraluje najkrpatejsia LABUT :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod AndreaT » Uto 08.12.2020 0:12

Tak napr. ja sa stretávam s ruským teriérom, ktorému pánko neupravuje srsť, ani nedáva upravovať :ua: Ešte keď bol malý, dal ho raz ostrihať, myslím, že chovateľke. Potom ho pár krát strihal sám a teraz nič. Lenže on ho ani nečeše. Pes sa stále šúcha, nechcem si ani predstaviť, čo má pod tou srsťou. A nebudem hovoriť o tom smrade. Aj som mu dohovárala, ale zbytočné. Je mi to ľúto :ua: , lebo pes je perfektný. Milujeho môjho pesiaka, je pri ňom ako obor. Celkovo má perfektnú povahu.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách